A lengyelek mostantól a kiesés elkerüléséért harcolnak

A divízió 1/A-s világbajnokság második körében keményen odacsaptak a házigazdának a dél-koreaiak.

Rövid összefoglalónkat ezúttal indokolt a nap második meccsével kezdeni, az ugyanis felborított minden papírformát. A tornának nagy reményekkel nekifutó lengyelek az újonc Dél-Koreát fogadták Katowicében, és az olaszok elleni első fordulós vereség után mindenképp három pontra lett volna szükségük. Ez finoman szólva sem jött össze. Egy gól nélküli harmad után a következő húsz percben kettőt lőttek az ázsiaiak, majd a harmadik közepén hiába jött közelebb a házigazda, Michael Swift kisvártatva megszerezte csapata és önmaga harmadik találatát. A már ekkor is csak alig-alig nyitott kérdéseket üres kapus góllal zárta le Dél-Korea, a vége 4-1 lett. Emlékezetes: négy évvel ezelőtt a krynicai divízió 1/B-s világbajnokságon intézték el váratlanul a lengyeleket a dél-koreaiak, holott akkor végképp mindenki feljutást várt a hazaiaktól. Most így ismétlődött meg a dráma Katowicében. Swiftéknek ezzel 4 pontjuk van ? miután egy nappal korábban az osztrákokra is ráijesztettek ?, Pasiutéknak ellenben 0, és a szerdai folytatás sem ígér számukra semmi jót, amikor is a toronymagas csoportfavorit Szlovéniával találják szemben magukat.

polkor

Azzal a Szlovéniával, amelynek meggyűlt ugyan a baja a 0-1-ről átmenetileg visszakapaszkodó Olaszországgal, de aztán csak sikerült behúznia a meccset. A végjáték érdekessége volt, hogy 1-2-es hátránynál ? szűk két perccel a lefújás előtt ? kiállították Larkint, ám az olaszok mégis megpróbálkoztak a kapuslehozatallal. Hiába: Kovacevic beverte a harmadikat, így lett 3-1.

Az osztrákok este a japánok ellen nem bíztak semmit a véletlenre. Bár gyorsan megszerzett vezetésükre még jött válasz az első harmadban, sőt a második szünetben is 1-1 állt a táblán, a piros-fehérek végig domináltak, és fölényük idővel az eredményben is megmutatkozott. Ausztria 3-1-es sikere azt jelenti, hogy az első két helyen máris két A csoportból érkezett csapat áll.

A szerdai folytatás igen érdekesnek ígérkezik. Elsőként ázsiai rangadót játszanak: az egyelőre harmatos japánoknak muszáj elkezdeniük a pontgyűjtést Dél-Korea ellen, különben vészhelyzetbe kerülnek. Utána az osztrákok és az olaszok egymás közt dönthetik el, melyikük pályázhat több joggal a valószínűleg ? de nem bizonyosan ? feljutást jelentő második helyre, végül a már említett lengyel?szlovén összecsapás zárja a napot.

VB 16:00 SLOJPN ÉLŐ
VB 19:30 HUNITA INFO
VB 16:00 ITAKOR