A pályaelőnyért játszanak Brassóban

A negyedik hely a tét a Brassó utolsó alapszakasz-mérkőzésén, amelyen a Debreceni HK lesz a kék-sárgák vendége.

Jelenleg négy pont a brassóiak előnye, így a csütörtök esti mérkőzés végeredménye véglegesen is tisztázhatja a viszonyokat. A képlet egyszerű. Ha a Brassó rendes játékidőben győz, a negyedik helyen végez, és pályaelőnye lesz a negyeddöntőben, ahol az 5–8. helyen végzett csapatok közül azzal játszik, aki az ellenfélválasztások után marad neki. Ha csak két pontot vagy még kevesebbet szereznének Mihály Árpádék, akkor még a Debrecen és a szerdán este a DVTK-tól vereséget szenvedett Dunaújváros előzhet. Ráadásul mindkét rivális verhető ellenfelet kapott az utolsó két fordulóra: a Debrecen Galacra és Csíkszeredába látogat, a Dunaújváros fogadja a belgrádiakat és Fehérvárra megy. Ennél tovább számolgatni egyelőre nem érdemes, bár elvben akár hármas holtverseny is összejöhet a három csapat között.

A Brassó egymás után három hazai meccset játszik, ezek közül az utolsó a Debrecen elleni. Az eddig lejátszott kettőn biztos brassói győzelem született, a Progym elleni román bajnokin 9-3, a HK Beograd elleni MOL Liga meccsen 6-2 volt a javukra. Martin Lacroix vezetőedző és Emilian Cernica szakosztályelnök a a három mérkőzés előtti sajtótájékoztatón egyértelműen fogalmazott, céljuk a negyedik hely az alapszakaszban, olyan játékkal, amely egyre inkább közelít a playoffban elvárthoz. McDonald sérülése, amelyet a Progym ellen szedett össze, a belgrádiak elleni meccsre rendbe jött, és csatlakozhat a csapathoz az eltiltását letöltő Garrett Clarke is. A kőkemény  kanadai védő szereplése különösen pikáns lesz, hiszen nem egészen egy éve a jelenlegi debreceni edző, Jason Morgan csapatával lett MOL Liga győztes.

BRA-DHK20161201-900

fotó: Szabó Attila

Nemcsak Jason Morgan lesz ismerős Clarke-nak az ellenfél csapatából, hanem az ugyancsak kemény Jesse Dudas is. Morgan nemcsak őt, Brad Smith-t, Jared Brownt és Jesse Schultzot is Debrecenbe csábította, ezzel az oroszos hoki dominanciája megszűnt a csapatnál. A négy észak-amerikai születésű játékos és Morgan érkezése óta egyre javulnak az eredmények a DHK-nál. A januárjuk egészen parádésra sikerült, a MAC elleni vereség óta hat meccset játszottak, mind a hatot meg is nyerték, igaz, a kupaelődöntőben nagyon simán kikaptak a MAC-tól. Mindenesetre biztosították helyüket a playoffban, így az elmúlt mérkőzések egyben a csapat élesítését is szolgálták. Az eredmények alapján jó úton járnak. A DHK célja a csapat által kiadott közlemény szerint egyértelműen a negyedik hely és a pályaelőny megszerzése. Ehhez pontot, sőt inkább pontokat kell szerezni Brassóban. Az egyesület tervei szerint a Brassó és a Galati elleni mérkőzéseket a klub internetes csatornáján élőben meg is lehet nézni.

Brassó–Debrecen 5-7

A brassóiak vereséggel fejezték be az alapszakaszt, a DHK a 2+3 pontos Berta Ákos vezetésével nagy lépést tett a rájátszásbeli pályaelőny felé.

A meccset a vendég debreceniek kezdték jobban, a 3. perc elején Bezrukov révén megszerezték a vezetést. Három percen belül egyenlítettek a hazaiak, McDonald talált be Gyenes kapujába. A harmad felénél gyors gólváltás zajlott 48 másodperc alatt, előbb Klempa, majd Berta volt eredményes. A gyors első játékrész után elnyúló második húsz perc következett. A harmad 56. másodpercében páros kiállítást osztottak ki a játékvezetők, majd a DHK-s Brown büntetésénél percekig állt a játék. A meccs első emberelőnyét nem használta ki a Brassó, ellenben a 30. percben a brassói McDonald meglőtte önmaga második, csapata harmadik gólját. A hazai öröm mindösszesen 7 másodpercig tartott, ugyanis a korongbedobás után a Debrecen megszerezte a korongot, Vaszjunyin megindult és egyenlített. Négy percre rá eljött az első debreceni emberelőny, amit Brown góljával kihasznált a piros-fehér együttes. A harmad hátralévő részében mindkét csapat kihagyott 1-1 emberelőnyt.

A záró húsz percnek így egygólos debreceni előnnyel vágtak neki a csapatok. A harmad elején emberelőnybe került a DHK, amit bár nem használt ki, a kiegészülés utáni másodpercekben Berta betalált Tőke kapujába. Alig több mint két percre rá a Brassó Nagy Csaba révén visszaállította az egygólos differenciát, majd hajtott az egyenlítésért. Ez nem jött össze, ugyanis az 52. percben Tőke kikorcsolyázott a kapujából, próbált felszabadítani, ám egy kék vonalnál lévő debreceni játékosnak, Németh Attilának passzolt, aki az üresen maradt kapuba bevágta a korongot. Nem sokáig maradt 6-4 az eredmény, Clarke másfél percen belül visszahozta a hazai reményeket. A brassóiak másfél perccel a vége előtt időt kértek és lehozták a kapusukat. Nem jött össze az egyenlítés, Brown üres kapus góllal beállította a 7-5-ös DHK-sikert jelentő végeredményt.

A Brassó 67 ponttal zárta az alapszakaszt, a Debrecen jelenleg 66 ponttal áll, ezért mivel az egymás elleni eredmény a magyar csapatnak kedvez, a Galati és a Csíkszereda elleni mérkőzéseken összesen 1 pontot is elég szereznie az alapszakaszbeli 4. helyhez és az azzal járó pályaelőnyhöz.

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 950 néző. Játékvezetők: Csata, Máthé, Bandi, Rédai.
Tőke: 78,6% (Béres)
Gyenes: 89,1% (Pleszkán)