Fehéroroszország nyerte a bledi tornát

Az A csoportos vb-n általunk legyőzött válogatott hosszabbításban verte a házigazdát.

Szombaton véget ért a bledi EIHC-torna. A két nyeretlen együttes találkozója egyoldalú meccset hozott, Lettország 6-0-ra átgázolt Franciaországon, Hardy és Quemener egyaránt 3-3 gólt kapott 19, illetve 20 lövésből. Sikerükkel a lettek végeztek a harmadik helyen.

A torna első helyéről döntő találkozón egyszer vezetett Fehéroroszország, mégpedig a legjobbkor. A rendes játékidőben kétszer is két góllal vezetett Szlovénia, ám a baltiak hosszabbításra mentették a meccset. A túlóra utolsó másodpercében büntetőhöz jutottak a fehéroroszok, amit Csernyikov belőtt, így 4-3-ra győztek.

Két izgalmas meccset hozott a Karjala-kupa második napja. A délutáni meccsen Oroszország az első harmad utolsó percében megszerezte a vezetést, majd a második játékrész elején Barabanov szép szólója után kétgólosra növelte az előnyt. A vezetésüket megőrizték, végül 3-2-re győztek.

Csehország a második harmadban döntötte el a Finnország elleni meccset. A hazaiak hiába szerezték meg a vezetést Saviainen góljával a 22. percben, 12 perccel később már 3-1-re vezettek a vendégek. A záró húsz perc 2-2 gólt hozott, így a csehek 5-3-ra nyertek. A tornagyőzelemről az egyaránt 6 pontos Oroszország és Csehország meccse dönt.

Szlovákia nyerte a pénteki győztesek csatáját a Deutschland Cupon, északi szomszédunk a Team Canadát győzte le büntetőkkel. A kanadaiak a második harmadban emberhátrányos gólt kaptak, Barry Brust rossz napot fogott ki, 19 lövésből 3 gólt kapott. A büntetőknél egyedül Dravecky talált be, így 4-3-ra nyertek a szlovákok.

Németország megszerezte első győzelmét. Pedig Svájc kezdte jobban a találkozót, kétszer is vezetett a házigazda ellen. A németek a harmadik harmadban megfordították a meccset, végül 3-2-es sikernek örülhettek. A torna zárónapja előtt még három csapat is nyerhet, az 5 pontos Szlovákia, a 4 pontos Kanada és a 3 pontos Németország.

Lettország B csapata megnyerte a Balti Challenge Cupot. A lettek 7-2-re legyőzték Litvániát, így az Észtország elleni siker után hibátlanul zártak. Vasárnap a két vesztes válogatott eldönti, melyikük végez a második helyen.

VB 12:30 HUNROM VÉGE
VB 16:00 JPNKOR INFO
VB 19:30 SLOITA INFO
VB 16:00 ITAKOR