Graz?MAC 4-2

A MAC gyorsan kétgólos vezetést szerzett, a Graz sokat dolgozott a fordításért, ez az utolsó tíz percben sikerült neki, üres kapus góllal lett kétgólos a győzelmük. Izgalmas, jó meccsel indult az emléktorna Fehérváron.

Sajnos a jégcsarnok jegét a Graz vezetőedzője nem találta megfelelőnek, ezért a C-pályán került sor az Ifjabb Ocskay Gábor-emléktorna első mérkőzésére. Ez is egyfajta történelmi esemény volt, a sátras pályán több száz néző zsúfolódott össze.

A MAC Budapest alkalmazkodott jobban a kihíváshoz, lendületesen kezdett, dominált, és a 9. percben 2-0-ra vezetett. Előbb Somogyi Balázs lőtt be egy kettős előnyt, majd Silló Arnold talált közelről az osztrák válogatott Weinhandl kapujába. Bálizs Bence megsérült az első gól előtt, így Arany Gergely váltotta őt igen korán. A hírek szerint nem súlyos a válogatott kapus sérülése. Arany izgatottan, de jól szállt be a meccsbe, és a második harmadra be is melegedett. Nem volt könnyű dolga, mert hidegen beállva az első húsz percben alig kapott értékelhető lövést. A MAC simán elvitte az első harmadot, akár 3-0 is lehetett volna a vége. Az eseményekhez tartozik, hogy Oliver Setzinger kireklamált magának egy végleges fegyelmit.

MACG99

Szünet után feljebb kapcsolt a Graz, az EBEL-csapaton a 14-15. perctől érződött, hogy nem akar szégyenben maradni egy alacsonyabban rangsorolt ellenféllel szemben. Innentől koncentrálták is az erejüket, voltak játékosaik, akik minden második cserében bementek. Nash távoli bombával korán meglőtte a szépítő találatot, de a harmad második felében már újra ellenfele színvonalán hokizott az addig némileg beszorított budapesti csapat. Az azért érezhető volt, hogy aktív testmozgást hoz majd a harmadik harmad.

Így is lett, a graziak komoly erőt vittek a jégre az egyenlítés érdekében. A MAC szervezetten védekezett, de az építkezésre ekkor már kevésszer futotta az erejéből. Bár korábban hosszú ideig a kettős hátránynak is ellenállt a kékek védelme, ezúttal a szimpla hozta a Graz második gólját. Kijátszott figurából Feichtner húzta be közelről a 2-2-t a 48. percben. Mindez egy gyors kontra végén lőtt Roczanov-kapuvas után következett be. A kihagyott magyar helyzet sorsfordító volt ebből a szempontból. Az 52. percben a meccset szinte végigjátszó Beach tanári keresztpasszt adott Pirmann-nak, aki belőtte a harmadikat. Túl sokat nem tudott tenni a MAC az egyenlítésért, de az sem igaz, hogy ne lett volna erre mód, többször is magyar ütőben volt a harmadik találat. Ez nem jött össze, a végére egy üres kapus grazi találat maradt, 4-2-re nyert a jobb és esélyesebb együttes a körülményekhez képest nagyon gyors és izgalmas meccsen.

Vasárnap a Graz a döntőben, a MAC a bronzmeccsen lesz érdekelt.