A Magyar Kupa-elődöntők szabályai

Szerdán rendezik a DVTK?DAB és a MAC?Debrecen meccseket. A győztesek a szombati döntőbe jutnak.

A legjobb négy között egyenes kiesés rendszerben zajlik a küzdelem. A továbbjutás egy mérkőzés alapján dől el. Hatvan perc utáni döntetlen esetén hosszabbítás következik. A Magyar Kupa versenykiírásában foglaltak alapján az elődöntőkben a hosszabbítás időtartama legfeljebb 10 perc, míg a döntőben legfeljebb 20 perc lesz. A küzdelem természetesen az első gólig zajlik a ráadásban. A 10 perces hosszabbítást 4 a 4 ellen, a 20 perces hosszabbítást pedig teljes csapatokkal, tehát 5-5 mezőnyjátékossal játsszák le a csapatok.

Az elődöntőben az esetleges 10 perces hosszabbítás 3 perc szünet után kezdődik, előtte jégfelújításra nem kerül sor. Ha a döntő hatvan perc alatt nem dől el, akkor a 20 perces hosszabbítás egy normál, 15 perces szünetet követően veszi kezdetét, mely előtt a jeget felújítják. Ha a hosszabbítás nem dönt, akkor büntetőlövés következik, 3-3 kísérlet. Ha szükséges, utána felváltva lőnek a csapatok, míg el nem dől a mérkőzés.

A döntőt a csoportmeccseken jobb helyen záró csapat rendezi, tehát ha nyer a DVTK, akkor Miskolcon lesz az idei MK-finálé. Az M4 Sport élő közvetítése miatt a döntő kezdési időpontja helyszíntől függetlenül 17:30.

A 3. hely eldöntésére nem kerül sor, a Magyar Kupa bronzérmét az elődöntőben a selejtezősorozat végeredménye alapján magasabban rangsorolt vesztes csapat szerzi meg.