Zsinórban harmadszor maradt hibátlan Dubnyk

A Minnesota kapusa mellett még hárman értek el shutoutot. Malkin a 300., Henrique a 100. gólját ütötte.

Ismét a kapusának köszönheti a győzelmet a Minnesota. Devan Dubnyk a Boston és Buffalo után a Dallast nullázta le, így kereken 180 perce érintetlen a hálója. Brian Boucher NHL-rekordjától ez még messze van, a Phoenix egykori kapusa zsinórban öt meccsen és összesen 332 percen keresztül nem kapott gólt a 2003/04-es szezonban. A Wild egyébként a befejező játékrészben döntötte el a meccset, amikor háromszor vette be Lehtonen kapuját.

dubnyk

Egy-egy gól döntött Detroitban és St. Louisban is. A Joe Louis Arenában a Boston kapusa, Tuukka Rask vitézkedett, 24 védéssel pályafutása 31. shutoutját érte. A győztes gólt Tim Schaller ütötte a második harmad végén. A Bruins három vereség után győzött, a Red Wings ellenben a hatos győzelmi sorozatát teheti az ablakba. A Scottrade Centerben Jake Allen parádézott a Kings ellen, 27 védéssel járult hozzá a sikerhez és ezzel 12. meccsén nem kapott gólt. A Blues egyetlen gólját Jaden Schwartz ütötte a harmadik harmad negyedik percében. A Kings négy győzelem után kapott ki ismét.

A játéknap negyedik shutoutját a buffalói Anders Nilsson jegyezte, aki a Florida ellen húzta le a rolót. A svéd hálóőr 33 lövést hárított karrierje második hibátlan meccsén. A Sabres minden harmadban egy gólt ütött, amiből Sam Reinhart egy-egy góllal és gólpasszal vette ki a részét. A Buffalo másodszor győzött a szezonban.

Közel két év után győzte le ismét a New Jersey a Tampát. A rossz sorozat megszakítása és a sima győzelem Cory Schneider és Adam Henrique nevéhez fűződik. A kapus 32 lövésnek állta útját, a szélső pedig egy gólpassz mellett megszerezte pályafutása 100. gólját. A Bolts csak a befejező húsz percben, 0-3 után tudott hosszászólni a mérkőzéshez.

A nap találkozóját a Wells Fargo Centerben játszották, ahol fordulatos meccsen a Penguins győzött a Flyers ellen. A Philly az első harmadban ellépett kettővel, de a Pittsburgh 55 másodperc alatt ütött három góllal fordított, amiből Sidney Crosby kettővel vette ki a részét. A mérkőzés derekán Malkin révén növelte előnyét a vendégcsapat, de a játékrész végén a Flyers két perc alatt egyenlíteni tudott. A meccset végül a 300. NHL gólját szerző Malkin döntött el, az utolsó harmad felénél Olli Maatta kipattanóját küldte a vasak közé.

Továbbra sem megy az Arizonának, amely utolsó hét meccséből a hatodikat bukta el. A Coyotes most Denverben maradt alul, ahol hiába vezetett, a Colorado zsinórban hárommal válaszolt, amiből Matt Duchene két góllal, közte a győztes találattal vette ki a részét. Ennél a győztes gólnál előkészítő volt Nathan MacKinnon, aki 300. NHL pontját szerezte ezzel.

A Nashville ugyanabban a cipőben jár, mint az Arizona, utolsó hét meccséből hatot elbukott, ráadásul idegenben még nyeretlen. A Predators most San Joséban hajtott fejet, ahol a második harmad elején dőlt el minden. 1-0-ás hazai vezetésnél a Sharks kétszer köszönt be 17 másodperc alatt, Joe Pavelski és Tommy Wingels révén. A San Jose az újabb hazai győzelemmel őrzi hibátlan mutatóját az SAP Centerben.

Akárcsak az Arizona és a Nashville, a Vancouver sem parádézik, a négy győzelemmel startoló kanadai klub egymás után ötödször maradt alul. A Canucksra az újabb vereséget a Washington mérte, a fővárosi franchise könnyedén hozta el a pontokat a Rogers Arenaból. A Capitalsban Marcus Johansson vitte a prímet, a center egy gólpassz mellet két gólt ütött, közte a győztes találatot emberelőnyben, amivel már 3-0-ra is vezetett a mérkőzésen.

Dübörög a Montreal, amely zsinórban hetedszer győzött, a Canadiens most a Torontót fektette két vállra Shea Weber és Carey Price hathatós közreműködésével. A kapuban Price 37 lövést fogott, míg a nyáron megszerzett sztárhátvéd 1-1-es állásnál győztes gólt szerzett a harmadik harmad közepén. A Weber-Subban csere eddigi nyertese egyértelműen a kanadai klub, elég csak a táblára tekinteni. Weber 10 pontjával szemben Subban csak ötöt szerzett, de ami igazán szembetűnő, hogy Weber +12-vel áll, míg Subban -7-tel. De a Torontót is minden dicséret megilleti, helyszíni beszámolók szerint idei legjobb meccsüket játszották a fiatalok, akik meglepő módon nem csak lövésben (37-31), de az ütközések számában (45-20) is felülmúlták ellenfelüket. Az átok ennek ellenére sem tört meg, a Leafs 2013. október elseje óta nem nyert mérkőzést a Bell Centre-ben, a szombati volt sorozatban a hetedik vereségük Montrealban.