Megint BL-döntős lehet a Frölunda

 

Kedden lejátsszák a jégkorong-Bajnokok Ligája elődöntőinek első mérkőzéseit.

A 2014-ben újraindított BL eddigi két döntőjében egyaránt szerepelt a Frölunda, 2015-ben kikaptak a Luleától, míg 2016-ban legyőzték a Karpatet. Most a göteborgiaknak egy svájci csapaton át vezet az út a döntőbe, kedden hazai jégen játsszák az első mérkőzést a Fribourg-Gottéron ellen. A Frölunda kiváló formában van, 12 pontos előnnyel vezeti az SHL-t, az új évben 3 mérkőzést játszottak, mindegyiket megnyerték. A Fribourg kevésbé menetel az NLA-ban, olyannyira, hogy a 12 csapatos bajnokság utolsó helyen áll, jelenleg 7 pontra van a rájátszást érő 8. helytől.

A másik ágon a svéd bajnokság 2. helyén álló Vaxjö Lakers a cseh Sparta Prahával csap össze a döntőbe jutásért, az első mérkőzést a skandinávok otthonában rendezik. A felek az első BL-kiírás csoportkörében találkoztak, akkor a csehek 5-2-re és 5-4-re győztek. A Vaxjö akárcsak a másik svéd együttes, jó sorozatot fut, 6 bajnoki mérkőzés óta veretlenek. A prágaiak hullámvölgyben vannak, legutóbbi 7 meccsükből csak 3-at nyertek meg.

A keddi BL-mérkőzések közül a 20 órakor kezdődő Vaxjö–Sparta mérkőzést élőben közvetíti a Sport 2.

Frolunda SHL

A CHL elődöntőinek párosításai (2017. január 10. és 17.):

Fribourg-Gottéron (SUI)–Frölunda (SWE)
Vaxjö Lakers (SWE)–Sparta Praha (CZE)

A CHL negyeddöntőinek párosításai (2016. december 6. és 13.):

Vítkovice Ridera (CZE)–Fribourg-Gottéron (SUI) 2-52-3 – 4-8
Frölunda (SWE)–Linköping (SWE) 4-05-2 – 9-2
Zürich Lions (SUI)–Vaxjö Lakers (SWE) 0-02-3 – 2-3
Sparta Praha (CZE)–SC Bern (SUI) 1-14-1 – 5-2

A CHL nyolcaddöntőinek eredményei (2016. november 1. és 8.):

Bílí Tygri Liberec (CZE)–Vítkovice Ridera (CZE) 1-01-3 h. – 2-3 h.
KalPa (FIN)–Fribourg-Gottéron (SUI) 1-12-3 h. – 3-4 h.
Frölunda (SWE)–Eisbaren Berlin (GER) 6-14-1 – 10-2
Linköping (SWE)–HIFK (FIN) 1-11-0 – 2-1
Zürich Lions (SUI)–HC Lugano (SUI) 2-34-2 h. – 6-5 h.
SaiPa (FIN)–Vaxjö Lakers (SWE) 3-22-4 h. – 5-6 h.
Sparta Praha (CZE)–HV71 (SWE) 2-45-0 – 7-4
JYP (FIN)–SC Bern (SUI) 2-33-3 – 5-6

chlplayoff8-2

A CHL-playoff első körének eredményei (2016. október 4. és 11.):

Farjestad (SWE)–Bílí Tygri Liberec (CZE) 1-42-0 – 3-4
HK Nitra (SVK)–Vítkovice Ridera (CZE) 0-70-5 – 0-12
Djurgarden (SWE)–KalPa (FIN) 0-22-1 – 2-3
Fribourg-Gottéron (SUI)–HC Kosice (SVK) 1-14-1 – 5-2
Frölunda (SWE)–Junoszty Minszk (BLR) 2-35-0 – 7-3
EV Zug (SUI)–Eisbaren Berlin (GER) 0-41-2 – 1-6
Linköping (SWE)–HC Davos (SUI) 7-42-3 – 9-7
TPS (FIN)–HIFK (FIN) 1-14-5 b. – 5-6 b.
Zürich Lions (SUI)–Grizzlys Wolfsburg (GER) 4-15-2 – 9-3
HC Lugano (SUI)–Skoda Plzen (CZE) 4-13-3 – 7-4
SaiPa (FIN)–Tappara (FIN) 2-04-2 – 6-2
Vaxjö Lakers (SWE)–Red Bull München (GER) 1-14-3 – 5-4
Karpat (FIN)–Sparta Praha (CZE) 1-10-1 h. – 1-2 h.
HV71 (SWE)–Lukko (FIN) 2-04-3 – 6-3
Skelleftea (SWE)–JYP (FIN) 0-44-2 – 4-6
SC Bern (SUI)–Red Bull Salzburg (AUT) 4-13-3 – 7-4

A CHL csoportbeosztása (kiemelve a továbbjutók):

A csoport: Frölunda (SWE), Pardubice (CZE), Wolfsburg (GER)
B csoport: Davos (SUI), Djurgarden (SWE), Rouen (FRA)
C csoport: Tappara (FIN), Lugano (SUI), Mannheim (GER)
D csoport: Zürich (SUI), Lukko (FIN), Ingolstadt (GER)
E csoport: Karpat (FIN), Vítkovice (CZE), Krefeld (GER)
F csoport: München (GER), Fribourg-Gottéron (SUI), Znojmo (AUT)
G csoport: HIFK (FIN), Zug (SUI), Esbjerg (DEN)
H csoport: Liberec (CZE), TPS (FIN), Lorenskog (NOR)
I csoport: Lulea (SWE), SaiPa (FIN), Berlin (GER)
J csoport: Plzen (CZE), Nitra (SVK), Stavanger (NOR)
K csoport: JYP (FIN), Linköping (SWE), Gap (FRA)
L csoport: Vaxjö (SWE), Mladá Boleslav (CZE), Junoszty (BLR)
M csoport: Bern (SUI), Kosice (SVK), Linz (AUT)
N csoport: Skelleftea (SWE), KalPa (FIN), Vienna Capitals (AUT)
O csoport: Sparta (CZE), Farjestad (SWE), Cracovia (POL)
P csoport: Salzburg (AUT), HV71 (SWE), Sheffield (GBR)

A rájátszás dátumai:

Legjobb 16 közé jutásért: 2016. október 4. és 11.
Nyolcaddöntők: 2016. november 1. és november 8.
Negyeddöntők: 2016. december 6. és december 13.
Elődöntők: 2017. január 10. és 17.
Döntő: 2017. február 7.

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
január 13., péntek
U18 15:00 SCCAVS 3-7VÉGE
MOL 18:00 DHKBEO 5-3VÉGE
MOL 18:00 SCCMAC 0-7VÉGE
MOL 18:00 UTEFTC 4-5VÉGE
MOL 18:30 TITMIS 1-7VÉGE
EBEL 19:30 VSVAVS 5-3VÉGE
január 14., szombat
EBJL 13:00 DMJVIC 5-2VÉGE
EBYSL 13:15 G99AVS 1-9VÉGE
EBJL 14:00 HKBEHL 5-1VÉGE
EBJL 14:40 AVSKAC 7-6 HVÉGE
EBJL 15:10 UTEOHC 5-1VÉGE
EBJL 15:45 ZASETO 1-4VÉGE
EBJL 15:50 MACMRB 16-0VÉGE
EBYSL 16:10 VASDMJ 6-3VÉGE
MOL 18:30 MISBEO 9-1VÉGE
EBYSL 18:40 ZNOHKB 4-3 HVÉGE
EBYSL 18:50 MACRBS 3-2VÉGE
NU18 19:00 HUNAUT 3-0VÉGE
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 
MOL 18:30 MISFTC 
január 18., szerda
U20   KMHMIS 
U20   MACZEG 
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk