Brouwer a hetedik meccsek királya

Páratlan sorozatot tudhat magáénak a 31 éves kanadai csatár, a Dallas elleni volt sorozatban a nyolcadik olyan párharca, amely hetedik meccsen dőlt el.

Az egész 2012-ben kezdődött, amikor a 191 centis játékos még a Washington Capitals keretét erősítette. A fővárosiak az első körben a Bostonnal kerültek össze, a hetedik meccsen hosszabbításban nyert a Caps 2-1-re. A második körben következett a Rangers, amely ellen újabb hét meccset játszottak, az elsőt leszámítva mindannyiszor egyetlen gól döntött, a harmadik meccs három, az ötödik egy hosszabbítás után dőlt el, mindkettő a Rangersé lett, amely végül a hetedik meccset is behúzta, kiejtve Brouweréket. A következő évben már az első kanyarban vissza lehetett volna vágni, az első két meccset meg is nyerték a New York-iak ellen, azonban a Rangers egyenlített, majd ismét megnyerte a hetedik meccset, ezúttal kiütéssel, 5-0-ra, Brouwerék ismét távozni kényszerültek.

2014 utószezonja a golfozásról szólt a fővárosiak számára, 2015-ben azonban ismét bejutottak a rájátszásba, ahol az Islanders ellen kezdtek. Fej-fej melletti párharcot követően a hetedik meccset 2-1-re nyerte a Verizon Centerben a Washington. Következett a második kör és ismét a Rangers, amely abban az évben az alapszakasz győztesének járó Presidents? Trophyt is elhódította. Ez nem sok jót ígért Brouwerék számára, ennek ellenére már 3-1-re is vezettek a párharcban, azonban a McDonaghék mindhárom meccslabdát hárították, a hetedik meccset pedig hosszabbításban nyerték 2-1-re a Madison Square Gardenben. Így érkeztünk el az idei szezonhoz, amely új csapatban találta a 2010-ben a Blackhawksszal Stanley-kupát nyerő főhősünket, aki időközben St. Louisba tette át a székhelyét. A váltás bejött, a rájátszás első körében azonban volt csapata, a címvédő Chicago jött szembe Brouweréknak. A párharc elképesztő izgalmakat hozott, egy meccs kivételével ismét csak minden meccs egyetlen góllal dőlt el, de végül a Blues örülhetett, amely a hetedik meccset 3-2-re nyerte.

brouwer

Ekkor Brouwer már szokva lehetett az izgalmakhoz, hiszen sorozatban hét olyan párharc volt a háta mögött, amely a hetedik meccsen dőlt el. Következett a Dallas, amely érdekes küzdelmet hozott, sok egygólos különbségű csatával, miközben a Blues háromszor is fölényesen nyert, köztük a hetedik meccset is idegenben, 6-1-gyel ment tovább Taraszenko csapata. Ez volt Brouwer nyolcadik hetedik meccse sorozatban a rájátszásban, személyes mérlege 4-4. A tanulás és a kiélezett helyzetek kezelése a hoki minden szintjén fontos, jól példázza ezt Brouwer esete is, aki St. Louisban a csapat egyik húzóembere lett. Mindez pontokban is tetten érhető, az első hat hetedik meccsén pontot sem szerzett a csatáár, míg idén a Blackhawks ellen nem csak betalált, de a győztes gólt is ő szerezte egy letámadásból szerzett korongot a végletekig kijátszva. Ez volt az a gól, amely után Brouwer tréfásan megjegyezte: ha ezt is kihagyja, visszavonul http://www.jegkorongblog.hu/2016/04/26/brouwer-ha-ezt-kihagyom-abbahagyom-a-hokit/.

Hogy a Stastny, Fabbri és Brouwer alkotott trió mennyire fontos eleme a Blues játékának, az a Dallas ellen is kiderült, a párharcot lezáró hetedik meccsen a támadósor minden tagja 1+2-vel zárta az estét. Mondani sem kell, Brouwer góljánál ismét mindhárman koronghoz értek a harmadon belül.

VB 12:30 KORSLO
VB 19:30 ROMITA