Közel került újabb BL-döntőjéhez a Frölunda

 

A göteborgiak magabiztos győzelmet arattak hazai jégen. A Sparta Praha nyert Vaxjőben.

Kedden lejátszották a Bajnokok Ligája elődöntőinek első mérkőzéseit. Az eddigi mindkét kiírásban döntős Frölunda nagy lépést tett az újabb fináléjához. Az első harmadot döntetlennel zárta a Fribourg-Gottéron ellen, ám a másik két játékrészben 2-2 svéd gól született, így a göteborgiak 5-1-re győztek 4042 néző előtt.

A másik svéd helyszínen kisebb érdeklődés mellett zajlott a csata, a Vaxjö Lakers otthonába 1347 néző látogatott ki, miközben jelentős számú Sparta Praha-szurkoló is elutazott az elődöntőre. A csehek már a 2. percben megszerezték a vezetést, majd még az első harmadban kétgólosra növelték előnyüket. A Vaxjö az 55. percben szépített, így a Sparta 2-1-re győzött idegenben, de a továbbjutás kérdése nyílt maradt.

A visszavágókat egy hét múlva, január 17-én rendezik Fribourgban és Prágában.

A CHL elődöntőinek párosításai (2017. január 10. és 17.):

Fribourg-Gottéron (SUI)–Frölunda (SWE) 1-5
Vaxjö Lakers (SWE)–Sparta Praha (CZE) 1-2

A CHL negyeddöntőinek párosításai (2016. december 6. és 13.):

Vítkovice Ridera (CZE)–Fribourg-Gottéron (SUI) 2-52-3 – 4-8
Frölunda (SWE)–Linköping (SWE) 4-05-2 – 9-2
Zürich Lions (SUI)–Vaxjö Lakers (SWE) 0-02-3 – 2-3
Sparta Praha (CZE)–SC Bern (SUI) 1-14-1 – 5-2

A CHL nyolcaddöntőinek eredményei (2016. november 1. és 8.):

Bílí Tygri Liberec (CZE)–Vítkovice Ridera (CZE) 1-01-3 h. – 2-3 h.
KalPa (FIN)–Fribourg-Gottéron (SUI) 1-12-3 h. – 3-4 h.
Frölunda (SWE)–Eisbaren Berlin (GER) 6-14-1 – 10-2
Linköping (SWE)–HIFK (FIN) 1-11-0 – 2-1
Zürich Lions (SUI)–HC Lugano (SUI) 2-34-2 h. – 6-5 h.
SaiPa (FIN)–Vaxjö Lakers (SWE) 3-22-4 h. – 5-6 h.
Sparta Praha (CZE)–HV71 (SWE) 2-45-0 – 7-4
JYP (FIN)–SC Bern (SUI) 2-33-3 – 5-6

chlplayoff8-2

A CHL-playoff első körének eredményei (2016. október 4. és 11.):

Farjestad (SWE)–Bílí Tygri Liberec (CZE) 1-42-0 – 3-4
HK Nitra (SVK)–Vítkovice Ridera (CZE) 0-70-5 – 0-12
Djurgarden (SWE)–KalPa (FIN) 0-22-1 – 2-3
Fribourg-Gottéron (SUI)–HC Kosice (SVK) 1-14-1 – 5-2
Frölunda (SWE)–Junoszty Minszk (BLR) 2-35-0 – 7-3
EV Zug (SUI)–Eisbaren Berlin (GER) 0-41-2 – 1-6
Linköping (SWE)–HC Davos (SUI) 7-42-3 – 9-7
TPS (FIN)–HIFK (FIN) 1-14-5 b. – 5-6 b.
Zürich Lions (SUI)–Grizzlys Wolfsburg (GER) 4-15-2 – 9-3
HC Lugano (SUI)–Skoda Plzen (CZE) 4-13-3 – 7-4
SaiPa (FIN)–Tappara (FIN) 2-04-2 – 6-2
Vaxjö Lakers (SWE)–Red Bull München (GER) 1-14-3 – 5-4
Karpat (FIN)–Sparta Praha (CZE) 1-10-1 h. – 1-2 h.
HV71 (SWE)–Lukko (FIN) 2-04-3 – 6-3
Skelleftea (SWE)–JYP (FIN) 0-44-2 – 4-6
SC Bern (SUI)–Red Bull Salzburg (AUT) 4-13-3 – 7-4

A CHL csoportbeosztása (kiemelve a továbbjutók):

A csoport: Frölunda (SWE), Pardubice (CZE), Wolfsburg (GER)
B csoport: Davos (SUI), Djurgarden (SWE), Rouen (FRA)
C csoport: Tappara (FIN), Lugano (SUI), Mannheim (GER)
D csoport: Zürich (SUI), Lukko (FIN), Ingolstadt (GER)
E csoport: Karpat (FIN), Vítkovice (CZE), Krefeld (GER)
F csoport: München (GER), Fribourg-Gottéron (SUI), Znojmo (AUT)
G csoport: HIFK (FIN), Zug (SUI), Esbjerg (DEN)
H csoport: Liberec (CZE), TPS (FIN), Lorenskog (NOR)
I csoport: Lulea (SWE), SaiPa (FIN), Berlin (GER)
J csoport: Plzen (CZE), Nitra (SVK), Stavanger (NOR)
K csoport: JYP (FIN), Linköping (SWE), Gap (FRA)
L csoport: Vaxjö (SWE), Mladá Boleslav (CZE), Junoszty (BLR)
M csoport: Bern (SUI), Kosice (SVK), Linz (AUT)
N csoport: Skelleftea (SWE), KalPa (FIN), Vienna Capitals (AUT)
O csoport: Sparta (CZE), Farjestad (SWE), Cracovia (POL)
P csoport: Salzburg (AUT), HV71 (SWE), Sheffield (GBR)

A rájátszás dátumai:

Legjobb 16 közé jutásért: 2016. október 4. és 11.
Nyolcaddöntők: 2016. november 1. és november 8.
Negyeddöntők: 2016. december 6. és december 13.
Elődöntők: 2017. január 10. és 17.
Döntő: 2017. február 7.

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 14., vasárnap
ROM 10:30 PROSST 20-2VÉGE
VBN18 13:30 HUNNOR 2-3 BVÉGE
U18 13:40 AVSOKR 6-4VÉGE
U20 14:10 AVSKMH 7-0VÉGE
U20 14:40 MACVAS 3-2VÉGE
U20 15:00 UTEDHK 2-1VÉGE
U20 16:00 ETOZNO 2-6VÉGE
EBEL 17:45 AVSKAC 0-3VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:00 MISDAB 4-3 HVÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-4VÉGE
január 15., hétfő
ROM 17:30 BRASTE 4-1VÉGE
EL 20:30 MACVC2 7-0VÉGE
    • M4 SPORT
január 16., kedd
ROM 17:00 GALSCC 1-7VÉGE
U20 17:00 MISPEF 3-2VÉGE
ROM 17:30 STEBRA 
január 17., szerda
U18 17:15 ETOUTE ÉLŐ
MK 18:30 MISFTC 1-0ÉLŐ
U18 18:40 VASKMH ÉLŐ
MK 20:15 MACUTE INFO
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U18 15:30 PEFGEP 
U20 17:40 VASSLL 
U20 18:45 UTEDHK 
január 19., péntek
KHL 17:30 AKBSBA 
    • SPORT 2
január 20., szombat
EWHL   SAVKMH 
U18   KACAVS 
U18   ZNOMAC 
U18 11:30 GEPZEG 
U18 13:40 KMHMIS 
KHL 15:00 SZKAMR 
    • SPORT 2
DEBL 17:45 MARGEP 
U18 18:15 UTEOKW 
U18 19:10 VASETO 
EBEL 19:15 RBSAVS 
január 21., vasárnap
U18   KACMAC 
U18   RBSAVS 
U18 14:20 MISOKW 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
U18   EHLKMH 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
Partnerünk