Második hazai győzelmükre hajtanak a szerbek

Olyan ellenfél érkezik Belgrádba, amely ellen reális esélye lehet a pontszerzésre a ligaújoncnak.

Ez akkor is így van, ha a Fehérvári Titánok amúgy egyre-másra szállítják a meglepetéseket. A fiatalok ugyanis a mezőny első feléhez tartozó csapatok ellen rendre jól teljesítenek, hogy az itt megszerzett előnyükből a mezőny végéhez tartozó csapatokkal szemben adjanak le értékes pontokat. Ez a szeszélyes viselkedés az oka annak, hogy a fehérváriak pozíciója nem atombiztos a rájátszás várományosai között. Előnyük két pont és eggyel kevesebb lejátszott mérkőzés a 9. Dunarea Galati előtt, így nagyon is fontos lenne az újabb pontszerzés. Belgrádba egy Debrecen elleni idegenbeli győzelem, a Ferencváros elleni túlórás hazai siker és egy UTE-től elszenvedett vereség után érkeznek. Mindhárom alkalommal egygólos különbség volt a Titánok és ellenfelük között a végén. Ezekből az eredményekből is látszik, a rengeteg junior és ifjúsági korú játékost is foglalkoztató csapat a szezon előti várakozásokhoz sokkal masszívabb. Ez mindenképpen biztató az utánpótlás minőségét tekintve.

HKBDHK

Fotó: HK Beograd

A HK Beograd hármas vereségszériával megy a Titánok elleni csatába. A Csíkszeredában aratott győzelem után előbb egy egygólos galaci, majd egy háromgólos brassói vereség következett, mindkettő vállalható elemekkel. A Debrecen elleni hazai 0-4 viszont bizonyára nem esett jól Filipovicéknak. Külön érdekessége a DHK ellen eddig lejátszott két meccsüknek, hogy csak ezeken nem sikerült a kapuba találniuk (összesített gólkülönbségük itt 0-10), máskor mindig lőttek legalább egy gólt. Pénteken a Debrecen ellen felforgatott sorokkal kellett kiállnia a Beogradnak, mivel második legeredményesebb játékosuk, a csapatkapitány Dimitrije Filipovic eltiltását töltötte. Ez letelt, de a klub közösségi oldala szerint a mutatóujját is eltörte, ami 2-3- hetes kihagyást jelent számára. Belgrádban nagy gondot jelent, hogy még mindig rendkívül szűk a keret. A hat légióson felül a teljes négy sorhoz elegendő játékos sincs, a kieső húzóembereket pedig pláne képtelenek pótolni. Az első évben ez talán belefér, de nyilván erősen vakarják a fejüket, hogy jövőre hogyan lehetne feltölteni a létszámot. Addig azzal kell gazdálkodni, ami van, ez Christer Dreberg edzőnek időnként komoly nehézséget jelent. Ugyanakkor a kivételes versenyszellem, ami már sokszor megmutatkozott, komoly nehézségen is képes átlendíteni őket.

A Beograd a Titánok ellen játszotta egyik felkészülési mérkőzését az előszezonban. Akkor Kóger István úgy fogalmazott, lelkes, hajtós, ütközős csapat a belgrádi, amely a vártnál jóval keményebb ellenállást tanúsított, és a későbbiekben ez csak jobb lesz. A Titánok edzőjének jóslata be is igazolódott, ég és föld a különbség az idény elején látott és a mostani HK Beograd között. Az viszont az augusztusi Kóger-nyilatkozatból is egyértelmű, hogy Fehérváron tisztában vannak ezzel, így biztosan igyekeznek az első perctől kezdve keményen beleállni a csatába. Ebből érdekes, izgalmas, változatos összecsapás kerekedhet, abszolút bizonytalan végkimenetellel.

HK Beograd–Fehérvári Titánok 4-3

A belgrádiak hosszabbításban megszerezték második hazai sikerüket.

A mérkőzés első harmada nem hozott gólt, csak kiállításperceket, a belgrádiakra 4, a fehérváriakra 5 kétperces büntetést szabtak ki. A második játékrész viszont meghozta a találatokat. A HK Beograd 2 perc alatt 2 gólt lőtt, előbb Szabados 5 az 5 elleni játék során, majd Saliji emberelőnyben talált be Lemay kapujába. A harmad vége viszont a Titánoké volt. A 37. percben Shupe kihasznált egy emberelőnyt, ezzel szépítettek, majd 29 másodperccel később Láday egyenlített. A vendégek még a dudaszó előtt megszerezték a vezetést, Láday második találatával már a fehérváriaknál volt az előny.

A harmadik játékrész elején a vendégek kihagytak egy emberelőnyt, ami megbosszulta magát, ugyanis 4 másodperccel a kiegészülés után Turcotte egyenlített. Mivel több gól nem esett a rendes játékidőben, hosszabbítás következett. A túlórában sem kímélték egymást a játékosok, a 62. percben Árvay és Láday egyaránt kétperces büntetést kapott durva játékért. Fél perc múlva Just szabálytalankodott, majd 39 másodperccel később Szabó Krisztián is kiült a büntetőpadra, így a hazaiak 5 a 3 ellen játszhattak. Éltek a lehetőséggel, Despotovic révén megszerezték a 4-3-as győzelmet jelentő gólt. A HK Beograd a harmadik MOL Liga-győzelmének örülhetett, de a rájátszástól továbbra is messze állnak, a 8. helyezett Titánokhoz képest 17 pont a lemaradásuk.

Erste Liga, Ledena dvorana Pionir, 2016. nov. 20., vasárnap. Játékvezetők: Fazekas, Juhász, Popovich, Berger.
Trifonov: 90,3% (Rankovic)
Lemay: 85,7% (Scola)