500. meccsén 5 pontot gyűjtött Marchand

A Boston pedig simán verte a Flyerst. McGinn négy pontot termelt, féltucatot kapott a bajnok, 12 meccsen hét csapat is hátrányból győzött.

Brad Marchand jutalomjátékát hozta a Bruins?Flyers derbi. A pályafutása félezredik meccsét játszó balszélső két góllal és három előkészítéssel vette ki a részét a Philadelphia elleni sikerből. A Flyers hiába került előnybe a meccsen, mert a következő hat gólból a Bruins ötöt ütött, amivel ellépett 5-2-re és gyakorlatilag eldöntötte a meccset. A nemrégiben tízes győzelmi sorozatot építő Flyers az utolsó 13 meccséből a tizediket bukta el.

Mar 5, 2015; Boston, MA, USA; Boston Bruins left wing Brad Marchand (63) reacts after scoring a goal during the first period against the Calgary Flames at TD Banknorth Garden. Mandatory Credit: Bob DeChiara-USA TODAY Sports

Két nap alatt két Original Six-rangadót vesztett a Rangers. A Parkőrök a hazai Toronto elleni mérkőzés után ma hajnalban Montrealban maradtak alul. Pedig a Rangers végig jobb volt, háromszor is vezetett, de egy egyperces kihagyás elég volt a vereséghez. A harmadik harmad közepén a Canadiens egy perc alatt ütött hármat, amivel megfordította a meccset és otthon tartotta a pontokat.

A Nashville kétgólos hátrányból győzött a Colorado otthonában, amely utolsó 13 meccséből a 12-et vesztette el. A Predators a mérkőzés derekán először annak a Cody McLeodnak a találatával szépített, aki előző napon került Denverből éppen Nashville-be. A Preds a folytatásban is fölényben maradt, ami a harmadik harmad közepén érett góllá, amikor három perc alatt ütött kettőt.

Győzelemmel mutatkozott be új csapatában Curtis McElhinney. A Toronto által a Columbustól megszerzett hálóőr 35 védéssel járult hozzá az Ottawa elleni sikerhez. A kanadai fővárosban a Leafs még leadta a kétgólos előnyét, de a harmadik harmad elején öt perc alatt ütött két góllal lerendezte a meccset. McElhinney mellett Nazem Kadri emelkedett ki, aki duplázott és győztes gólt szerzett.

A Detroit hazai jégen, nagy meccsen és összesen féltucatot ütve verte a bajnokcsapatot. A Redwings először kétgólos, majd egygólos hátrányt dolgozott le így a csapatok 3-3-mal várták az utolsó felvonást. Az utolsó húsz percben viszont már csak a vörösök voltak a jégen, három gólt ütöttek és három vereség után szereztek ismét két pontot.

Hátrányból győzött a Florida is amely az NHL tabelláját vezető Columbusnál bizonyult jobbnak. A Panthers egygólos hátrányban várta a második harmadot, de a játékrész felénél bő két perc alatt fordított, majd a harmadik harmad legelején Jaromir Jagr góljával megduplázta az előnyét. A Blue Jackets fennmaradó játékidőben mindent megtett az egyenlítésért, de csak a szépítésre futotta az erejéből.

Gólzáporos és fordulatos 11 gólos meccsen verte a Carolina az Islanderst. A Hurricanes a második harmad elején még 1-3-ra állt, a második szünetre mégis egygólos előnnyel mehetett pihenni, köszönhetően Brock McGinn remek játékának aki összesen négy ponttal járult hozzá a fordításhoz. A harmadik harmad elején az Islanders részéről John Tavares még egyenlített, ez azonban nem zökkentette ki a Carolinát, amely három góllal válaszolt és végül fölényes győzelmet aratott.

Az utolsó hat meccséből az ötödiket nyerő Anaheim gond nélkül hozta el a pontokat az Arizona otthonából. A sivatagban a Ducks kapusa, Jonathan Bernier mindössze 26 védéssel ért el shutoutot. Bernier mellett Hampus Lindholmot kell kiemelni, aki győztes gólt szerzett.

A Minnesota elszórakozta a négygólos előnyét a Dallas ellen, de végül megszerezte a pontokat az American Airlines Centerben. A Wild az első három lövéséből betalált, így a negyedik percben már hárommal ment, amit a harmad derekán még eggyel megtoldott, majd kényelmesen hátradőlt. A Stars minden mindegy alapon elindult előre és harmadik harmad felénél utolérte ellenfelét. A vérszemet kapó hazaiak mellett a Wild azonban még időben ébredt és két perccel később Jason Zucker révén megszerezte a győztes találatot.

A játéknap egyetlen szétlövését a Battle of Alberta hozta, ahol az Edmonton örülhetett a plusz pontnak a Calgary ellen. A második harmad második felében 26 másodperc alatt volt egy gólváltás a csapatok között, több gól azonban nem született. A szétlövéseket Leon Draisaitl és Mark Letestu góljaival abszolválta az Oilers.

A hosszabbítás döntött a hazaiak javára Los Angelesben, ahol a Winnipeg vendégszerepelt. A Jets és a Kings egyszer-egyszer vezetett a meccsen, így 2-2 után jöhetett a ráadás, ahol Jeff Carter gólja döntött a 96. másodpercben. A Kings az ötödik diadalát aratta az utolsó hét meccsen.

Colton Parayko és Carter Hutton vezetésével a St.Louis lesimázta a meccset San Joséban. A bekk nemcsak győztes góllal és gólpasszal járult hozzá a sikerhez, de vezetésével a Sharks csak 23 kapura lövésig jutott, így Huttonak nem volt nehéz dolga összehozni a shutoutot. A Blues két vereség után győzött ismét.