Sebők óriási gólpasszt adott

Nyert a Linköping, Feketéék nem bírtak a Kontinentális Kupára készülő Jesenicével, Észak-Amerikában mindhárom játékosunk kikapott.

A svéd élvonalban a tavalyi önmagához képest gyengélkedő Linköping az élvonalhoz tartozó Frölundához látogatott. Szinte 60 percen keresztül fej-fej mellett haladtak a csapatok: góltalan első harmad után a második 1-1 lett. Az 51. percben meglőtte második gólját a hazai csapat, Gallóék három percen belül válaszoltak. Végül egyetlen egyszer vezetett a Linköping, mégpedig a legjobbkor, négy és fél perccel a vége előtt, amire a Frölundának már nem volt válasza, így a végén 3-2-re nyertek. Galló Vilmos tíz percet játszott, pontot nem szerzett, de kapott gólnál sem volt a jégen. A Linköping a 10. a tabellán.

Csütörtöki szépségdíjas találata után szombaton nem kevésbé gyönyörű megoldással hozta helyzetbe csapattársát a meccset eldöntő gól előtt.  Sebők Balázs csapata, a KalPa szintén idegenben lépett pályára, ellenfele a Lukko volt. Az első két harmadot megnyerték a vendégek, mindkettőt 1-0-ra. Az utolsó 20 percben azonban feljött a Lukko, egyenlíteniük azonban nem sikerült, 3-2-re nyert a KalPa. Sebők Balázs közel 16 percet játszott, nem csak gólpasszt adott, de a meccset eldöntő harmadik gólnál volt első és egyetlen asszisztos. Az alábbi videón látszik, micsoda munkát végez a palánk mellett a magyar válogatott csatára, majd hogyan hozza kihagyhatatlan helyzetbe játékostársát. Sebők egyébként 9 meccsen 3-3 gólnál és asszisztnál jár, +5-ös mutató mellett, óriási része van abban, hogy a KalPa már a második helyen áll a tabellán.

Fekete Dánielékre nagy feladat várt az Alpesi Ligában, szombaton a ligát pontveszteség nélkül vezető Jesenice otthonában léptek pályára. Erősen kezdett a Feldkirch, 13 perc alatt két gólt lőtt. A Jesenice csak a meccs felénél tért magához, akkor viszont két perc alatt két gólt ütve kiegyenlítettek. A 43. percben aztán a vezetést is átvették, a Csíkszeredából megismert Shane Heffernan két asszisztot jegyzett. Ez már sok volt a vendégeknek, akik képtelenek voltak kiegyenlíteni, 3-2-re nyert a Jesenice, megőrizve hibátlan mérlegét. Fekete pontot nem szerzett, a Feldkirch az ötödik helyen áll a bajnokságban.

A pénteki betli után szombaton pihentették Vay Ádámot az ECHL-es Quad City Mallardsnál. Az ellenfél az a For Wayne Komets volt, akiktől előző nap 6-2-re kaptak ki. A védekezésen sikerült javítani, a különbség azonban így sem csökkent a két csapat között, ezúttal 3-1-re nyert a Komets. Remélhetően Vay Ádám mielőbb megkapja az újabb esélyt, annál is inkább, mert kapustársa sem brillírozott, 29 lövésből kapta a három gólt, ami 90% alatti teljesítmény. A Mallards két forduló után, győzelem nélkül áll az utolsó helyen a központi divízióban.

A Cedar Rapids RoughRiders a Des Moines Buccaneers csapatához látogatott. Sok babér nem termett Stipsiczék számára, az 50. percben lőtték az első és egyetlen góljukat, de akkor már az ellenfél 4-0-ra vezetett. A végén még egy gólt ütött a Buccaneers, ezzel lett 5-1 a vége. Stipsicz Bencére ezzel együtt nem lehetett panasz, hiszen +1-gyel zárt. A Cedar Rapids első győzelmére még várni kell, 7 meccsből egy pontot szereztek, ezzel utolsók a keleti konferenciában.

Hiába lőtt majdnem kétszer annyit kapura ellenfelénél, 2-1-re mégis kikapott az Austin Bruins a Bismarck Bobcats csapatától. 42 lövésből mindössze egyetlen korong talált utat a hálóba, az ellenfél kapusa 97,6%-os hatékonysággal védett. Garát Zsombor pontot nem szerzett, az Austin ötödik helyen áll a központi divízióban.