Erőss januárban térhet vissza a jégre

Utánpótláslégiós-körkép a nagyvilágból.

Erőss Zoltán a MAC juniorcsapatából igazolt idén nyáron az NCAAIII-as University of Southern Maine-hez. Pályára azonban még nem sikerült lépnie, tavasz óta vállsérüléssel bajlódik. Az előszezonja jól sikerült a tengerentúlon, már majdnem teljesen felépült, amikor egy ütközést követően az AC-szalag a szakadás határáig nyúlt a vállában. Erőss januárban kezdheti újból a jeges edzéseket, úgy érzi, a fejlődés szempontjából a lehető legjobb helyen van.

Megszerezte második győzelmét a finn Nuorten Mestisben a KeuPa/Pelikaanit. Nagy Zoltán együttese hazai pályán győzte le 3-2-re a bajnokság utolsó előtti helyezettjét, az IPK-t. Csapata második gólját a magyar légiós szerezte. Egy nappal korábban a KeuPa a Hokkitól kapott 7-3-ra, ekkor Nagy egy gólpasszt szerzett. Nagy Zoltán 24 meccs alatt gyűjtött 9+10 pontot, a KeuPa továbbra is utolsó.

A svájci junior B bajnokságban 3-2-es vereséget szenvedett a Foward-Morges a Chur Capricorns otthonában. Pribula Gábor a 39. percben 2-1-es vezetéshez juttatta a vendégeket, ám az utolsó játékrészben fordított a Chur. 27 meccset követően Pribula 3 góllal és 10 gólpasszal áll, a Foward-Morges egyre jobban távolodik a rájátszástól, 9 pont a lemaradása a 8. helytől.

Szabó Márk bokaszalag-szakadás miatt hosszasan hiányzott a GMHL-s London Lakers keretéből. A hétvégén újból játékra jelentkezett, 2 gólt lőtt és 1 gólpasszt adott a Tillsonburg ellen, a Lakers simán győzött 19-2-re. Másnap aztán hosszabbításban 5-4-es vereséget szenvedtek a St. George otthonában, Szabó ekkor pontot nem szerzett. A fehérvári kötődésű csatár idén 11 meccsen lépett jégre, ezeken 6 gólt és 3 asszisztot jegyzett. A London Lakers a GMHL ötödik helyén áll.

Vasárnap 3-2-es győzelmet aratott a WSHL-es Casper Coyotes a Springfield Express csarnokában. Kornakker Dániel 95,5%-kal védte a vendégek kapuját, Gebei Gergely ezúttal nem kapott lehetőséget, Kiss Roland az utánpótlás válogatottal szerepelt a budapesti világbajnokságon. A Coyotes továbbra is harmadik a divíziójában.

A Linz EBJL-csapata 3-2-re győzött az Okanagan otthonában. A linziek első gólját Fehérgyarmati Balázs, a győztes találatot Kemény Patrik lőtte, aki emellett két gólpasszt is kiosztott. Tóth Balázs 25 védést mutatott be, 92,6%-on zárt. Kemény 15 meccs alatt 27, Fehérgyarmati 19 mérkőzést követően 13 pontnál tart. Tóth Balázs 90%-kal véd eddig a szezon során. A Linz a B csoport 7. helyezettje.

A Flemingsberg két győzelemmel zárta a svéd U20-as bajnokság divízió 1-et. A Katrineholm otthonában 8-5-re, a Tyresö ellen hazai jégen 7-5-re nyertek. Kenéz Barnabás az első meccsen két gólpasszt osztott ki. A 18 alapszakaszmeccs közül csupán egyen nem lépett pályára a magyar bekk, 1 gólja mellett 8 gólpasszal zárt. A Flemingsberg a 10 csapatos liga alapszakaszának negyedik helyezettje lett.

A német DNL alsóházában vitézkedő Rosenheim 5-4-re nyert a Regensburg pályáján, majd 4-0-lal küldte haza az Ingolstadtot. Makovics Bence mindkét sikerből 1-1 gólpasszal vette ki a részét, 21 meccsen ezzel már 13 pontos. A Rosenheim második a tabellán.

A bajnokság másik magyar érdekeltségű csapata, az Augsburg hazai pályán kapott ki a 6-4-re az Ingolstadttól, majd 4-3-ra a Regensburgtól. Péter Donát az első meccsen gólt lőtt, és +1-gyel zárt, másnap viszont csak -2-vel. 25 meccs alatt 16 pontot szerzett Péter, az Augsburg negyedik.

A német regionalligában Kovács Mátyás 2+1-gyel terhelte meg az Adendorf kapuját, a Hamburg pedig 7-1-re győzött. Kovácsot véglegessel kiállították. A Hamburg negyedik a bajnokság hat csapata közül.

A liga másik divíziójában a Neusser EV 5-4-re nyert a Lauterbach otthonában. Péter Balázs 2-2 gólt és asszisztot szerzett. A Neuss második a bajnokságban.