A MAC feljöhet a 2. helyre a MOL Ligában

Ehhez nem kell mást tennie, mint győzni Debrecenben, a hétfői játéknap  egyetlen mérkőzésén.

Majoross Gergely tanítványai jelenleg harmadikak a tabellán, 57 pontjuk kettővel kevesebb az UTE és öttel a DVTK Jegesmedvék gyűjteményénél. Előbbinél egy, utóbbinál két meccsel kevesebbet játszott, tehát vesztett pontok tekintetében mindkét riválisánál jobban teljesít. A DHK félúton van a liga él- és középmezőnye között. A harminc-egynéhány pontos csapatok mindegyikénél legalább egy meccsel kevesebbet játszott, az első háromra tapadni próbáló Brassónál még kevesebbet. Különösen a brassóiak negyedik helye csalóka ebben a tekintetben, 14 pontos előnyük a valóságban jóval kevesebb.

Jason Morgan vezetőedző a legutóbbi – 7-8-as! – DHK–DAB után azt emelte ki, hogy ennyire dekoncentráltan nem lehet mérkőzést nyerni, sokkal konzisztensebb játékra lesz szükség a továbbiakban.

A MAC sincs könnyű helyzetben a mostani időszakban, más események miatt hetek óta nincs jegük az otthonukként szolgáló Tüskecsarnokban. Ennek ellenére 8-4-re nyertek Pesterzsébeten, ami akkor is imponáló magabiztosság, ha tudjuk, hogy a zöld-fehérek nincsenek jó formában. A Debrecen rengeteg gólt lőtt az elmúlt négy hazai meccsén, szám szerint 26-ot, ami hatgólos átlag feletti eredmény. Ám a már említett dekoncentrált játék miatt a megszerezhető 12 pontból csak 7-et tartottak otthon, mert a védelem is rengetegszer, 23 alkalommal kapitulált. Az alapvető feladat tehát ott most a védelem rendbe tétele lesz, ami a liga legoffenzívebb csapata ellen korántsem ígérkezik könnyű feladatnak.

DHK–MAC 2-4

Az utolsó két percben lőtt két góllal nyert Debrecenben a MAC Budapest, amely visszaelőzte az Újpestet.

Majoross Gergely csapata az első és a második harmadban is lőtt egy emberelőnyös gólt – az elsőt Kovács Bronson, a másodikat Kovács Csaba –, ám a kettő közte egy percen belül elmúlt, Hári Norbert hozta szinte azonnal közelebb a csapatát. A harmadik felvonásban még inkább összekapta magát a hazai gárda, Varga Arnold egyenlített a 48. percben. A DHK és a MAC is összeszedetten védekezett eddig és ezután is, így felmerülhetett, hogy hosszabbításra kerül sor, ám nem sokkal a vége előtt Jared Brownt kiküldték, a MAC pedig másodpercek alatt kihasználta az újabb fórt, Pozsgai Tamás irtózatos gólt ragasztott a jobb felsőbe, Jevgenyij Orlov semmit sem láthatott. 2-3-nál mi mást tehetett volna a DHK, Jason Morgannak le kellett hoznia a kapusát. Kovács Csaba korongot szerzett, kilépett, középre passzolt, Jon Booras bevágta az üres kapuba. Ezen a mérkőzésen a speciális egységek döntöttek: mindkét csapat 5-5 előnyt kapott, ám míg a hazaiak ezekből csak 1 gólt szereztek, a vendégek 3-at.

Jó volt végre látni, hogy fejlődünk

Jason Morgan DHK-vezetőedző a speciális egységek és a kapusok közti különbségben látta a vereség okát.

Majoross Gergely (vezetőedző, MAC Budapest): “Érdekes, hogy mi éppen az emberelőnyös helyzetekben mutatunk meglehetősen hullámzó formát. Most szerencsére minden jól sült el  ez számunkra. Volt a meccsnek szakasza, amikor eldönthettünk volna a három pont sorsát, de a harmadik harmadban már mi örülhettünk, hogy közeledik a hosszabbítás. Aztán két perccel a vége előtt kaptunk egy emberelőnyt…”

Jason Morgan (vezetőedző, Debreceni HK): “Jó volt végre látni, hogy fejlődünk, hogy végig tudunk játszani 60 percet különösebb hullámvölgyek nélkül. Ismét rengeteg elsőrangú helyzetet dolgoztunk ki, amelyek java részét nem tudtuk gólra váltani. A mérkőzés sorsát a speciális egységek és a kapusok közötti különbség döntötte el, három gólt kaptunk emberhátrányos szituációból. Jó csapatok ellen – márpedig a MAC egy igen jó csapat – ezt nem engedhetjük meg, mivel kíméletlenül ki fogják használni.”

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 325 néző. Játékvezetők: Varjú, Gangel, Soós, Vincze.
Orlov: 90,3% (Gyenes)
Bálizs: 94,1% (Arany)