Két gólpasszt adott Vas Márton

Másik pályára lépő légiós bekkünk, Kevin Wehrs is pontot szerzett, Feketéék nyertek, Bartalis nem játszott, csapata kikapott.

A DEL2-ben a Freiburg a Lausitzer Füchséhez látogatott. Gól nélküli első húsz perc után a második periódus derekán  ellépett a Freiburg. Ezt követően az eredmény sokáig nem változott, de a meccs utolsó két percére felpörögtek az események. Az 59. percben meglőtte harmadik gólját is a Freiburg, 59:10-nél pedig a becsületgólját a hazai csapat, majd kapusát lehozva támadott a további gólokért. Ilyet azonban csak a Freiburg szerzett, ezzel lett 1-4. Vas Márton a második és harmadik gólnál volt asszisztos. A Freiburg 5. a tabellán.

A német első osztályban a Schwenninger Wild Wings hazai pályán sem bírt az Iserlohnnal. Bartalis Istvánék 40 perc után már háromgólos hátrányban voltak, innen indultak meg, és az 53. percre kettőt sikerült is faragni a különbségből, de az egyenlítés nem jött össze, 3-2-re kikaptak. Bartalis ezt a mérkőzést kihagyta, a Wild Wings 8. a bajnokságban.

A Jesenice elleni szombati idegenbeli mérkőzés után vasárnap valamivel könnyebb feladat várt Fekete Dánielékre, ugyanis a Feldkirch a Klagenfurt farmcsapatának otthonába látogatott. 1-1-es első harmad után a középső periódusban kétgólos előnyre tettek szert a vendégek. A KAC nem hagyta magát, a 43. percben 3-2-re zárkózott. Erre azonnal reagált a Feldkirch, amely a 45. percben egy percen belül újabb két gólt ragasztott ellenfele hálójába. Az 50. perc ismét mozgalmasra sikeredett, ekkor mindkét csapat betalált, a hajrára így 6-3-mal fordultak a felek. Négy perccel a vége előtt emberelőnybe kerültek a hazaiak, akik mindent egy lapra feltéve a kapusukat is lehozták. Ez visszafele sült el, a Feldkirch 10 másodperc alatt gólra váltotta az üres kaput, ezzel alakítva ki a 3-7-es végeredményt. Fekete pontot nem szerzett, a Feldkirch negyedik a tabellán.

Nem jártak ilyen jól Kevin Wehrsék, akik az esti Alpesi Liga-meccs előtt, délután kezdtek a Stadthalle Klagenfurtban a nagycsapat ellen. Két harmadon keresztül tartotta a lépést ellenfelével a VSV. A meccs kulcsmozzanata a 48. percben jött el, ekkor emberhátrányban is betalált a KAC, 4-2-re alakítva az állást. Az 55. percben még történt egy gólváltás, de közelebb már nem tudott jönni a Villach, amely 5-3-ra kikapott. Wehrs az első gólnál volt első asszisztos, ezzel 10 meccsen 8. pontját szerezte. Veresége ellenére a Villach megőrizte hatodik helyét a tabellán, a Klagenfurt hetedik, a Fehérvár tizedik.