Három elődöntőse már van a Magyar Kupának

A DVTK, a DHK és a MAC biztos résztvevő az utolsó előtti forduló után. Hogy melyik csapat lesz a negyedik a négy között, egymás közt dönti el a DAB és az UTE.

A nap rangadóját a Debrecen és az Újpest játszotta. Az első harmadban nem esett gól, a másodikban a hazaiak szereztek vezetést, ám utána három találattal válaszoltak a vendégek. A debreceni szépítésre az 56., az egyenlítésre a 60. percig kellett várni. Berta Ákos találata azt jelentette, hogy a selejtezők tabelláját sokáig vezető DHK elérte célját, a legjobb négy közé jutott. Ha a lilák nem kapják az utolsó gólt, ők mondhatták volna el magukról ugyanezt, de Andrej Hebar hosszabbításos találata ? amely meghozta a 4-3-as sikert és a pluszpontot ? így is értékes győzelmet jelent.

A Ferencvárost sima 5-1-gyel elgázoló Dunaújvárosi Acélbikák hátránya így három pont maradt az UTE-val szemben, amit csak rendes játékidős sikerrel tudhat behozni a jövő heti utolsó körben. A mai újvárosi összecsapásra visszatérve: már az első harmadban 3-0 állt az eredményjelzőn, végül négy lett a különbség a két csapat között. Becze Tihamér duplázott és asszisztot jegyzett.

A DAB?UTE ki-ki meccsre Újvárosban kerül sor jövő szerdán. A teljes képhez tartozik, hogy hármas körbeverés is kialakulhat a 3?5. helyen, legalábbis abban az esetben, ha a most a Hokiklub Budapesttel 7-2 arányban elbánó MAC kikap a továbbra is pont nélküli Fehérvári Titánoktól idegenben. Igen ám, de a MAC akkor is továbbjutna, minthogy az esetleges 12 pontosok kistábláján két sikerrel állna, ugyanis az UTE-t és a DAB-ot is legyőzte korábban. A HKB?MAC-ról még annyit, hogy a favorit nem a legerősebb keretével és Zaka Norberttel a kapuban állt fel. A 7 gólt 6 játékos lőtte, duplázni Könczei Áron tudott.

Említettük az imént, hogy a Titánok továbbra is az utolsó helyen szerénykednek a maguk 0 ? azaz nulla ? pontjával, ami azt jelenti, hogy mindenképpen maradnak a nyolcadik pozícióban, mivel a HKB-től, amelyet akár be is foghatnak, hatalmas meglepetésre kikaptak október elején. A hatodik játéknapon összességében helytálltak, csupán 4-2-re nyertek Fehérváron a Jegesmedvék. E meccs kapcsán első helyen kell megemlítenünk, hogy Magosi Bálint mesterhármast ért el.