Pocsék sorozat végére tenne pontot a Brassó

Az előzetesen a végső sikerre is esélyesnek vélt Coronánál még mindig nem akar összeállni a kép.

A már korábban is kiváló keretűnek vélt Brassó játékosnévsora még színvonalasabbá vált azáltal, hogy nem vártak tovább Patrik Polc, Jevgenyij Jemeljanyenko és Gyenyisz Zabludovszkij honosítására, és mindhármukat benevezték légiósként. Ez azonban nem sokat segített vasárnap a DTVK ellen: a csapat egymás után harmadszor bukott el hazai jégen, úgy, hogy minden alkalommal négy-négy gólt kapott, miközben csak egyet vagy kettőt szerzett. Ahol tehát a nemzetközi szünet előtt abbahagyták – a Fehérvár és a Dunaújváros ellen –, ugyanott folytatták, és már 8 rendes játékidős vereséget számlálnak. Ez még így is elég a 4. helyhez, amivel vezetik a sűrű középmezőnyt. A rossz sorozat megszakításához első ránézésre nem is kaphattak volna kedvezőbb ellenfelet, hiszen hétfő este az utolsó HK Beograd érkezik Brassóba. A szerb újonc azonban hiába sereghajtó, egyre meggyőzőbb teljesítményt nyújt, és három nappal ezelőtt első idegenbeli sikerét is learatta Csíkszeredában. Galacban aztán már nem jött össze a pontszerzés – az 1-2 sem szégyen –, ám mára eljutottunk odáig, hogy sehol sem tekinthető kizártnak egy Belgrád-bravúr. Egy további érdekesség: a liga négy legjobb pontszerzője közül kettő megméretik ezen a találkozón, Tomas Klempa a hazaiak, Hugo Turcotte a vendégek oldaláról igazolhatja ismét kivételes képességeit.

Brassó–HK Beograd 5-2

A 168 perc kiállítást hozó mérkőzésen hárommeccses hazai nyeretlenség után a ligautolsó Beograd ellen sikerült győzniük Mihály Árpádéknak.

Az első 20 percben 20 perc kiállítást osztottak ki a játékvezetők, ebből Rawlyk első kétpercesét ki is használták a vendégek, amivel a vezetést is megszerezték a 14. percben Arvay révén. A közönségkedvenc bekk azonban négy percen belül egyenlített. A második harmadban inkább a kakaskodásokkal voltak elfoglalva a felek, ez a periódus 64 perc kiállítást hozott, a meccs felénél Rawlyk és Crnogorac mehetett az öltözőbe, mindketten 2+5+20 percet kaptak. Gól nem született ez idő alatt, de a vendégeket dicséri, hogy ők tettek többet a győzelemért, 40 perc után 29-19-et mutatott a lőlap. A záró húsz percben mit sem csillapodtak a kedélyek, ha jól számoltuk, 84 percet ültek a játékosok, de végre gólokat is láthatott a mintegy 600 néző. A 44. percben Bors Huba, az 51.-ben Mihály Árpád volt eredményes, utóbbi emberelőnyből. A mérkőzés az 57. percben dőlt el, amikor Mihály Árpád megszerezte második emberelőnyös találatát, és már 4-1-re ment a Brassó. A végére még maradt egy-egy találat mindkét oldalon, a vendégek Kerezovic góljával zárkóztak, az 5-2-es végeredmény pedig Klempa találatával alakult ki.

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 615 néző. Játékvezetők: Csomortani, Csata, Bandi, Andre.
Tőke: 95,1% (Béres)
Trifonov: 89,2% (Rankovic)