Magyarország?Szlovákia 2-0

A magyar női válogatott többek között Gowie első tétmeccsen lőtt válogatott góljának és Németh Anikó 29 védésének köszönhetően győzött a stavangeri olimpiai selejtezőtorna második mérkőzésén.

A mérkőzést jó iramban, kiegyenlített küzdelemmel kezdték a csapatok. A 4. perc végén kettő a semmire vezethettük a szlovák kapusra a korongot, ám kimaradt a lehetőség. Az ellentámadás során Németh Anikó megfogta a korongot, ikertestvére, Bernadett pedig megvédte őt egy irányába korcsolyázó szlovák játékostól, a játékvezetők ezért 2 perces büntetést adtak. Az emberhátrányt kivédekeztük, majd a 10. percben Ungár Rebeka szép cselek után éles szögből lőtt, de nem pattant be a korong Kiapesováról. A harmad végjátéka a kiállításokról szólt, előbb Mayer Fruzsina gáncsolásért, majd 1 perccel később Németh Bernadett testre ütésért ült ki a büntetőpadra, előbbi visszatérése után pedig páros büntetést osztottak ki a játékvezetők, ebben magyar részről Medgyes Dorottya volt érintett.

A második játékrész 46. másodpercében elcserélték magukat a szlovákok, az emberelőnyt megnyomtuk, de nem sikerült megszereznünk a vezetést. A kiegészülés után északi szomszédunk átvette az irányítást, a meccs felénél lesgyanús helyzetből kapuvasat lőttek. A 36. percben eljött a második magyar 5 a 4 elleni lehetőség, kihagytuk, majd Obercianova visszatérése után megint Szlovákia dominált, Németh Anikónak több bravúrt is be kellett mutatnia.

A záró húsz perc első felében jobban játszottunk, a 46. percben egy szlovák védelmi hiba után Dabasi Réka a kapussal találta magát szemben, Kiapesová védett. Az 50. percben megszereztük a vezetést, Gowie megindult a magyar harmadból, önzetlenül Horváthnak passzolt, ő Dabasihoz tette, a szlovák kapus pedig hiába védett, Gowie belőtte a kipattanót. A bekapott gól után feléledt Szlovákia, hajtott az egyenlítésért. Másfél perccel a vége előtt Németh Bernadett térdhasználatért 2 perces büntetést kapott, a szlovákok időt kértek és lehozták kapusukat. Az így kialakult 6 a 4 elleni játékban Kiss Andrea betalált az üres kapuba. Magyarország 2-0-ra nyert, ezzel megszerezte első győzelmét a stavangeri olimpiai selejtezőtornán.

Marton Tibor (szövetségi kapitány, Magyarország): “Most is indiszponáltan kezdtünk. Ez megmutatkozott a sok kiállításban, amit összeszorgoskodtunk magunknak. Ugyan a tudásszintünk alatt kezdtünk, de most felfelé ívelt a játékunk. Amin javítanunk kell az az, hogy készen álljunk. Amit viszont pozitív tanulságként magunkkal vihetünk, hogy egy meccs 60 percig tart és végig türelemmel kell játszanunk. Erőben domináltunk, a harmadik harmadban az történt a jégen, amit mi akartunk. Elégedett vagyok az emberhátrányos védekezésünkkel, de nem szeretném, ha ezt éles meccsen ennyit gyakorolnánk.”