Erdély Csanádék rájátszásba jutottak a USHL-ben

Negyedik egymást követő szezonjában sikerül ez a Sioux Falls Stampede-nek, amely újabb nézőcsúcsot is felállított a ligában. Bár 40 perc után még háromgólos előnyben volt a Slavia, a Litvínov nagy hajrával egyenlített és a hosszabbításban az extra pontot is megszerezte.

Erdély Csanádéknak a két legfontosabb meccse maradt hátra az alapszakaszból, a Sioux Fall Stampede oda-vissza mérkőzik a vele azonos pontszámmal rendelkező Fargo Force-szal. A tét nem volt kicsi, maga a playoff, amelyik csapat több pontot szerez ezen a két találkozón, az jut be a legnagyobb nyolc közé. Az első mérkőzést Erdélyék otthon játszották pénteken, annyival könnyebb helyzetben voltak ellenfelüknél, hogy nekik már egyetlen hazai rendes játékidős győzelem is elég volt a boldogsághoz. A tétnek megfelelően táblás ház, több mint tízezer néző fogadta a csapatokat a Denny Sanford PREMIER Centerben. A vezetést a vendégek szerezték meg a 13. percben, amit sokáig sikerrel őriztek is, miközben ellépni ők sem tudtak ellenfelüktől. A Stampede a 48. percben tudott egyenlíteni, majd 6 perccel később a vezetést is átvette ellenfelétől. Mindent egy lapra feltéve rohamozott a Fargo, a meccs legjobbjának választott Lekkas kapus azonban ismét remekelt, 39 lövést hárított, így 2-1-re nyertek a hazaiak és bejutottak a playoffba, ahol vagy a Lincoln vagy a Tri City lesz az ellenfelük. Erdély Csanád pontot nem szerzett, bár három lövése is volt. A Stampede elképesztő hajrával érte el a rájátszást, a pénteki volt sorozatban aratott hatodik győzelmük, negyedik egymást követő szezonjukban nem állnak le az alapszakasz után. Idén harmadik alkalommal regisztráltak tízezer feletti jegyvásárlót, a szezon eddigi 30 hazai meccsén összesen 200 ezernél is több néző váltott jegyet mérkőzéseikre, ami új rekord a liga történetében. Az előzőt is ők állították fel tavaly, azóta kilencezer nőtt ez a szám.

Erdely USHL

Telt ház, vagyis 4000 néző várta a csapatokat a cseh osztályozó ötödik fordulójában, amelyen a Slavia Praha a HC Verva Litvínov csapatát fogadta. Góltalan első harmad után két, egyaránt háromgólos periódus következett. A kapura lövések számában végig a vendégek domináltak, 40 perc után 26-14 volt a tavalyi cseh bajnok javára, ám a Slavia remekül élt a kínálkozó lehetőségekkel és 3-0-s vezetésre tett szert. Az utolsó húsz percben is tudott még emelni a tempón a Litvínov, egészen nyomasztó, 4-18-as lőlapot produkáltak a csapatok. Ennek az lett az eredménye, hogy 10 perc alatt ledolgozta hátrányát, a végén még a prágaiak örülhettek, hogy hosszabbításra mentették a meccset, az utolsó négy és fél percet ugyanis emberhátrányban játszották. A hősies védekezés pontmentésre volt elég, a hosszabbításban az áthúzódó előnyt 14 másodperc alatt váltották gólra a vendégek és 4-3-ra nyertek. Vas János 19 perc jégidőt kapott, a bulikat továbbra is hihetetlen arányban, 61%-kal hozta el, az első gólnál első asszisztos volt. A másik ágon a Dukla Jihlava hazai pályán nyert a Karlovy Vary ellen, így a Slavia továbbra is első a tabellán, pontegyenlőséggel a Litvínovval. A két első helyezettnek 9-9, a harmadik és negyedik helyezetteknek 6-6 pontjuk van.