A Progym megtette, amit megtehetett

A román kupa második napján két nagy gólkülönbségű győzelem született.

Kora délután szinte üres lelátók előtt a házigazda Brassó 26-2-re verte a Sportul Studentescet. A meccsről nem sok mindent lehet elmondani, a brassói mezőnyjátékosok közül 16-an szereztek gólt, csak Csíki és Bors nem szerzett pontot. Az este gólkirálya Tranca lett 4 góllal, a pontkirály pedig Petres, aki 1 gólja mellé 7 gólpasszt is adott. A második meccsen a kedden vesztes Progym feladata az volt, hogy minél nagyobb gólkülönbséggel verje a Steauát. A feladatot meg is oldották a gyergyói játékosok, kevesebb, mint két perc elteltével már 2 góllal vezettek, harmadonként négyet lőttek, mindössze kettőt kaptak, a vége 12-2 lett. Ezzel elérték, hogy a csütörtöki Steaua?Galati rangadón bármilyen arányú 60 perc alatt születő Steaua-győzelem esetén döntőt játszhatnak. Ugyanakkor a remény elég halovány, hiszen az erőviszonyok nem a négyéves pályanélküliség alatt meggyengült bakák mellett szólnak, akkor sem, ha a bajnokságban a két csapat legutóbbi két mérkőzését Timaruék nyerték.