Csoportutolsó az Avtomobiliszt

Az orosz KHL-csapat hiába játszott jobban, kikapott a Mountfieldtől.

A kedd délutáni mérkőzésen a hétfőn vereséget szenvedett Avtomobiliszt a cseh Mountfield Hradec Královéval találkozott. A három kulcsjátékosukat is pihentető oroszok kiválóan kezdték a mérkőzést, a 31. másodpercben Tyimasov lövésébe Monya tette bele gyönyörű mozdulattal a botját, amivel megszerezték a vezetést. Az 5. percben emberelőnyben egyenlítettek a csehek Jarusek révén, majd még háromszor játszhattak 5 a 4 ellen a csehek az első harmadban, de ezeket már kivédekezték az oroszok. A 25. percben Kukumberg ért bele Gregorc lövésébe, a cseh vezetés pedig felpaprikázta a jekatyerinburgiakat és nagy nyomás alá helyezték Rybár kapuját. Az orosz fölény a játékrész végén érett gólokká, előbb a büntetőpadról visszatérő Golisev talált be, majd Cajkovsky vágott emberelőnyös gólt. A záró húsz percben hiába játszottak jobban az oroszok, Kukumberg révén egyenlített a Mountfield, majd egy könnyen megadott orosz kiállítást gólra váltottak a csehek Jarusek találatával. A Hradec Králové 4-3-ra győzött, így szerdán a csoportgyőzelemért és az automatikus elődöntőbe kerülésért játszik a Luganóval. Az Avtomobiliszt pont nélkül zárta a csoportkört.

Az esti találkozón a Team Canada a házigazda HC Davosszal csapott össze. Az első harmad felénél a svájciak kihasználtak egy emberelőnyt, Ruutu lőtt passzát Ledin tette be a kapuba. A 17. percben egyenlítettek a juharlevelesek Raymond góljával. A második játékrész egyetlen gólt hozott, a davosiak elcserélték magukat emberelőnyben, Sheppard kiugratta Emmertont, aki vezetéshez juttatta a Team Canadát. A 46. percben egyenlített a HC Davos, Ruutu passzát Rahimi bombázta be, Fucale takarásból kapta a lövést. A következő percekben két kanadai gól esett, másfél perccel később Mickflikier használt ki 11 másodperc alatt egy emberelőnyt, majd pedig Ambühl palánkra lökésért kapott büntetését váltotta gólra Ebbett. Az 56. percben felzárkózott a házigazda, Wieser kapu mögüli passzára Ledin üresen érkezett, zavartalanul talált be Fucalénak. A Team Canada 4-3-ra nyert, a HC Davos szerdán a Dinamo Minszkkel találkozik. Ha a fehéroroszok pontot szereznek, csoportelsők lesznek, minden más esetben hármas körbeverés alakul ki, ahol a gólarány dönt.