Svédország–Svájc 3-2

A csoportelsőségért hajtó svédek egy indulatoktól fűtött, 17 kétperces büntetést hozó mérkőzésen büntetőkkel legyőzték a negyeddöntőért küzdő svájciakat.

A svédeknél két új játékos, a hátvéd Anton Lindhom és a csatár André Burakovsky lépett jégre. A háromkoronások gyorsan emberhátrányba kerültek egy kilőtt korong után, ami idővel emberelőnybe fordult, melynek során Omark lövését botos kesztyűvel védte Berra, a felperdülő korongot Ericsson beütötte, ám a találatot magas bot miatt érvénytelenítették. A svájciak jól álltak bele a meccsbe, 10 perc után 8:4-re vezettek a kapura lövési mutatót illetően. Az első harmad végén góllá érett a fölényük, Andrighetto lövésébe nem ért bele senki, ez megzavarta Markströmöt.

A második harmadra egy pörgősebb Svédország érkezett ki, az első perc végén emberelőnybe került, melynek végén hiába jutott be Berra kapujába a korong, mindeközben Wennberg ráesett a svájci kapusra, ezért kiállították. A harmad közepén szinte minden játékmegszakítás után elszabadultak az indulatok, a 32. percben Niederreiter kiült a büntetőpadra durva játékért. Az emberelőnyt 6 másodperc alatt kihasználták a háromkoronások, Omark lövését még védte Berra, majd a kipattanónál a hátvéd Ericsson leteperésével volt elfoglalva, így Sundström zavartalanul egyenlíthetett. A harmad hátralévő részében mindkét csapat kihagyott egy-egy előnyt.

A záró húsz perc egy áthúzódó, kimaradt svájci emberelőnnyel indult, a kiegészülés után másfél perccel elcserélték magukat a svédek, így megint hátrányba kerültek. A harmadbeli második lehetőségével már élt Svájc, Blum kék vonalas lövésébe Hollenstein ért bele, Markström tehetetlen volt. Az 51. percben Svédország szintén 5 a 4 elleni helyzetből egyenlített, Larsson okosan nem lőtt, hanem a kapu mellett üresen álló Nyquistnek passzolt, aki közelről betette. Négy perccel a vége előtt egy percen át kettős emberelőnyben játszhattak a háromkoronások, amit kihagytak. Hosszabbításra került sor, ahol a 4 a 4 elleni játék a svédeknek kedvezett, de nem született döntés. A büntetőkből Svédország jött ki jobban, a negyedik párban Burakovsky belőtte, így csapata 3-2-re nyert és megőrizte esélyét a csoportelsőségre.