Nagy győzelmet arattak Gallóék

A Linköping a második helyen álló Brynast verték hazai pályán.

A Linköping a 17. percben szerzett vezetést, majd a 25-ben kettőre növelte előnyét. Ebben a periódusban kapujukhoz szögezték a vendégeket Galló Vilmosék, nagyobb is lehetett volna a különbség, de végül ennyi is elég volt. Azért izgalmak maradtak bőven a záró húsz percre is, hiszen a 45. percben szépített a Brynas, majd nem sokkal ezt követően ötperces előnybe is került. Nem csak ezt, de a mérkőzés hátralévő részét is sikerült kivédekeznie a hazaiak, a végén 5500 néző tapsolta meg a 2-1 arányban győzedelmeskedő övéiket. Galló Vilmos 6 percet töltött a jégen, kétszer lőtt kapura, de pontot nem szerzett. Győzelmének köszönhetően a Linköping egy helyet előre lépett és már a 8. helyen áll a tabellán. A játékosok sokat nem pihenhetnek, a két csapat pénteken ismét játszik egymással, ezúttal ráadásul a Linköping utazik.

Wehrs Kevin Villach EBEL (AUT-1.) 9. 18 2 12 14

Jelmagyarázat: H=a légiós csapatának pillanatnyi helyezése a bajnokságban (a liga létszáma),
M=mérkőzések, G=gólok, A=gólpasszok, P=pontok száma. Dőlt betűs név=már nem légiós. Vay esetében az G jelű oszlop a kapott gólok számát, az A a hárított lövésekét, a P pedig a a védési hatékonyságot, százalékban kifejezve.