Túlórák napja az NHL-ben

A kilencből hat mérkőzésen is csak a hosszabbítás vagy a szétlövés döntött. 500. meccsét játszotta Karlsson és Abdelkader.

A Toronto hazai jégen legyőzte a Washingtont és ezzel pontot tett a hárommeccses nyeretlenségi sorozatának végére. A Leafsben különösen a Mitch Marner, Frederik Andersen kettős nyújtott kiemelkedőt. Az elsőéves center két gólpasszának köszönhetően lépett el a három góllal a Leafs és nem mellékesen ezzel a két ponttal az újoncok listáján befogta a 19 egységgel álló winnipegi Patrik Lainét. A dán hálóőr is kitett magáért 33 lövést fogott és az 50. percig tartotta magát.

Győzelemmel és egy gólpasszal ünnepelte félezredik mérkőzését Erik Karlsson a Senators kapitánya. Az Ottawa?Carolina derbin minden harmadra jutott egy gól, az elsőben a vendégek, a másodikban és a harmadikban a hazaiak voltak eredményesek. A győztes találatot három és fél perccel a vége előtt Kyle Turris ütötte Karlsson átadásából.

Hosszabbítás után Original Six-rangadót nyert a Montreal Detroitban. Az autóvárosban egy-egy gól született az utolsó harmadban, az 500. meccsét játszó Justin Abdelkader góljára, Brendan Gallagher válaszolt. A pluszpont sorsa a ráadás negyedik percében dőlt el, amikor Radulov tökéletes passzát Alex Galchenyuk váltotta gólra.

Akárcsak a Montreal, a Los Angeles is 2-1-re győzött a hosszabbításban, mégpedig a Chicago ellen. A meccs hőse a Kings centere Jeff Carter volt, aki a második játékrész első percében gólpasszt jegyzett az egyenlítő találatnál, majd gólt lőtt a hirtelen halál 66.másodpercében.

carter

A játéknap harmadik 2-1-es eredménye is a túlórában született meg, de nem a plusz öt perc alatt, hanem a szétlövések során. Floridában a Panthers az első, a Jackets a harmadik harmadban talált be, ezután jöhettek a szétlövések ahol Aleksander Barkov büntetője döntött a délkeleti csapat javára.

Fordulatos meccs után győzött büntetőkkel hazai jégen a Pittsburgh a New Jersey ellen. A Devils Michael Cammalleri góljával szerezte meg a vezetést, de a második harmad elején a Penguins alig több mint egy perc alatt fordított. A hazaiak öröme nem tartott sokáig, a vendégek egy emberhátrányos és egy emberelőnyös góllal öt perc alatt visszavették a vezetést. A Pittsburgh mindent megtett az egyenlítésért és 14 másodperccel a vége előtt sikerült egalizálnia Sidney Crosby révén. A rávezetések során Kris Letang egyetlen találata döntött a Pittsburgh javára.

Nem volt hiány fordulatokban St.Louisban sem, ahol Blues győzött a Wild ellen büntetőlövések után. A Wild kétszer vezetett, a Blues kétszer egyenlített, sőt a második egyenlítő gól után egy perccel az előnyt is magához ragadta. A Minnesota végül Charlie Coyle góljával mentette meg az egy pontot egy perccel a befejezés előtt. A szétlövések végül a negyedik körben vezettek eredményre, amikor David Perron betalált, Mikael Granlund viszont nem.

A játéknap negyedik szétlövését a Vancouver nyerte a Colorado otthonában. A Canucks kétszer szerezte meg a vezetést, az Avalanche kétszer egyenlített, másodszor pontosan másfél perccel a vendégek gólja után. Ekkor még 16 perc volt a mérkőzésből plusz a ráadás, de több gól nem született, jöhettek a szólók, ahol a győztes büntetőt Markus Granlund ütötte.

Kaliforniai rangadót nyert az Anaheim San Joséban és ezzel három vereség után szerezte meg ismét a pontokat. A SAP Centerben a Ducks és a Sharks egyszer-egyszer vezetett, 2-2 után azonban csak egy gól született. Az idén még csak a második gólját ütő Ryan Getzlaf emberelőnyben volt eredményes.