Azari Zsolték ellen mutatkozhat be Jared Brown

A két játékos tavaly csapattárs volt a Sanokban, Debrecenben egymás ellen mérkőznek meg a MOL Ligában.

Tabellaszomszédok találkoznak Debrecenben, a házigazdák a dunaújvárosiakat látják vendégül. A DAB 49 pontjával ötödik, a DHK 10 ponttal lemaradva hatodik, de egy meccsel kevesebbet játszott. A vendégek a negyedik helyet üldözik kitartóan, ahol a Brassó áll, jóval több meccset játszva. Már volt, hogy az újvárosiak megelőzték őket, de most megint nagyobb a különbség, szám szerint öt pont. Jelenleg ez a három csapat alkotja az élmezőnyt közvetlenül üldöző csoportot, míg a Fradi, Fehérvár, Galati hármas a rájátszásért még kiadó két helyért küzd. Vesztett pontok tekintetében a dunaújvárosiak állnak a legközelebb a Miskolc–MAC–UTE trióhoz, de egy hazai győzelemmel szorosabb lenne a verseny a középmezőnyben.

Jason Morgan november elején vette át az irányítást, azóta 11 meccsen ült a csapat kispadján, mérlege 5 győzelem és 6 vereség. Érdekesség, hogy miközben viszonylag sok esetben fordul elő pontosztozkodás a ligában, a DHK ezekben nem érintett, a szezon során eddig csupán kétszer játszott hosszabbítást, egyaránt hazai pályán. A Galati ellen nyertek, a Brassótól kikaptak, Morgan alatt még nem volt ilyenre példa. A két csapat hasonló teljesítményt nyújt mostanában, mindketten elbuktak Galacon, nyertek Csíkszeredában, szorossá tudták tenni a meccset a DVTK Jegesmedvék ellen. Az egyetlen nagyobb különbség, hogy a DAB győzni tudott Brassóban, míg a DHK-nak ez nem sikerült.

A két csapat régen találkozott legutoljára, szeptember 16-án Debrecenben 4-1-re nyertek a hazaiak, maj egy héttel később a DAB diadalmaskodott 4-0-ra Újvárosban. Azóta a DHK átalakult, Jason Morgan más stílust képvisel, mint Jevgenyij Muhin, és új játékosok is érkeztek a csapathoz. A tavalyi szezon során a DAB-ból megismert Brad Smith november végén futott, eddig 5 meccsen 2 asszisztot jegyzett. Pénteken újabb játékos mutatkozhat be, Jared Brown személyében, aki tavaly Azari Zsolt csapattársa volt a Sanokban. Ott az alapszakaszban 11 meccsen 13 pontot ért el, a rájátszásban ehhez 12 meccsen 9 pontot tett hozzá. Idén 25 meccsen 30 pont a mérlege. Hajtós, küzdős meccsre van tehát kilátás, amelynek kimenetelét előre megjósolni lehetetlen.

Debrecen–DAB 7-8

A debreceniek újabb vízilabda-eredményt hozó meccsén mindkét csapatnak jutott pont.

A rengeteg gól ellenére egyik csapat sem tudott két gólnál nagyobb előnyt szerezni a 65 perc folyamán. A hazaiak indítottak jobban, 2-0 után csak az első harmad utolsó percében szépítettek a vendégek Borbás révén.

Zsinórban hármat rámolt be a DAB, a 34. percben már 2-3 állt a táblán. Még egy-egy találat esett a második szünetig, így 4-3-as vendégelőnyről indult a zárónak vélt húsz perc.

Nem nagyon lehetett olyan a csarnokban, aki arra gondolt, hogy még hét gól van a meccsben. Márpedig a harmadik húsz percet 4-3-ra a Debrecen nyerte. Három perc alatt szerzett három góllal, Bertáéknak még a vezetés is összejött az 55. percben. De a 7-6-ra még volt egy válasz, Dansereau  mentette meg az újvárosi álmokat.

Jöhetett a hosszabbítás, ami majdnem véget ért gól nélkül, de Jere Ölander 64:21-nél befejezte a meccset, 8-7-re nyert a DAB, két ponttal gazdagodott a vendégcsapat.

A Debrecenben a Lengyelországból igazolt Jared Brown három gólpasszal mutatkozott be. A DAB-ban Lajcs Marcell a szezonban először szerepelt a MOL Ligában. Sok gólt kapott, de győztes csapat tagjaként jött le a jégről.

Ilyen dekoncentráltan nem lehet jégkorongozni

Egyik edző sem volt elégedett a DHK–DAB után.

Jason Morgan (vezetőedző, Debrecen): “Egyszerűen nem értem, mi történt a csapatommal. Nem csak meccsről meccsre, percről perce is képesek hullámvasutazni. Hiába videózunk, elemezzük ki a hibákat, ugyanazokat követjük el újra és újra. Ilyen dekoncentráltan nem lehet komolyan jégkorongozni, a későbbiekben lényegesen nagyobb fegyelemre és figyelemre lesz szükség a védekezésben.”

Lee Gilbert (vezetőedző, DAB): “Őrült meccs volt, rengeteg hibával játszott mind a két csapat. Elvileg örülnöm kellene, mivel nyertünk, de nem vagyok elégedett, mert nagyon sok munka lesz még ezzel a csapattal. A közönség viszont biztosan jól szórakozott.”

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 150 néző. Játékvezetők: Sós, Haszonits, Kis-király, Sipos.
Gyenes: 84,0% (Pleszkán)
Lajcs: 82,5% (Koitmaa)