Debrecenben állítaná meg durva zuhanását a Fradi

Greg Lindqvist csapata hét vereségnél tart, komoly mélyponton van, ám összességében a DHK sincs biztonságban egyelőre.

Pénteken a hatodik Fradi az ötödik Dunaújvárost kísérelte meg pontszámban beérni. A kísérlet elbukott, Pesterzsébeten 5-2-re nyert a DAB, így vasárnap már az a feladat, hogy ezt a hatodik helyet védje meg a DHK-val szemben Debrecenben. A két csapatot egyetlen pont választja el a tabellán, de a debreceniek egy meccsel kevesebbet játszottak. Ráadásul jönnek fel az alsóbb régiókból is a csapatok. A Titánok egy, a Galati két meccsel többet játszott, mint a Fradi, de lemaradásuk egyáltalán nem tűnik ledolgozhatatlannak: 2, illetve 4 pont. Nagyon nehéz helyzetben van Greg Lindqvist csapata, amely több mint egy hónapja nem nyert mérkőzést, nem véletlen, hogy a már említett DAB-tól elszenvedett vereség után a svéd szakvezető változtatást helyezett kilátásba.

Erre a Debrecen ellen amúgy is szükség lenne, mert a két csapat idei két meccsének mindegyikét megnyerték Vaszjunyinék, az összesített gólarány 12-5. Azonban a DAB-hoz hasonlóan nekik is rosszkor jött a válogatott szünet, négymeccses győzelmi szériát futottak, olyan skalpokkal, mint az UTE-é és a DVTK-é. Novemberben edzőt váltottak, jött Jason Morgan, vele azonban egyelőre még nincs meg a remélt eredményesség. A Titánoktól hazai pályán kaptak ki, az UTE ellen nagyon simán idegenben. Kérdés, hogy a pénteki belgrádi négygólos győzelem azt jelenti-e, hogy a csapat elindult felfelé. Ennek tesztelésére kiváló alkalom lesz a Fradi elleni meccs.

FTCDHK MK

Fotó: Claus János

Debrecen–Ferencváros 9-5

Az FTC hiába vezetett az első harmad után, nagy vereségbe szaladt bele a DHK otthonában.

A Ferencváros jól kezdte a mérkőzést, a 14. percben Jaborník emberelőnyben betalált Orlov kapujába. A második harmad első felében beindult a debreceni henger, a hazaiak 4 gólt is lőttek Sevelának. A 29. percben az FTC időt kért, Lindqvist rendet tett a fejekben, ugyanis a 32. percben már 4-3 állt az eredményjelzőn. Ekkor Morgan élt az időkérés lehetőségével, a DHK edzője is sikerrel járt, Orlov nem kapott több gólt, sőt a harmad végére Németh Attila mesterhármasig jutott és Koszourov is betalált emberelőnyben. A záró játékrésznek így háromgólos hazai előnnyel vágtak neki a csapatok, ami a végére már csak eggyel nőtt. Dancsfalvi korai gólját ugyanis egy gyors gólváltás követte, majd a vendégek újabb góljára a hazaiak válaszoltak. Ekkor már Sevela helyett Soós állt a vendégek kapujában. A Debrecen 9-5-re nyert, az FTC a MAC elleni 9-3 után újabb sokgólos vereséget szenvedett.

A srácok jól érezték magukat a jégen

Edzője szerint a Ferencváros az első harmadban jelentősebb előnyt is kiharcolhatott volna. Végül néggyel kikapott.

Jason Morgan (vezetőedző, Debrecen): Az első harmadban idegesen játszottunk, de a második játékrészben már keményen tudtunk válaszolni. Ekkor összejöttek a helyzeteink, hat gólt szereztünk, Orlov több lövést hárított. Örülök az eredménynek és annak, hogy a srácok jól érezték magukat a jégen. Az erősebb csapatok ellen azonban nem szabad hasonló pingpongmeccset játszani.

Greg Kjell Lindqvist (vezetőedző, FTC): A végeredmény abszolút nem tükrözi a játék képét. Ez egy nagyon szoros, ki-ki meccs volt. Azért kaptunk kilenc gólt, mert a Debrecen minden lövéséből betalált. Az első harmadban jelentős előnyt is kiharcolhattunk volna, de sajnos, kihagytuk a helyzeteinket.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 357 néző. Játékvezetők: Haszonits, Halassy, Vincze, Kis-király.
Orlov: 83,9% (Gyenes)
Sevela: 79,3% (Soós: 81,2%)