Finnország–USA 3-2

Az ügyesség verte az erőt, a kreatívabb finnek behúzták a szentpétervári vb-csoport aktuális rangadóját.

Az első harmad első fele élénk, de nem annyira kemény ide-oda játékkal telt, mígnem a 10. percben Mikko Koivu hibátlan passzt kapott Granlundtól, és azon nyomban felvarrta a korongot a bal felsőbe. Ezek után hangnemet váltottak a csapatok, őrült rohanás kezdődött, amiből az időnként hokiiskolát prezentáló finnek jöttek ki különbül, egymás után alakították ki a helyzeteket. Egy közülük bement, a meglóduló Antti Pihlström ugyanúgy lőtte ki Condon kapus kesztyűs felsőjét, mint előtte Koivu. Ezekben a percekben valószerűtlennek tűnt, hogy az amerikaiak hamarosan közelebb jöhetnek, mégis megtörtént, Vatrano középtávolról talált be. A folytatás ezzel együtt ismét a finneké volt, egy alkalommal Granlund két szenzációs csellel bolondította meg egy négyzetméteren belül az ellenfél védelmét, leadta a pakkot, a visszapassz után már a kapu előteréből szerzett gólt kis híján. A meccs talán legszebb jelenetsora volt ez.

A második felvonás kevésbé látványos és lendületes, ellenben jóval fizikaibb játékot hozott, az amerikaiak ráébredtek, hogy erővel többre mehetnek, mint ésszel. Ütközésből több volt, mint helyzetből, kapura menő lövés sem sok akadt, nem kis részben a rengeteg sikeres blokk miatt. A finneknek három emberhátrányt is ki kellett védekezniük, megtették, a harmadik után felélénkültek, így az utolsó két perc ismét hihetetlen finn akciókkal telt, ám újabb gólt nem értek el.

A harmadik menet elején eredményt hozott az amerikaiak töretlen igyekezete, Connor Murphy lőtte ki a hosszú felsőt, az első asszisztos Patrick Maroon volt, kezdődhetett minden elölről. Maroon volt azonban az is, aki közvetve ismét vezetéshez juttatta a finneket. A már amúgy is ismét hiperaktív északiak a kanadai támadóharmadban elkövetett szabálytalansága miatt előnybe kerültek, és alig húsz másodperc kellett nekik ahhoz, hogy ki is használják az ajándékba kapott esélyt. Egy kapu előtti tumultus során Barkov nagyon okosan pöckölte oldalra a korongot Komarovhoz, ő pedig bekotorta. Mindez a 45. percben történt. A 3-2 után nem kevés lehetőségük adódott a finneknek, de nem tudták növelni előnyüket, majd a harmad második fele újfent inkább küzdelmes, mint sziporkázó játékkal telt, de gólt egyik csapat sem ért már el.

Ami az NHL két 1/1-jelöltjét illeti, ez a meccs nem róluk szólt. Auston Matthews elért egy asszisztot, Patrik Laine viszont csak néhány eredménytelen bombával, egy kiállítással és egy támadó kéken eladott koronggal vétette észre magát, amiből amerikai gól született.