Oroszország–Svájc 5-1

Az oroszok nyolc emberelőnyt hagytak kihasználatlanul, ennek ellenére legyőzték a svájciakat és bebiztosították helyüket a negyeddöntőben.

Az oroszoknál a svájciak ellen játszotta első vb-meccsét Ovecskin, Kuznyecov és Orlov, közülük utóbbi kellemetlen helyzetbe hozta Boborvszkijt a találkozó elején, a korcsolyájáról az orosz kapu felé pattant a korong. Hiába kezdték jobban a dánok a meccset, a 6. percben megszületett az első hazai gól, Tyelegin kiugrott, Berra védett, ám Weber rálökte az orosz csatárt a saját kapusára, aki estében belőtte a korongot a svájci kapuba. A gól után főleg az oroszok akarata érvényesült, egészen a 18. percig, amikor Sipacsov támadó harmadban elkövetett szabálytalansága után emberelőnybe került Svájc és az orosz kapuban Bobrovszkij felszerelésproblémák miatt átadta a helyét Szorokinnak, akivel kibekkelték a hátrányt, majd visszatért Bobrovszkij.

A második harmad elején az egyik csapattársa ellőtte Kuznyecov lábát. A 29. percben viszont már gólt szerzett, lövése felpattant Berráról, a kipattanót önmaga vágta be a levegőből, a találatnál Ovecskin gólpasszt jegyzett. A játékrész második fele kiegyenlített játékot hozott, egészen az utolsó két percig, amikor Oroszország emberelőnybe került és tűz alá vette a svájci kaput, eredménytelenül.

A 44. percben Hollenstein gáncsolt, majd 27 másodperccel később Grossmann hátulról palánkra lökte Dacjukot, másfél percig 5 a 3 ellen játszhatott Oroszország. Bár Panarin belőtte a korongot Berra kapujába, a találat érvénytelen volt, mivel a svájci kapus előtte elmozdította már a kaput, ezért kétperces büntetést kapott. A hosszú emberhátrányt kivédekezte Svájc, de hiába, 5 az 5 ellen Dacjuk megkerülte a kaput, a másik oldalon üresen álló Tyelegin pedig belőtte a harmadik orosz gólt, majd az 56. percben Zajcev passzát Sirokov váltotta gólra. Az utolsó előtti percben Moser gondoskodott arról, hogy Bobrovszkij ne zárjon kapott gól nélkül, arról pedig Mozjakin tett 17 másodperccel a vége előtt, hogy visszaálljon a négygólos különbség. Oroszország 5-1-re nyert, ezzel bebiztosította negyeddöntős helyét.