Hossa az 500. gólját ütötte

A Chicago szélsője a 44. játékos, aki elérte a félezres határt. Megszülettek az első hibátlan kapusteljesítmények, az Anaheim, Los Angeles, Carolina hármas továbbra is nyeretlen.

Gólzáporos és izgalmakkal teli meccsen verte a Chicago a Philadlephiát, amelyen megszületett Marián Hossa 500. gólja. A Hawks az első harmadban háromszor talált be, majd jött a félezredik gólját szerző Hossa és úgy nézett ki, hogy második harmad elején eldől a mérkőzés. 4-0 után azonban a Chicago leült, a Flyers vérszemet kapott és a duplázó Matt Read, valamint a három gólpasszt kiosztó Claude Giroux jóvoltából egyenlített. A Phillyben azonban nem volt több, kipukkadt, a Chicago pedig az utolsó tíz percben három gólt ütve eldöntötte a mérkőzést. A hazai csapatból a jubiláló Hossa mellett kiemelkedett a négy-négy pontot szerző Anyiszimov, Kane páros.

hossa 500

A Prudential Centerben két eddig nyeretlen csapat, a Devils és a Ducks találkozott. A rossz sorozatnak New Jersey vetett véget, amely az új nyári szerzemény, Taylor Hall duplájának és Cory Schneider 24 védésének köszönhetően szerezte meg idei első győzelmét. Az Edmontonból igazolt balszélső a második harmadban alig több mint négy perc alatt ütött kettőt emberelőnyben.

Élete első mérkőzésén győzelemmel mutatkozott be Aaron Dell, a San Jose kapusa. A New York Islanders otthonában rendezett mérkőzésen, a 21 védést bemutató kapus mellett Joe Pavelskit kell kiemelni, aki kettő perccel a vége előtt tökéletesen szúrt bele Joe Thornton lövésébe, megszerezve ezzel a győztes gólt. A Sharks kapitánya tavaly kilenc beleszúrós gólt szerzett, amivel vezette az NHL idevágó listáját.

Philipp Grubauer szállította a szezon első hibátlan kapusteljesítményét, a Capitals hálóőre 18 védéssel a Coloradót nullázta le. A német kapus mellé Ovecskin és TJ Oshie nőtt fel, az orosz gólgyáros egy gólpassz mellett megszerezte első gólját, az olimpia hőse pedig duplázott.

A nap második shutoutját a montreali Al Montoya hozta, aki 36 védéssel babonázta meg a bajnok Pittsburgh játékosait, amely az első vereségét szenvedte el a szezonban. A Canadiensben David Desharnais két gólt szerzett és betalált, Radulov pedig első gólját ütötte a szezonban, az orosz csatár utoljára 2012. március 31-én ütött gólt az NHL-ben, még a Nashville tagjaként.

A Canadian Tire Centreben 11 találatot, hétgólos záró harmadot és végül Senators-győzelmet hozott az Ottawa?Phoenix összecsapás. A vendégek vezető góljára hárommal válaszoltak a hazaiak és 3-1-es állásról várhatták az utolsó húsz percet. Ekkor nyílt ki a gólzsák, a Coyotes szépített, amire a Sens kettővel felelt. Az utolsó 10 percben felváltva potyogtak a gólok a 7-4-es végeredményig. Az Ottawában öt játékos is góllal és gólpasszal zárt, Mike Hoffman pedig három assziszttal.

Szétlövések után a Tampa nyerte a floridai derbit a Panthers ellen. A rendes játékidőben egyszer vezetett a Bolts és kétszer a Florida, sőt még hat másodperccel a vége előtt is győzelemre állt. Ekkor azonban jött Steven Stamkos, aki kiharcolta a ráadást. A plusz öt perc után jöhettek a rávezetések, ahol a hatodik kör döntött, Brayden Point betalált, Aaron Ekblad viszont nem.

A végig fölényben játszó Dallas megérdemelten hozta el a pontokat a Nashville otthonából. A második harmadban volt egy gyors gólváltás, a harmadik játékrész derekán viszont Jason Spezza eldöntötte a meccset. A Stars kapujában Kari Lehtonen 27 védéssel idei első sikerét jegyezte.

A Kings egy hatost kapott Minnesotában és három meccs után továbbra is nulla ponttal áll. A Kings hiába szerzett vezetést már az első percben, a Wild a második harmad végéig az Erik Haula, Jason Pominville páros vezetésével zsinórban ötöt rámolt be a vendégek kapujába. Az utolsó harmadban a Los Angeles még kozmetikázott az eredményen, de ez nem veszélyeztette a Wild sikerét.

A Calgary a ráadásban verte a Buffalót és ezzel idei első sikerét könyvelhette el. A Flames igen megszenvedett az első sikerért, a Sabres ugyanis háromszor is vezetett a Saddledomeban. A hosszabbítást végül a pályafutása első NHL-gólját szerző Matthew Tkachuk harcolta ki a harmadik harmad elején. A győztes találta Sean Monahan nevéhez fűződik, aki a ráadás felénél vette be a vendégek kapuját.

Majdnem elszórakozta a győzelmet az Edmonton a Carolina ellen. Az Oilers magabiztos játékkal háromgólos előnyt épített a második szünetre a befejező harmadban azonban kiengedett. A Canesben Lee Stempniak 56 másodperc alatt duplázott, így a vendégeknek egy bő negyedórájuk maradt a döntetlen kiharcolására. Az egyenlítő találat nem jött össze a több bravúrt bemutató Talbot-nak köszönhetően, így a Carolina továbbra is nyeretlen, az Oilers viszont négy meccsből hármat megnyert.

A Vancouver a hosszabbításban gyűrte le a Bluest és három meccs után meglepetésre továbbra is 100%-os. Sokáig úgy nézett ki, hogy nem lesz meg a győzelem, a St. Louis kapujában ugyanis az 58. percig hibátlanul védett Jake Allen. Ekkor azonban először érkezett Bo Horvat, aki kiharcolta a ráadást, majd jött Henrik Sedin, aki a hosszabbítás 100. másodpercében eldöntötte a pluszpont sorsát.