A 100 százalékra hajt Csíkban a Miskolc

A Sportklub–DVTK MOL Liga-meccs előtt alapvetően különböznek a két csapat kilátásai.

Elsősorban természetesen azért, mert a hazaiak hátulról, a vendégek elölről másodikak a tabellán. A címvédő címvédőhöz méltó teljesítményt nyújt ezen az őszön is, eddigi tizenhét találkozójából tizennégyet megnyert. A Miskolc-mutatvány speciális érdekessége, hogy Erdélyben–Romániában egyetlen pontot sem vesztett eddig a csapat. Arra, hogy ez esetleg mégis megtörténjen, csak egy esély maradt, minthogy a Jegesmedvék második, egyben utolsó odaáti túrája ma este véget ér. A Galati és a Brassó egyaránt 4-1-es legyőzése alapján sok bizakodni valója nincs a roppant nehéz időszakát élő Szeredának, bár azt nem szabad elfelednünk, hogy a csíkiak otthonában játszani soha nem sétagalopp. Ráadásul ha a Sportklub még nem mondott le végleg playoffos álmaitól, akkor muszáj végre elkezdenie a felzárkózást, hiszen a hátránya a nyolcadikkal szemben az alapszakasz feléhez közeledve már 13 pont.

SC Csíkszereda–DVTK Jegesmedvék 1-6

A címvédő már az első harmadban eldöntötte a Sportklub elleni meccset, így hibátlanul zárta második romániai túráját is. Sági Martin mesterhármast ért el.

Az SC Csíkszereda az első harmad közepéig tudta kapott gól nélkül tartani a DVTK Jegesmedvéket, ám a 10. percben Magosi betalált Odoni kapujába. Három perccel később Galanisz, újabb két percre rá Sági is gólt lőtt. A második játékrész 1-1 gólt és egy verekedést hozott, a miskolci gólt Sági, a szeredai szépítő találatot Moldován szerezte. A 36. percben Hajós Roland és Molnár Zsombor összemérte az erejét, mindketten 5+végleges fegyelmit kaptak. A 45. percben 24 másodperc alatt két emberelőnyös gólt lőttek a Jegesmedvék, Sági mesterhármasig jutott, és Miskolczi is feliratkozott a gólszerzők közé. A címvédő 6-1-re nyert, ezzel mind a 9 pontot begyűjtötte második romániai túrája során is. A DVTK 6 odaáti meccsén mind a 18 pontot megszerezte.

Folyamatosan elkövetjük ugyanazokat a hibákat

Tom McCarthy (Csíkszereda): Három lövésből három gólt kaptunk. Nem védtük a saját zónánkat, nagy teret hagytunk a DVTK-nak a harmadunkban, és fizikailag sem vettük fel a versenyt. Hagytuk, hogy lekorcsolyázzanak minket. Folyamatosan elkövetjük ugyanazokat a hibákat, nincs folytonosság a játékunkban. Sokkal több fizikális játékra lett volna szükségünk egy ilyen sokat korcsolyázó csapat ellen.

Douglas Bradley (DVTK Jegesmedvék): Hat nap alatt ez volt a negyedik meccsünk és egyáltalán nem volt könnyű. Csapatként játszottunk és csapatként értük el ezt a diadalt. Kiemelném az előnyös játékunkat, Sági Martin játékát, illetve Adorján Attila hatékonyságát, hiszen ezek együttese is kellett a diadalhoz.

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 1000 néző. Játékvezetők: Máthé, Sikó, Péter, Deák.
Onodi: 79,3% (Ruczuj)
Adorján A.: 96,6% (Kiss)
Orbán, Papp, Antal Zs., Valchar, Molnár Zs.