Nehezen jött össze a vb-keret

Magyarország U20-as ballhockey-válogatottja a 4., míg az U18-as nemzeti együttes az 5. helyen végzett a prágai világbajnokságon. Jó sok jégkorongozóval álltunk fel.

“Három korosztályban rendeztek világbajnokságot, U16-os,U18-as, U20-as korosztályban, melyből az utóbbi kettőben volt érdekelt hazánk ? vágott bele beszámolójába Pallag György szövetségi kapitány. ? A vb-re meglehetősen nehezen jött össze a keret, lévén a legtöbben edzőtáborokra vagy családi nyaralásokra készültek, vagy éppen hazautazhattak Erdélybe, míg egyesek a kimerítő hosszú szezon után a pihenést választották. Sajnos sok korábban már ezt a sportágat kipróbáló játékos maradt most odahaza, így egy elég csikó csapattal tudtunk az U18-as világbajnokságon részt venni, ugyanez volt elmondható az U20-as keretnél is.

Szerencsére sportdiplomáciában jól állunk ebben a sportágban és sikerült elérni, hogy mind U18-ban, mind U20-ban pár túlkorost szerepeltethettünk, így léphetett pályára Sági Martin, Gáspár Máté és Kornakker Dániel az U18-as csapatban, míg az U20-asban Sárpátki Tamás, Arany Máté és Pukli Máté játszhatott. A magyar csapat túlnyomó részében jégkorongosok léptek pályára, egy-két Szlovákiában ballhokizó játékossal kiegészülve, míg az ellenfeleknél csak ezt a sportot űző játékosok vártak ránk.

Az U18-as keret:

Kapus: Sági Máté
Védők: Halasi Mark, Erdei Zoltán, Gáspár Máté, Maros Boudis, Matusica Martin, Dicer Marek
Csatárok: Somogyi Nátán, Kornakker Dániel, Sági Martin, Németh Norbert, Kucsera Imre, Ziduljak Patrik
Szövetségi kapitány: Pallag György
Csapatmenedzser: Kozma Patrik

1. mérkőzés: Magyarország?Csehország 2-9

Az első mérkőzésen egyből a világbajnokjelölttel találkozott a csapatunk. A cseh csapat 4 igen jó sorral végig támadta mérkőzést a mi két sorunk ellen, így nekünk csak epizódszerep jutott ezen a meccsen. Viszont az első magyar gólt sikerült megszereznünk, Ziduljak Patrik, az Érsekújvár fiatal csatára személyében és rögvest utána Erdei Zoltán révén a torna legszebb találatát is, aki a saját harmadából bombázta be a labdát a kissé meglepett kapus mellett.

A gól 1:39:20-tól látható az alábbi videón.

2. mérkőzés: Magyarország?Kanada 2-7

A második mérkőzésen Kanadával kerültünk össze, akik egyből megmutatták, milyen is az, mikor ballhokin nevelkedett játékosokkal találkozik az ember. Az első harmadban a 0-5-ös kezdés után, kezdte felvenni a csapat a fonalat, aminek eredményeképpen a második harmadban csak két gólt tudtak összehozni a juharlevelesek. A harmadik harmadot viszont sikerült nyernünk Somogyi Nátán és Kornakker Dániel góljaival, s ezzel az első mérkőzésen 2-7-es eredményt értünk el a későbbi világbajnokkal szemben, akik mindenkit fölényesen elvertek.

30551

3. mérkőzés: Magyarország?Szlovákia 0-12

Ez volt az a mérkőzés, ahol semmi nem akart összejönni, s még a játékvezetők is a honfitársaiknak kedveztek, amivel meglehetősen megtörték az addig lelkesen játszó magyar fiatalokat.

4. mérkőzés: Magyarország?Team Europe 2-16

A mérkőzés előtt dőlt el, hogy hiába is nyernénk, akkor sem tudnánk már továbbjutni, így taktikai okokból a legjobb U18-as játékosok az U20-as sorsdöntő mérkőzésre hangolódtak, s csak pár csere erejéig léptek pályára. Számunkra így a tét nélküli mérkőzés két legszebb pillanata a két gólunk volt, Gáspár Máténak és Németh Norbertnek köszönhetően.

Összegzésképpen nem szerepelt rosszul az U18-as csapat az eddigi évekbeli legerősebb U18-as mezőnyben. A pályára lépőknek jó volt nemzetközi rutin szerzésre ez a négy találkozó. S meglepetésre Maros Boudis révén még az U18-as All Star-csapatba is bekerült egy játékosunk.

30544

Az U20-as korosztályban bizakodtunk a torna előtt egy meglepetéseredményben, hisz több remek játékosunk is el tudott jönni. A keretünkben helyet kapott egy szlovákiai lány is, aki a sérüléséig a csapat hasznos tagja volt.

Az U20-as keret:

Kapus: Sági Máté, Dubnicky Erik
Védők: Halas Mark, Erdei Zoltán, Gáspár Máté, Boudis Maros, Arany Máté, Pukli Máté
Csatárok: Somogyi Nátán, Kornakker Dániel, Sági Martin, Kucsera Imre, Ziduljak Patrik, Mazzag Dániel, Sárpátki Tamás, Lengyel József, Tóth Maros, Kosina Dániel, Kosina Maros, Izáková Angelika, Brezany Mihály

1. mérkőzés: Magyarország?Csehország 8-5

Az első U20-as mérkőzésünkön sikerült is egyből meglepetést okoznunk. A csehek kissé lenézték hazánk csapatát, akik mire eszméltek, már késő volt. Ezen a mérkőzésen minden összejött a felszabadultan játszó csapatnak, Sági Martin és Sárpátki Tamás vitte a prímet, előbbi 1+3 ponttal zárt, míg utóbbi 3 gólt is szerzett. Mellettük még Kucsera Imre és Mazzag Dániel szerzett 2-2 pontot.

2. mérkőzés: Magyarország?Kanada 0-12

A második mérkőzésünkön fogadtuk a torna nagy esélyesét, a kanadai csapatot ? akik végül meg is nyerték a vb-t. Az első harmadot sikerült lehoznunk a szurkolók és az ellenfelek nagy meglepetésére 0-1-re, de a második harmadban bekapott szerencsétlen gól és egy jogtalan kiállításból szerzett gól megpecsételte a sorsunkat, a kanadaiak vérszemet kaptak, s bedarálták a magyar csapatot. Ezen a mérkőzésen ha picit szerencsésebbek a srácok, akkor 3-4 gólt is szerezhettek volna, de vagy a kapufa mentett, vagy a fantasztikusan védő kanadai kapus mutatott emberfelettit. Az utolsó harmadban az U18-as Sági Máté védett, aki jól mutatkozott be, a gólokról nem tehetett.

30557

3. mérkőzés: Magyarország?USA 1-6

A harmadik mérkőzésen egy kőkemény amerikai válogatottal találtunk magunkat szembe, akik kemény, agresszív, letámadós hokit játszottak. Az első harmadban sajnos bekaptunk két szerencsétlen gólt és egy remekbe szabottat, ami után hiába mentünk az eredményért, domináltunk, de egyszerűen semmi nem akart bemenni, és ahogy szokott lenni a kettős emberhátránynál, aki azt nem értékesíti, azt megbünteti a sors, ez történt velünk is.

A második harmadra így 0-3-as állással mehettek a pályára a srácok, egy kis sorváltoztatással és kisebb taktikai húzással. ami be is jött, sikerült megfognunk az amerikai csapatot és gólt is sikerült szereznünk Kosina Dániel révén. Ezt a harmadot végül sikerült döntetlenre lehozni, sokak nagy meglepetésére.

A harmadik harmadban hiába támadtunk végig, hiába sikerült teljesen egyenlő partnere lenni az amerikai válogatottnak, egyszerűen a kapusuk kifogott rajtunk, valamint a sok kiállítás sem segített nekünk. A mérkőzés végét ráadásul kettős emberhátrányban fejeztük be, amit ki is használt az ellenfél. Az eddigi legjobb mérkőzése volt a csapatnak azok ellen, akiket a U20-as döntőben csak 5-0-ra tudott a Kanada elverni.

4. mérkőzés: Magyarország?Szlovákia 0-5
Erre a mérkőzésre nagyon készültünk, mivel már biztos volt a továbbjutásunk, szerettünk volna Kanadát elkerülni és az amerikai csapatot megkapni, így ezen a mérkőzésen mindenképpen nyerni szerettünk volna. Az első harmad góltalansága után a második játékrész végéig igen jól játszottunk, amikor egy nagyon könnyen megadott kiállításból végül megtörtünk, s röpke 1 perc alatt három gólt is kaptunk. Az utolsó játékrészre mindent egy lapra feltéve támadtunk, de nem sikerült gólt ütnünk, s a kissé kitámadó védelem kétszer kapitulált is, így végül a szlovákok nyertek.

Negyeddöntő: Magyarország?Kanada 0-11

A sorsolásból lehetett tudni, hogy Kanadát kapjuk, akik már felkészülten fogadtak minket. Akik teljes erőbedobással játszva a két sorozó magyar válogatottat teljesen bedarálták, hiába volt több egyéni megmozdulásunk, emellett a brillírozó Sárpátki Tamásnak több tapsot érdemlő megmozdulása, s több helyzetünk is, ez ellen a kanadai válogatott ellen kevés volt.

Bronzmérkőzés: Magyarország?Szlovákia 1-5

Az utolsó mérkőzésen a dobogó harmadik helyéért játszhattunk a Kanada ellen elveszített mérkőzést követően, a szlovák csapatot kaptuk újra meg. Ezen a meccsen is szinte végig a két legjobb sorunk játszott. A két teljesen egy szinten lévő csapat találkozásán újra a rutinosabb és szerencsésebb csapat győzött. A legjobb játékosaink a legjobb helyzetekből sem tudtak gólt lőni, Mazzag Daninak egymagának 3 szólója is volt, de a közrejátszó kézsérülése miatt nem tudta egyiket sem gólra váltani. Rendesen kijátszott gólt nem is tudtak szerezni a szomszédok, csak megpattanó és szerencsés gólokat. A gólunkat Somogyi Nátán erőszakos labdaszerzéséből Zidaljuk Patrik szerezte. Elmaradt a hőn áhított himnuszhallgatás és a bronzérem, pedig nagyon megérdemelte volna a csapat. Így végül csapatunk a 4. helyen zárt.

Összegzésképpen két olyan sort tudunk összeállítani, amellyel bármelyik csapattal fel tudtunk venni a versenyt. Ebben a csapatban maradt még spiritusz a jövőre nézve, s reméljük fognak még meglepetést okozni, s érmet is még. A torna végére már szinte teljesen összeálltak, és egyre jobban tudtak játszani.