Előny a Galatinál és a Brassónál

Közel telt ház előtt szenvedett vereséget a Csíkszereda, az utolsó harmadban fordított a Brassó.

Kellemetlen vereséggel indult csíkszeredai szempontból a román bajnoki döntő. A Galati remekül fogta meg a csíki támadásokat, és elvette a székelyek pályaelőnyét. Az alaphangot a 6. percben adta meg a vendégcsapat, amikor Robert Krajici lőtt gólt egy Molnár Zsombor?Flinta civódást követően. A második harmadban tovább nőtt a vendégek előnye, a 10. percben Pál Zoltán szerzett újabb gólt, amelyre a 16. percben Gyagyusko emberelőnyből választolt, de két és fél perccel később Munteanu ismét kétgólosra növelte a vendégek előnyét. A harmadik harmad legelején Lőricz Levente szerzett újabb gólt. A Galati mind a három harmadot egy góllal megnyerte, a Csíkszeredában csak légiósok szereztek pontokat, a vendégeknél viszont a volt szeredai játékosok neve mellé összesen 6 pont került a kiosztott 11-ből. A vége 4-1 oda, a Galati elvette a Csíkszereda pályaelőnyét.

Egy pályával odébb, Karcfalván a másik MOL ligás csapat, a Brassó a bronzért játszott a Steaua vendégeként. A 11. percben Marius Marcus szerzett vezetést a bakáknak, és az első két harmadban jóval aktívabban is játszott. Az előnyt egészen a 45. percig tudta is őrizni a Steaua. Ekkor Balázs Zsombor egalizált. Fordult a kocka,. a Brassó jutott jóval több lövéshez az utolsó 20 percben, és szerencsére ezekből még két gólt is tudott szerezni. Az 54. percben Fodor Csanád, az 57. percben pedig Péter Zsolt lőtt újabb gólt. Ezzel 3-1-re nyert a Brassó, elvette a Steaua pályaelőnyét és megtette az első lépést a bronzérem felé.

Cimkék: , , , , , , , , ,