A junioroknál a MAC, az ifjúságiaknál a Fehérvár győzött

Mindkét nyertes bajnok lehet a következő meccsen.

Az U20-as magyar finálé első felvonásán a MAC és a Volán is teljes kerettel jelent meg, a két vezetőedző nem vetette be felnőtt korú válogatott játékosait visszajátszóként. A nem túl magas színvonalú első harmadban a MAC szerzett vezetést, a folytatásban pedig egyre nagyobb fölényt alakított ki a jégen és az eredményjelzőn is. Terbócs duplázott, mellette Stipsicz is betalált a MOL Liga-alapemberek közül, a gólgyártást Papp Dániel kezdte és Jászai Barna zárta le. A meccset 5-0-ra a hazai csapat nyerte, ezzel 1-0-ra vezet a két sikerig tartó döntőben. Csütörtökön Székesfehérváron megy tovább a párharc.

MAC U20 Tuskecsarnok

Fotó: Mudra László

Az ifjúságiaknál jóval izgalmasabb mérkőzésre került sor Székesfehérváron. 16 másodperc után a hazaiak vezettek 1-0-ra, de a MAC fordítani tudott, még ebben a harmadban, egy kettős előnyt kihasználva. Sőt a 26. percben Kreisz Brúnó egy hátrányt váltott gólra, ekkor 1-3 állt a táblán. Péter Andor gyorsan szépített ugyan, de a hazai egyenlítés sokáig elmaradt. a hazaiak sokat tettek ezért, és a jégkorong igazságos sportág, így az 58. percben Szabó Dávid révén jöhetett az egyenlítés. A teljes történethez tartozik, hogy a vendégek Sarciája végleges fegyelmit kapott, így ötperces Volán-előny telt le az egyenlítés előtti pillanatokban. 3-3 után sem állt le a Volán, és jöhetett a bónusz. Nemcsak megmentették a meccset a végjátékban, de meg is nyerték. 59:09-nél Császár Hunor vitte be a győztes találatot a hazai számára. Ezzel 4-3-re nyert Kiss Dávid csapata, és a három nyert meccsig tartó csörtében 2-1-re vezet. A folytatásra jövő keddig várni kell, de addig is két meccset vív a két csapat, az osztrák U18-as döntőben.