Sebők gólpassza továbbjutást ért a BL-ben

, kovacsistvan

A KalPa és a Linköping is előnnyel utazott a Bajnokok Ligájában a legjobb 16 közé jutásért vívott meccsek visszavágójára idegenbe, mindkét meccs szorosan alakult, de végül Sebőkék és Gallóék is a legjobb 16 közé jutottak.

A KalPa 2-0-ra nyert a Bajnokok Ligájában, a legjobb 32 közötti odavágón a Djurgardennel szemben. Ennek a meccsnek a visszavágóját rendezték kedden, amelyen döntő momentum volt, hogy a vendégek lőtték az első gólt, így a 15. percben összesítésben már három gól volt az előny. A svédek nekidurálták magukat a felzárkózásnak, a 24. percben emberelőnyből egyenlítettek. Egy gólra azonban csak a mérkőzés legvégén sikerült csökkenteni az összesítettbeli különbséget, miután az utolsó három és fél percet emberelőnyben játszhatták. Sebőkék a hátra lévő két és fél percben ügyesen őrizték kapujukat a további góltól, így a hazaiak 2-1-re nyertek, ami összességében kevésnek bizonyult a továbbjutáshoz. Sebők Balázsnak ez volt a hatodik meccse a BL idei kiírásában, ezek során két gólpasszt adott, plusz egyen áll. Keddi gólpassza különösen szépre sikerült, megtekinthető ezen a videón, 1:40-nél kezdődik az akció.

Hasonlóan izgalmasan alakult Galló Vilmosék mérkőzése is, akik 7-4-es előnnyel érkeztek Davosba. A svájciak a 6. percben emberhátrányban szereztek vezetést, három perccel később pedig már 2-0-ra vezettek, összesítésben egy gólra csökkentve a hátrányukat. Innen kicsit lassabban haladtak előre, de a 47. percben emberelőnyből betaláltak, amivel 7-7-re módosult az állás a két meccs alapján. Ekkor eldördült a startpisztoly a linköpingi játékosok számára is, akik az 50. és az 56. percben is betaláltak, újra magabiztossá téve előnyüket. Az utolsó négy percben még kimaradt egy davosi fór, újabb gól már nem született, vagyis a Davos nyert 3-2-re, ami továbbjutást ért a Linköping számára. Galló Vilmosnak ez volt az ötödik meccse a BL-ben, két gólnál jár, ezúttal nem szerzett pontot.

Két párharcban túlóra döntött a BL-nyolcaddöntőbe jutásról. A többi meccsen sem történt nagyobb meglepetés, a svéd Frölundának egygólos hátrányt kellett ledolgoznia a Junoszty Minszkkel szemben, ezt magabiztosan megtette, 5-0-ra verte a fehéroroszokat. A Vítkovice másodszorra is simán legyőzte a Nyitrát, az első meccs 7-0-s sikere után idegenben 5-0-ra nyertek az ostravaiak.

Két párosításban döntött hosszabbítás, illetve büntető. A HIFK és a Dudast sérülés miatt nélkülöző TPS az első meccsen 1-1-es eredménnyel zárt, a visszavágó rendes játékideje pedig 4-4 gólt hozott. A tízperces hosszabbításban nem született döntés, a büntetőkből pedig a helsinkiek jöttek ki jobban. A Karpat és a Sparta Praha is döntetlent játszott a két 60 percnyi játék során, a ráadás 4. percében Forman góljával a csehek jutottak tovább.

A BL nyolcaddöntőit november 1-jén és november 8-án játsszák, ahol egy cseh és egy svájci rangadót rendeznek, a párosítást alant láthatják.