Olaszország?Lengyelország 5-4

Az olaszok megtették, amit tehettek, legyőzték a lengyeleket. Mostantól rajtunk a sor: a feljutásért játszunk Szlovénia ellen.

Izgalmas meccset vívott a tavaly még divízió 1/A-s Olaszország a feljutás toronymagas esélyesével. Nem mondhatni, hogy a lengyelek rosszul álltak volna bele, de az olaszok némi meglepetésre még jobban. Az első harmadban egyenlő erők küzdöttek, de a britek ellen a bent maradását bebiztosító olaszok pontosabbak és eredményesebbek voltak, előbb 1-0-s vezetést szereztek, majd az átmeneti egál után 3-1-re elhúztak.

A második felvonásban nagy erőkkel kellett volna támadnia Lengyelországnak, de valamiért nem volt erre képes. A statisztika ezúttal semmit sem torzított, a 12-6-os kapura lövési arány azt is jelentette, hogy az olaszoknak több helyzetük volt, igaz, mégis 1-1 gólt értek el a csapatok. A harmadik felvonás előtt az volt a kérdés, képes-e a szakvezetés felrázni a lengyel válogatottat, amelynek egy pont is elég lett volna, hogy jövőre egy ligával feljebb folytathassa. Neki is lendültek a pirosak, de sokáig nem koronázta siker próbálkozásaikat. A 47. percben aztán mégis, saját kipattanóját vágta be Wrobel. Az olaszok azonban újfent vissza tudtak jönni, egy kapu mögül visszavarázsolt korongot váltottak gólra az 54. percben.

Innen megint kettőre lett volna szükségük a lengyeleknek. Mentek és mentk, hatalmas ziccereik voltak, ám mind kimaradtak. Jöhetett a kapuslehozatal, több mint két perccel a vége előtt, és addig melóztak a kapu előtt, míg Lyszczarczyk be nem tuszkolta a negyediket. A maradék 38 másodperc azonban már csak egy erőteljesebb attakra volt elegendő, ami eredménytelenül zárult, Olaszország 5-4-re nyert.

Először kapott ki Lengyelország a tornán, és máris rendes játékidőben. Eddigi meccseiket jórészt átlagon felüli kapusteljesítménnyel, szilárd védekezéssel, masszív előnyjátékkal és villámgyors kontrákkal nyerték. Most ebből semmi sem működött vagy működhetett, ahhoz pedig kevesek voltak, hogy dominálni tudjanak. Az olasz siker a látottak alapján abszolút megérdemelt.

Számunkra meg különleges ajándék. Ha Szlovéniát rendes játékidőben legyőzzük, feljutunk a világ legjobb 16 juniorválogatottja közé. Délnyugati szomszédaink számára nincs tétje a fél 5-kor kezdődő csatának ? de ne feledjük, hogy érdemi tét az olaszok számára sem volt, mégis beleadtak apait-anyait. A bivalyerős szlovénoktól sem számítunk másra, úgyhogy csak annyi biztos: presztízsrangadó lesz ez a javából.

Még egyszer: nekünk csak a 3 pontos siker jó, minden más eredmény esetén az e találkozó után még iszonyúan csalódott lengyelek örülhetnek.