Román és szerb újoncok vívnak Galacon

Újabb alsóházi rangadóra kerül sor a MOL Ligában. A két újonc csatájában a Galati zárkózhat az első 8-ra, a szerbek beérhetik a Sportklubot.

Nem sokáig élvezhették a pénteki csíkszeredai győzelmet a HK Beograd játékosai. Szombat este ugyanis Galacban van jelenésük, ahol újabb fontos mérkőzés vár rájuk egy verhetőnek számító ellenféllel szemben. A Dunarea Galati nincs jó formában, a nemzetközi szünet alatt játszott román bajnokikkal együtt immár sorozatban 4 vereségnél járnak, ráadásul másodedzőjük tragikus halála a csapatbuszon nyilván az összes játékosra nyomasztóan hat. Nem könnyű innen összeszedni magukat, de muszáj lesz.

A pénteki eredmények nem a galaciak kedve szerint alakultak, hiszen a Titánok debreceni győzelmével a nyolcadik helyezett csapat 6 pontra távolodott tőlük. A címvédő DVTK péntek esti győzelme papírformának mondható, a háromgólos vereség galaci szemszögből tisztességes, mint ahogy az is, hogy az első 20 percben nagyjából kiegyenlített mérkőzést tudott játszani a Galati a bajnokkal. Erre lehet építeni a belgrádiak elleni csatában, amely ugyancsak nem lesz sétagalopp. A galaciak legjobban teljesítő játékosa eddig Phil Bushbacher, aki 12 góljával, 23 pontjával és +10-es mutatójával előkelő helyen áll a statisztikákban. A csapat viszont rendkívül féloldalas. A légiósok tartják versenyben az ellenfelekkel, a hazai játékosok sajnos meglehetősen rossz statisztikákkal rendelkeznek, egyedül az általában a légiós sorban játszó Gógának van pluszos mutatója közülük. A legfontosabb tehát az lenne a galaciaknak, hogy az első sorukhoz közelebb tudjon kerülni a többiek teljesítménye is.

Első idegenbeli sikerének élményével utazhat Csíkszeredából Galacra a másik újonc szerb HK Beograd. Bizonyos szempontból nehezebb feladat előtt állnak Turcotte-ék szombaton, mint álltak pénteken, hiszen ezúttal nincs mód arra, hogy pihenten álljanak oda a kezdésre. Így hatványozottan szükség van arra a lelki többletre, amit a szeredai győzelem jelent. Turcotte továbbra is óriásit megy, ritka, hogy a tökutolsó csapat egy játékosa stabilan a kanadai táblázat élmezőnyében legyen. A belgrádi 19-es viszont éppen ezt teszi, ráadásul ismét ő vezeti egymagában a gólvadászok rangsorát. Mellette a 23 éves csapatkapitány, Dimitrije Filipovic nőtt fel leginkább a feladathoz eddig. Gyakorlatilag pont/meccses átlagot hoz, elfogadható +/- mutatóval.

Jó erősítésnek bizonyult Despotovic is, aki szintén meccsenkénti 1 ponttal veszi ki részét a termelésből. A csapat játéka egyre inkább kezd összeállni, az lassan a védjegyükké válik, hogy a fölényben játszó ellenfelet apró gólokkal zavarják meg. Csíkszeredán ez olyannyira jól sikerült, hogy 40 perc után 4-0 volt a belgrádiaknak, amelyet aztán az utolsó harmadban majdnem sikerült eladniuk. Galacon viszont nem számíthatnak arra, hogy két harmad előnyt kapnak, ahogy arra sem, hogy az elrontott harmadik harmadért nem bűnhődnek pontok elvesztésével. Immár hat légióssal tud játszani a HK Beograd, a következő feladat az kell legyen, hogy képes legyen 60 percig koncentrálni a társaság.

Dunarea Galati–HK Beograd 2-1

A galaciak egy emberhátrányos és egy emberelőnyös góllal legyőzték a szerb együttest.

A mérkőzés első harmada egyetlen belgrádi emberelőnyt hozott, amit nemhogy nem használtak ki a vendégek, hanem gólt kaptak belőle, Rusnák a Dunarea Galatit juttatta vezetéshez. A második játékrészben kétszer játszhattak emberelőnyben a hazaiak, a második lehetőséget Mihály Ede révén kihasználták. Nem örülhettek sokáig a gólnak, 56 másodperc múlva Crnogorac szépített. Több gól nem esett, a Dunrea Galati 2-1-re győzött, sikerével 3 pontra megközelítette a MOL Liga 8. helyén álló Fehérvári Titánokat.

Erste Liga, Patinoarul Artificial, 1300 néző. Játékvezetők: Mathe, Siko, Mihai, Scriban.
Lakosil: 95,0% (Popa B.)
Trifonov: 92,3% (Rankovic)