Élesedik a helyzet az NHL-ben

Keleten két kiadó helyre három csapat pályázik, Nyugaton az első hely a tét. Söpört az Islanders, rekorder lett Karlsson.

A Boston négypontos meccset nyert a Detroit ellen, így életben tartotta a playoffreményeit. A Bruins a mérkőzés fontosságához mérten kezdett és a harmadik perc végén már kettővel ment, innen pedig már nem okozott gondot begyűjteni a pontokat. Torey Krug két gólpassz mellet győztes találatot szerzett.

A Philadelphia csak félig tudta kihasználni a Detroit botlását, miután hazai jégen csak egy pontot szerzett a Toronto ellen. A Leafs kétszer vezetett két góllal, a Flyers azonban 58 másodperccel a befejezés előtt Wayne Simmonds révén megmentette az egyik pontot. A pluszpont viszont a vendégeké lett, mert a ráadás harmadik percében Jake Gardiner betalált emberelőnyben a hálóba.

Keleten a két kiadó helyre jelenleg a Boston, Detroit, Philadelphia trió pályázik. A Bruins, Red Wings kettősnek 93 pontja és egy meccse van hátra, míg a Flyers 92 ponttal bír, viszont két mérkőzése maradt. A Boston az utolsó fordulóban az Ottawát fogadja, a Detroit a Rangers otthonában lép fel, míg a Philly a Pittsburghöt fogadja és az Islanders vendégeként fejezi be az alapszakaszt.

Az erősen tartalékos Tampa a Jonathan Drouin, Ben Bishop páros vezetésével győzött New Jerseyben. A farmból felhívott szélső győztes gólt ütött, míg a kapus 20 lövést fogott a vasak között. A Bolts a győzelemnek köszönhetően hazai jégen kezdheti majd a rájátszást az első körben.

Történelmi sikert aratott az Islanders a Rangers ellen a Gardenben. Az Isles a második játékrészben szerzett három góljának köszönhetően simán hozta a mérkőzést és fennállása során először söpörte be az alapszakaszt a városi rivális ellen. A meccs legjobbja a vendégek kapusa, Thomas Greiss volt, aki 36 lövést fogott.

A Pittsburgh hosszabbítás után győzött Washingtonban, ezzel zsinórban nyolcadik sikerét ért el és az utolsó 15 meccsből a 14.-et nyerte meg. A Penguins háromgólos előnyt adott le a rendes játékidőben, de a hosszabbítás vége előtt egy perccel Sidney Crosby eldöntötte a pluszpont sorsát. A Penguins a győzelemnek köszönhetően biztosan a Metropolitan-csoport második helyén végez majd, így hazai jégen kezdheti a rájátszást.

A Montreal kétszer is hátrányba került Ralieghben, ennek ellenére mindkét pontot begyűjtötte a Carolina ellen. A Canadiens a második harmadban bő három perc alatt fordított, majd a befejező játékrészben Lars Eller révén a győzelmet is bebiztosította. A Habs kapujában Charlie Lindgren 26 védéssel pályafutása első győzelmét szerezte.

Az Ottawa minden harmadban egy gólt szerzett a Florida ellen, ez pedig elég volt ahhoz, hogy a kanadai gárda begyűjtse a pontokat. Craig Anderson 33 lövést fogott, Erik Karlsson egy gólpasszt adott, ezzel 81. pontját szerezte a szezonban, amivel megdöntötte a svéd hátvédek pontrekordját, amelyet Nicklas Lidström tartott.

Erik-Karlsson

Kétgólos hátrányt ledolgozva, hosszabbítás után győzött a Nashville az Arizona ellen. A Coyotes egy-egy gólt ütött az első és a második harmadban, de nem tudta megtartani az előnyét. A Predators előnyből szépített, majd Filip Forsberg révén kiharcolta a hosszabbítást 19 másodperccel a befejezés előtt. A ráadás nem volt hosszú, Roman Josi a 20. másodpercben eldöntötte a pluszpont sorsát.

Brian Elliott és Vlagyimir Taraszenko volt a Blues két hőse Chicagóban. A St. Louis kapusa 24 lövést hárított, közte Andrew Ladd büntetőjét, az orosz gólgyáros pedig szűk egy perccel a vége előtt egyenlített, majd a ráadásban győztes gólt szerzett.

Tartja a lépést a Bluesszal a Dallas, amely hazai jégen lépett át könnyedén a Coloradón. A Stars a második harmad elején döntötte el a meccset, amikor egy ötperces emberelőnyt két góllal büntetett Colton Sceviour és Jordie Benn révén. Egy mérkőzéssel a befejezés előtt a Stars és a Blues egyaránt 49 győzelemmel és 107 ponttal áll. Az utolsó körben előbbi a Nashville-t fogadja, utóbbi az alapszakaszgyőztes Washingtont látja vendégül.

Egy harmadig bírta a Calgary tempóját a Vancouver a Saddledomeban. 2-2 után a Flames a fennmaradó játékidőt 5-1-re nyerte a mesterhármast elérő Mikael Backlund vezetésével. A svéd center egészen parádésan játszott, betalált előnyben, hátrányban és egyenlő létszám mellett is. Backlund mellett Matt Stajan játszott kiemelkedően, aki három gólpasszt adott ebből kettőt a svéd mesterhármasához.

A Kings legyőzte az Anaheinet és nagy lépést tett története második divíziógyőzelme felé. A Ducks hiába szerzett vezetést a második harmad legelején, a Los Angeles másfél perc lepergése alatt fordítani tudott. Az 1991 után második sikerére hajtó Kingsnek két pont az előnye az Anaheim előtt. A Los Angeles az utolsó találkozón a Winnipeget fogadja, az Anaheimre két idegenbeli találkozó vár, először a Colorado, majd a Washington otthonában.

A Winnipeg háromszor is hátrányban volt a San Jose otthonában, mégis győzelemmel távozott. A Jets a találkozón duplázó Mark Scheifele révén 4-4-re módosította az eredményt nyolc perccel a befejezés előtt, majd 10 másodperccel a végső dudaszó előtt a legjobbkor szerezte meg az előnyt Dustin Byfuglien góljával.