Két szoros és két sima meccs a Magyar Kupában

A Ferencváros idegenben nyert, a MAC behúzta a DAB elleni rangadót, a Miskolc és az Újpest gázolt.

A Magyar Kupa selejtezőinek ötödik körében elsőként a DVTK jegesmedvék léptek jégre a Hokiklub Budapest vendégeként. A szlovák harmadosztályban vitézkedő fővárosi csapat az első harmadban még úgy-ahogy tartotta magát, a másodikban és a harmadikban azonban kinyílott a gólzsák. Galanisz és Joe Colin duplázott, a becsületgólt Linus Schellin lőtte 0-6-nál, a vége 1-8 lett.

Ugyancsak nagy különbségű sikernek örvendhettek a másik MOL Liga-éllovas szurkolói. Az Újpest keményen elverte a kulcsjátékosainak zömét nélkülöző, rendkívül fiatal kerettel felálló Fehérvári Titánokat. Érthető, hogy Kóger István rutintalan tinédzsereket dobott a tűzbe, jó, ha szokják a srácok a kihívásokat egy olyan találkozón, amelynek számukra ? a továbbjutás mint opció felől nézve ? nincsen tétje. Ezzel együtt a Titánoknak sikerült csinálniuk egy 1-1-es első harmadot, így a hajó csak a második menetben kezdett elúszni, majd az utolsóban távolodott el végképp. Martin Frolik és Anze Ropret duplával, Karol Csányi 1+2-vel vette ki a részét a 7-2-ből.

Elszenvedte első vereségét a sorozatban a Debrecen. Az eddigi éllovas a hónapok óta gödörben lévő Ferencvárost fogadta, és bár 0-3 után még fordítani tudott 4-3-ra, a zöldek az utolsó harmadban egyenlítettek, majd a hosszabbítás elején a pluszpontot is behúzták, így alakult ki a 4-5-ös végeredmény.

Hasonló volt a MAC Budapest és a Dunaújvárosi Acélbikák rangadójának a koreográfiája is. Azzal a különbséggel, hogy itt a hazai csapat épített fel háromgólos előnyt hamarjában, ráadásul az összes első harmadbeli találatot Somogyi Balázs jegyezte. A második felvonásban megint csupán egy csapat volt a jégen, ám ezúttal a másik. Dansereau, Kaszkov és Becze góljaira képtelenek voltak válaszolni Majoross Gergely megzavarodott tanítványai. Az utolsó harmad már csak egy gólt hozott, azt Nagy Krisztián szerezte emberelőnyből az 54. percben, így a 4-3-mal mind a három pontot eltette a MAC Budapest, nagyot javítva összesített esélyein.

A játéknap után a DVTK vezet 13 ponttal, a 12 pontos Debrecen a második helyre szorult. Döntős pozícióban van még a 10 pontos UTE és a 9 pontos MAC. Van sansza előretörni a 7 pontos Ferencvárosnak és a 6 pontos DAB-nak is, a 3 pontos Hokiklub Budapest és a 0 pontos Titánok viszont praktikusan is a vert mezőnyben ragadtak.

VB 19:30 HUNITA ÉLŐ
VB 16:00 ITAKOR