Megismétlődik a 2015-ös döntő a Spengler Kupán

Az idei év szilveszterén is a Team Canada és a Lugano csap össze a legrégebbi európai kupáért.

Kanadai sikert hozott a Spengler Kupa délutáni elődöntője. Az első harmad végjátékáig 5-ször játszhatott emberelőnyben a Team Canada, ebből egy kettős előnyt használtak ki DiDomenico révén, valamint teljes létszám mellett Pouliot is betalált Scrivens kapujába. A második játékrészt kettős emberelőnyben kezdte a Dinamo Minszk, az 5 a 3 elleni lehetőséggel még nem élt, ám a szimpla előnyben Sztyepanov betalált egy szép kiugrás során. Az 53. percben Genoway visszaállította a kétgólos kanadai előnyt, majd egy újabb fehérorosz kettős előnyt Ellison váltott gólra. Az egyenlítés viszont nem jött össze a minszkieknek, a Team Canada 3-2-re nyert.

A Lugano nyerte a svájci rangadót a házigazda Davos ellen. A 17. percben Klasen háromszor is lőhetett közelről, az első kettőt védte Merzlikins, harmadjára viszont tehetetlen volt. A második harmadra feljavult a kék-sárgák játéka, ám a felénél Wieser szabálytalanságát az üresen maradt Vesce passzából a remekül érkező Bürgler belőtte. A 36. percben szintén góllal zárult egy szép luganói akció, Lapierre kapu mögüli passzát Walker Chiesának továbbította, a csapatkapitány pedig háromgólosra növelte a vendégek előnyét. A záró húsz percben egyetlen érdemi esemény történt, a 46. percben Bertaggia emberhátrányos gólt lőtt. A torna első shutoutja Merzlikins nevéhez fűződik, 35 védéssel zárt hibátlanul. A Lugano 4-0-ra győzött, így megismétlődik a 2015-ös döntő párosítása.

2016. december 28., szerda, 20:15: HC Davos?Dinamo Minszk 5-4
2016. december 29., csütörtök, 15:00: Mountfield?Team Canada 1-5 (negyeddöntő, 23:45, felvételről)
2016. december 29., csütörtök, 20:15: HC Davos?Avtomobiliszt 3-1 (negyeddöntő)
2016. december 30., péntek, 15:00: Dinamo Minszk?Team Canada 2-3 (elődöntő, 22:45, felvételről)
2016. december 30., péntek, 20:15:  Lugano?HC Davos 4-0 (elődöntő)
2016. december 31., szombat, 12:00: Team Canada?Lugano (döntő, 14:00, felvételről)