A Bochenski, Boyd, Dawes trojka a KHL legjobb támadósora
A Barisz honosított csatársora kapta a legjobb triónak járó díjat.
Május 24-én megtartották a KHL 2015/16-os szezonjának díjátadógáláját. A legtöbb díjat a Metallurg Magnyitogorszk gyűjtötte be, azon belül is Szergej Mozjakin 4 mutatóban bizonyult a legjobbnak.
A KHL 2016-es évzáró gálájának díjazottjai:
Viktor Tyihonov Kupa (az alapszakasz győztese):
CSZKA Moszkva
A Nyugati-főcsoport győztese:
CSZKA Moszkva
A Keleti-főcsoport győztese:
Metallurg Magnyitogorszk
A rájátszás MVP-je:
Szergej Mozjakin (Metallurg Magnyitogorszk)
Arany ütő-díj (az alapszakasz MVP-je):
Szergej Mozjakin (Metallurg Magnyitogorszk)
A legjobb plusz-mínusz mutatóval bíró játékos:
Mat Robinson (Dinamo Moszkva; +31)
Vszevolod Bobrov-díj (a legtöbb lőtt gól):
Metallurg Magnyitogorszk (244)
Az alapszakasz pont- és gólkirálya:
Szergej Mozjakin (Metallurg Magnyitogorszk; 67 pont, 32 gól)
Az alapszakasz legponterősebb védője:
Cam Barker (Slovan Bratislava; 40 pont, 9+31)
A legjobb támadósor:
Brandon Bochenski, Dustin Boyd, Nigel Dawes (Barisz Asztana)
A legjobb kapus:
Ilja Szorokin (CSZKA Moszkva)
Alekszej Cserepanov-díj (az év újonca):
Artyom Aljajev (Torpedo Nyizsnyij Novgorod)
Úriember a jégen:
Szergej Mozjakin (Metallurg Magnyitogorszk) és Staffan Kronwall (Lokomotiv Jaroszlavl)
Hűséges játékos-díj (a legjobb veterán):
Konsztantyin Gorovikov (Dinamo Moszkva)
Leggyorsabb és legkésőbbi gól:
Igor Bortnyikov (Jugra Hanti-Manszijszk, 00:11)
Geoff Platt (CSZKA Moszkva, 111:12)
Iron Man-díj (a legutóbbi három szezonban lejátszott legtöbb mérkőzés):
Danyisz Zaripov (Metallurg Magnyitogorszk, 227 meccs)
Legjobb edző:
Dmitrij Kvartalnov (CSZKA Moszkva)
Dmitrij Rizskov-díj (legjobb újságíró):
Dmitrij Jerikalov (championat.com)
Andrej Zimin-díj (legjobb orvos):
Jevgenyij Svec (CSZKA Moszkva)
Vlagyimir Piszkunov-díj (legjobb adminisztrátor):
Jurij Jerjomin (Avtomobiliszt Jekatyerinburg)
Andrej Sztarojtov-díj, Arany Síp (legjobb játékvezető):
Eduard Ogyins
Valentyin Szics-díj (legjobb klubvezető):
Gennagyij Velicskin (Metallurg Magnyitogorszk)
Arany Sisak-díj (az álomcsapat):
Ilja Szorokin (CSZKA Moszkva), Nyikita Zajcev (CSZKA Moszkva), Chris Lee (Metallurg Magnyitogorszk), Alekszandr Radulov (CSZKA Moszkva), Szergej Mozjakin (Metallurg Magnyitogorszk), Jan Kovár (Metallurg Magnyitogorszk)
További cikkek
- Tizenöt év különbség, ugyanaz a bánat
- Esős időben ért Magnyitogorszkba a Gagarin Kupa
- Söpréssel Gagarin Kupa-győztes a Metallurg
- A Lokomotiv-emlékhelyen járt a Gagarin Kupa
- A Lokomotiv úgy tűnt, kiharcolta a hosszabbítást, de elvették a gólt
- Nem csak a padról lehet irányítani egy csapatot
- Metallurg–Lokomotiv finálét rendeznek a KHL-ben
- Karpov bevetődve adott gólpasszt
- Tizenöt év után újra Gagarin Kupa-döntős a Lokomotiv