Norvégia–Kazahsztán 4-2

A norvégok hiába lőttek több mint kétszer annyit kapura, a kazahok megnehezítették a dolgukat egy paprikás mérkőzésen, ahol 15 kétperces büntetést osztottak ki a játékvezetők.

A mérkőzés első harmada norvég fölényt és 7 kisbüntetést hozott. A 4. percben Forsberg elhozta a bulit, Johannesen kék vonalas lövését nem látta Kolesznyik, így Norvégia megszerezte a vezetést. Három és fél perccel később majdnem kivédekeztek egy emberhátrányt az északiak, ám Boyd bedobópontról való centerezésére remek ütemben érkezett Dawes, egyenlített Kazahsztán. A folytatásban a szabálytalanságok játszották a főszerepet, mind közül a leglátványosabb Tollefsen és Dawes páros büntetése volt, a norvég játékos bottal akasztásánál túl látványosan esett el a kazah csatár.

A második játékrészben is a skandinávok vezettek több akciót. A harmad első felében Sztarcsenko lőtt egy kapuvasat, valamint Norvégia kihagyott két emberelőnyt. A 34. percben Norstebö próbálkozását blokkolták, de a kipattanót Ken Andre Olimb belőtte. Három percen belül jött az egyenlítés, Martinsen palánkra lökte Szavcsenkót, a bűnös kiült a büntetőpadra, a sértett passzából pedig Bochenski egalizált. A 39. percben az északiak megint magukhoz ragadták a vezetést az Olimb testvérek révén, Ken Andre átadását Mathis váltotta gólra.

A záró húsz percnek áthúzódó norvég emberelőnyben indult, majd a kazah kiegészülés után egy perccel túl sok játékosuk volt a jégen. Nyomtak az északiak, az első kék-sárga kapura lövést a harmad 8. percében jegyezték fel. Három perccel a vége előtt 4 a 4 ellen játszottak a csapatok, Kazahsztán lehozta kapusát, hiába, Zuccarello betalált az üres kapuba. Norvégia 4-2-re nyert, ezzel ugyanúgy 5 pontos a moszkvai csoportban, mint Svédország, míg Kazahsztán Lettországgal együtt 2-2 ponttal az utolsó előtti és az utolsó helyen áll.