Közel került újabb BL-döntőjéhez a Frölunda

 

A göteborgiak magabiztos győzelmet arattak hazai jégen. A Sparta Praha nyert Vaxjőben.

Kedden lejátszották a Bajnokok Ligája elődöntőinek első mérkőzéseit. Az eddigi mindkét kiírásban döntős Frölunda nagy lépést tett az újabb fináléjához. Az első harmadot döntetlennel zárta a Fribourg-Gottéron ellen, ám a másik két játékrészben 2-2 svéd gól született, így a göteborgiak 5-1-re győztek 4042 néző előtt.

A másik svéd helyszínen kisebb érdeklődés mellett zajlott a csata, a Vaxjö Lakers otthonába 1347 néző látogatott ki, miközben jelentős számú Sparta Praha-szurkoló is elutazott az elődöntőre. A csehek már a 2. percben megszerezték a vezetést, majd még az első harmadban kétgólosra növelték előnyüket. A Vaxjö az 55. percben szépített, így a Sparta 2-1-re győzött idegenben, de a továbbjutás kérdése nyílt maradt.

A visszavágókat egy hét múlva, január 17-én rendezik Fribourgban és Prágában.

A CHL elődöntőinek párosításai (2017. január 10. és 17.):

Fribourg-Gottéron (SUI)–Frölunda (SWE) 1-5
Vaxjö Lakers (SWE)–Sparta Praha (CZE) 1-2

A CHL negyeddöntőinek párosításai (2016. december 6. és 13.):

Vítkovice Ridera (CZE)–Fribourg-Gottéron (SUI) 2-52-3 – 4-8
Frölunda (SWE)–Linköping (SWE) 4-05-2 – 9-2
Zürich Lions (SUI)–Vaxjö Lakers (SWE) 0-02-3 – 2-3
Sparta Praha (CZE)–SC Bern (SUI) 1-14-1 – 5-2

A CHL nyolcaddöntőinek eredményei (2016. november 1. és 8.):

Bílí Tygri Liberec (CZE)–Vítkovice Ridera (CZE) 1-01-3 h. – 2-3 h.
KalPa (FIN)–Fribourg-Gottéron (SUI) 1-12-3 h. – 3-4 h.
Frölunda (SWE)–Eisbaren Berlin (GER) 6-14-1 – 10-2
Linköping (SWE)–HIFK (FIN) 1-11-0 – 2-1
Zürich Lions (SUI)–HC Lugano (SUI) 2-34-2 h. – 6-5 h.
SaiPa (FIN)–Vaxjö Lakers (SWE) 3-22-4 h. – 5-6 h.
Sparta Praha (CZE)–HV71 (SWE) 2-45-0 – 7-4
JYP (FIN)–SC Bern (SUI) 2-33-3 – 5-6

chlplayoff8-2

A CHL-playoff első körének eredményei (2016. október 4. és 11.):

Farjestad (SWE)–Bílí Tygri Liberec (CZE) 1-42-0 – 3-4
HK Nitra (SVK)–Vítkovice Ridera (CZE) 0-70-5 – 0-12
Djurgarden (SWE)–KalPa (FIN) 0-22-1 – 2-3
Fribourg-Gottéron (SUI)–HC Kosice (SVK) 1-14-1 – 5-2
Frölunda (SWE)–Junoszty Minszk (BLR) 2-35-0 – 7-3
EV Zug (SUI)–Eisbaren Berlin (GER) 0-41-2 – 1-6
Linköping (SWE)–HC Davos (SUI) 7-42-3 – 9-7
TPS (FIN)–HIFK (FIN) 1-14-5 b. – 5-6 b.
Zürich Lions (SUI)–Grizzlys Wolfsburg (GER) 4-15-2 – 9-3
HC Lugano (SUI)–Skoda Plzen (CZE) 4-13-3 – 7-4
SaiPa (FIN)–Tappara (FIN) 2-04-2 – 6-2
Vaxjö Lakers (SWE)–Red Bull München (GER) 1-14-3 – 5-4
Karpat (FIN)–Sparta Praha (CZE) 1-10-1 h. – 1-2 h.
HV71 (SWE)–Lukko (FIN) 2-04-3 – 6-3
Skelleftea (SWE)–JYP (FIN) 0-44-2 – 4-6
SC Bern (SUI)–Red Bull Salzburg (AUT) 4-13-3 – 7-4

A CHL csoportbeosztása (kiemelve a továbbjutók):

A csoport: Frölunda (SWE), Pardubice (CZE), Wolfsburg (GER)
B csoport: Davos (SUI), Djurgarden (SWE), Rouen (FRA)
C csoport: Tappara (FIN), Lugano (SUI), Mannheim (GER)
D csoport: Zürich (SUI), Lukko (FIN), Ingolstadt (GER)
E csoport: Karpat (FIN), Vítkovice (CZE), Krefeld (GER)
F csoport: München (GER), Fribourg-Gottéron (SUI), Znojmo (AUT)
G csoport: HIFK (FIN), Zug (SUI), Esbjerg (DEN)
H csoport: Liberec (CZE), TPS (FIN), Lorenskog (NOR)
I csoport: Lulea (SWE), SaiPa (FIN), Berlin (GER)
J csoport: Plzen (CZE), Nitra (SVK), Stavanger (NOR)
K csoport: JYP (FIN), Linköping (SWE), Gap (FRA)
L csoport: Vaxjö (SWE), Mladá Boleslav (CZE), Junoszty (BLR)
M csoport: Bern (SUI), Kosice (SVK), Linz (AUT)
N csoport: Skelleftea (SWE), KalPa (FIN), Vienna Capitals (AUT)
O csoport: Sparta (CZE), Farjestad (SWE), Cracovia (POL)
P csoport: Salzburg (AUT), HV71 (SWE), Sheffield (GBR)

A rájátszás dátumai:

Legjobb 16 közé jutásért: 2016. október 4. és 11.
Nyolcaddöntők: 2016. november 1. és november 8.
Negyeddöntők: 2016. december 6. és december 13.
Elődöntők: 2017. január 10. és 17.
Döntő: 2017. február 7.

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
november 15., szerda
U18 14:40 UTEMIS 3-1VÉGE
U20 15:00 DHKVAS 5-4 BVÉGE
U20 15:30 PEFMAC 0-6VÉGE
U20 17:55 MISKMH 2-5VÉGE
MK 18:00 UTEKMH 4-3VÉGE
U18 18:00 ZEGSCC 1-10VÉGE
U18 19:00 ETOVAS 6-2VÉGE
U18 19:00 MACAVS 5-2VÉGE
U18 19:00 ZNOKMH 16-1VÉGE
november 16., csütörtök
U18 18:00 ZEGSCC 1-5VÉGE
U20 18:40 MACZNO 4-2VÉGE
U18 19:00 SZDPEF 1-3VÉGE
november 17., péntek
U20 15:40 EHLETO 4-3 HVÉGE
U20 15:40 RBSAVS 3-5VÉGE
KK 16:00 NOMMIS 1-2 BVÉGE
EL 17:30 BRASCC 3-2VÉGE
EL 18:00 UTEMAC 3-2VÉGE
EL 18:30 TITVC2 4-1VÉGE
U20 18:55 KMHUTE 8-4VÉGE
EBEL 19:15 VICAVS 0-1VÉGE
KK 20:00 RITGRN 2-0VÉGE
november 18., szombat
U20 12:40 RBSETO 3-0VÉGE
EWHL 13:00 KMHSAV 2-0VÉGE
U18 13:40 AVSUTE 3-6VÉGE
KK 16:00 GRNMIS 1-0ÉLŐ
U20 16:00 HCIAVS ÉLŐ
U18 16:10 VASZNO ÉLŐ
U18 16:40 KMHMAC ÉLŐ
U18 17:20 ETOMIS INFO
KK 20:00 NOMRIT 
november 19., vasárnap
U20 09:40 EHLAVS 
U20 09:40 HCIETO 
DEBL 12:30 KMHGEP 
U20 14:40 VASG99 
U20 15:00 ZNODHK 
KK 16:00 GRNNOM 
EL 17:00 SCCBRA 
EBEL 17:30 VSVAVS 
EL 18:00 FTCVC2 
U20 19:00 VICUTE 
KK 20:00 MISRIT 
november 20., hétfő
U20   OHCUTE 
EL 20:00 TITDAB 
    • M4 SPORT
november 21., kedd
EBEL 18:45 AVSKAC 
november 22., szerda
U18   ETOOKR 
U20   PEFETO 
U20 15:00 DHKKMH 
MK 18:00 DABMAC 
MK 18:00 FTCVAS 
MK 18:30 MISKMH 
MK 18:30 TITUTE 
november 23., csütörtök
U18   DHKAVS 
U18   GEPMAC 
U18   PEFUTE 
U18   SZDVAS 
U20   KMHETO 
U20   ZNOAVS 
U18 18:00 ZEGKMH 
U20 18:40 MACUTE 
november 24., péntek
EL 17:50 VC2SCC 
EL 18:00 DABFTC 
EL 18:30 MISBRA 
EBEL 18:45 AVSMZA 
EL 19:00 MACTIT 
   H I R D E T É S
Partnerünk