DVTK Jegesmedvék?HDD Jesenice 4-1

Doug Bradley csapata fantasztikus eredményt ért el, kiváló szlovén rivális ellen aratott bravúros győzelmet a Kontinentális Kupa-selejtező első mérkőzésén. Két lépésre a továbbjutás.

Mindkét oldal egy-egy komoly légióst nélkülözött a pénteki csatában, tőlünk Sakaris, a Jesenicéből Di Casmirro hiányzott, igaz, a Jesenicében még Magovac, Heffernan és Cimzar pótlása is gondot okozott. A szlovén csapat eddig mind a 10 Alpesi Liga-meccsét megnyerte, a szezonban csap az Olimpija Ljubljana EBEL-csapata tudta legyőzni, a Szuperkupa-döntőben, nagyon szoros meccsen.

Nem indult jól a mérkőzés, már az 5. percben emberhátrányba kerültünk, amit majdnem kivédekeztünk, de az osztrák vendégjátékos, Oraze az utolsó másodpercekben kihasználta. Vezetett a Jesenice. A magyar csapat sokat dolgozott, mindent megtett az egyenlítésért, amire három másodperccel a szünet előtt hatalmas esélyt kapott. David Rodman csak büntetőt érően tudott szabálytalankodni Pavuk Attilával szemben. Sajnos a rávezetés után a szlovénok voltak boldogok, Us kapus védett.

A miskolci 12-es négy perccel később azonban már nem mulasztotta el az egyenlítést, Berlisk kiállítása alatt megszületett a torna első magyar találata. És pár perc múlva, egy hátrány kivédekezését követően közvetlenül Tóth Adrián talált be, a 27. percben fordított a DVTK. 2-1. Hatalmas lehetőséget kaptunk az előny megduplázására, Jezovseket végleges fegyelmivel küldték az öltözőbe, ráadásul az ötperces fór utolsó másfél percében kettős előnyben támadhattak Hajósék. Ennek csak a lövésszámban lett eredménye, maradt az állás 2-1 a záró húsz perc előtt.

DVTK 2016_17 csapatkep

Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

Egy újabb hátrányt meg kellett úszni bemelegítésképpen, majd két perc alatt le is zárta a meccset a Jegesmedvék brigádja. A 49. percben Sági Martin, az 51.-ben Magosi Bálint talált Us kapujába, így a maradék tíz percben 4-1-ről kellett volna nagyot alkotnia a Jesenicének. Ehelyett továbbra is a magyar csapat volt az aktívabb, kiválóan zárta le az utat a szlovén csatárok előtt, akik alig-alig tudtak Adorján kapujára lőni. A meccsen összesen 16 Jesenice-lövést jegyeztek fel a 32 miskolcival szemben. Az eredmény nem változott, a mérkőzés 4-1-es DVTK Jegesmedvék-győzelemmel ért véget. Boldogan énekelhette a csapat és az őt elkísérő lelkes szurkolóhad a magyar himnuszt a lefújást követően.

Komoly fegyvertény a Jesenice legyőzése, mi több, ráadásul fölényes legyőzése. A miskolci jégkorong és a MOL Liga fényét emelő győzelem ez, és nem mellékesen nagyon fontos lépés a célok felé. De a továbbjutáshoz még minden bizonnyal két meccset kell nyerni, előbb a román, majd a lengyel bajnok ellen. A Jegesmedvék megmutatták, készen állnak a komolyabb feladatokra is, és komolyan gondolják a továbbjutást.