Sheary döntött a hosszabbításban

A Pens szélsője 30 éve nem látott bravúrt hajtott végre. A Pittsburgh 2-0-val utazhat San Joséba, a kalifoniai gárdának minimálisra csökkentek az esélyei a végső sikerre.

A finálé második mérkőzése ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. A Pens fölényben játszott és teljesen megfojtotta a Sharks támadójátékát, amely kapura lövésig is alig-alig jutott el. Az egyetlen feljegyezhető esemény a vendégek részéről Hertl kapuvasa volt. A hazaiak eközben folyamatosan tesztelték Martin Jonest, aki derekasan állta a lövéséket, de egyszer őt is csak a vas segítette ki.

A második harmadban nem változott a játék képe, folytatódott a Pittsburgh harca Jones ellen. A fekete-sárgák végül megtalálták az utat a kapuhoz, ehhez azonban kellett a San Jose-védők kapitális hibája is. Dillon és Polák passzolgatott a kapu előtt, a HBK-sor lecsapott, ellopta a pakkot és Kessel révén megszerezte a vezetést. A Penguins a gól után egyre hevesebben támadta a kaput, érezték a játékosok, hogy ebben a periódusban eldönthetik a meccset. Jones azonban meccsben tartotta a San Josét, amely két Hertl-vassal jelezte, hogy a szórványos ellentámadások ellenére életben van még.

sheary

A befejező játékrészben egy teljesen más felfogású San Jose jött ki a jégre. A kaliforniai gárda egyre többet támadott és csak az volt a kérdés, hogy mikor szereznek gólt. Tierney révén először ismét a vasat találták el a vendégek, ám a pakk ismét kifelé pattant. Az ötödik próbálkozásra azonban már szerencséje volt a vendégeknek, négy perccel a befejezés előtt Braun kék vonalas lövése a bal oldali vasról befelé pattant. Az utolsó másfél percben a San Jose teljesen beszorította az ellenfelét, több hatalmas lehetősége volt, de Matt Murray minden lehetőséget hatástalanított.

1-1 után jöhetett a hosszabbítás, ami két és fél perc után véget is ért. Egy buli után Crosby hozta el a pakkot a támadó harmadban, a korong Letanghoz került, aki egy lövőcsel után Shearynek passzol, ő pedig a hosszúba bombázott. Sheary az ötödik újonc, aki a finálé hosszabbításában talált a kapuba, utoljára a montreali Brian Skrudlandnak sikerült ez a bravúr 1986-ban, a Calgary ellen.

A csapatok magyar idő szerint vasárnap hajnalban folytatják a SAP Centerben, ahol a San Josénak nagyon össze kell kapnia magát, különben felsejlik a söprés lehetősége. A Pens az első két meccsen 71:48-ra nyerte a kapura lövéseket és 126:107-re a kísérleteket. Ez hatalmas különbség, amin mindenképpen javítania kell a Sharksnak. Tovább csökkenti a San Jose esélyeit az, hogy a finálé 36 alkalommal indult 2-0-val és 33-szor nyert is az a csapat, amely az első két meccset behúzta. A Sharks számára apró reménysugár lehet, hogy a megfordított három párharcból kettő a közelmúltban volt, 2009-ben a Pittsburgh a Detroit ellen, 2011-ben a Boston a Vancouver ellen fordított.