Vas Jánosék döntőbe jutottak

A Slavia söpréssel jutott túl a Ceske Budejovicén. Galló Vilmost nagy becsben tartja a Linköping a rájátszásban is, újabb meccset játszott. Erdély Csanád a pénteki két asszisztja után szombaton gólt lőtt. A Feldkirch és a Briancon viszont kikapott, előbbi az INL rájátszásától, utóbbi a francia élvonaltól búcsúzott.

Telt ház és négyezer néző fogadta a csapatokat a cseh másodosztály elődöntőjének negyedik meccsén, amelyen egy lépésre állt a söpréstől és a döntőbe kerüléstől a Slavia Praha. Vas János csapata nagyon jó formában várta a találkozót, az első három meccs mindegyikén egy gólon tudta tartani az alapszakasz egyik legveszélyesebben támadó csapatát. A negyedik mérkőzésen még ezen is sikerült javítani, shutouthoz segítették kapusukat, miközben ők az első és a második harmad végén is betaláltak és 2-0-ra nyertek. Vas János nem szerzett pontot, a Slavia söpréssel jutott a döntőbe, ahol ellenfele vagy a Dukla Jihlava vagy az Ústí nad Labem lesz, jelenleg 3-1-re vezet a Jihlava. Ami talán ennél is fontosabb, a Slavia a döntőbe jutással kivívta az osztályozó jogát. A cseh bajnoki rendszerben az első osztály két utolsó helyezettje játszik két oda-vissza kört a másodosztály két elsőjével. A négy csapatból egyelőre kettő ismert, a Slavian kívül a Karlovy Vary is résztvevője lesz a küzdelmeknek, miután helyzete reménytelen az első osztály alsóházában.

Slavia unnep

Galló Vilmost felhívták a Linköping felnőtt csapatához. Az SHL-ben javában zajlanak a negyeddöntők, az első meccset magabiztosan, 6-1-re nyerte a Linköping a Vaxjö ellen, ám a szakvezetés úgy gondolta, a hosszú rájátszás során mindenképpen szükségük lesz a magyar válogatott csatár játékára, így meccsben kell tartani. Ezzel együtt 13. csatárként nevezték a párharc első idegenbeli meccsén, ahol az első harmadban a hazaiak megszerezték a vezetést. A középső játékrészben kettős előnyből egyenlített a Linköping, ám a második szünet előtt négy perccel a Vaxjö szimpla fórból visszaállította az egygólos vezetést. Jól kezdték az utolsó harmadot a vendégek, már az ötödik percben egyenlítettek ismét, majd jött egy újabb emberelőny, amit kihasználtak, így az 53. percben átvették a vezetést. A Vaxjö már három perccel a vége előtt elkezdte lehozni kapusát, de ez sem segített rajtuk, a Linköping 3-2-re nyert. Galló Vilmos két cserét kapott, egy percet volt a jégen, pontot nem szerzett. A négy nyert meccsig tartó párharcban 2-0-ra vezetnek, a harmadik meccset hétfőn rendezik Linköpingben.

Kikapott a Feldkirch az INL elődöntőjében és ezzel ki is esett a további küzdelmekből. A Bregenzerwald megoldhatatlan feladatot jelentett Fekete Dániel és Sági Martin csapatának, sorozatban háromszor kaptak ki, harmadszorra a legsimábban. Már a kezdésnél gondjai akadtak a hazaiaknak, negyedóra elteltével 2-0-ra vezetett a Bregenzerwald. A meccs felére kiegyenlített a Feldkirch, ettől paprikás lett a hangulat, a második harmad utolsó 7-8 percében 32 perc büntetést osztottak ki a játékvezetők, amik között fegyelmi nem volt. A meccs a 45. percben dőlt el, amikor két találatot is szereztek a vendégek, majd a meccs végén egy üres kapura elért találattal állították be az 5-2-es végeredményt. Az alapszakasz győztese az elődöntő három meccsén mindössze 5 gólt lőtt és 11-et kapott, így söpréssel esett ki. A másik ágon a Lustenau még simábban, 13-4-es összesítéssel jutott a döntőbe. Fekete Dániel 36 meccsen 39 pontot termelt, ami a 12. helyre volt elég a liga kanadai táblázatán. Sági Martin csak a szezon végén csatlakozott Feldkirchhez, ő 12 meccsen 4 pontig jutott első felnőtt évében.

Erdély Csanád csapata, a Sioux Falls Stampede a Chicago Steelt fogadta a USHL-ben. Habár a vendégek szereztek vezetést a 12. percben, a hazaiak a második és a harmadik játékrészben is duplázni tudtak és végül magabiztos, 4-1-es győzelmet arattak. Erdély Csanád a pénteki két pontja után szombaton gólt szerzett, mégpedig a 49. percben. A Stampede ötödik helyen áll a nyugati konferenciában.

Magyar légiósok a hokivilágban, 2015/16:

Hiába vezetett a 33. percben 3-0-ra, 6-4-re kikapott a Briancon a Lyon otthonában a Ligue Magnusben. A vereség azt is jelenti, hogy a csapat már biztosan nem maradhat az élvonalban, a 2002-es feljutás óta az élvonalban szereplő csapat a következő szezonban a másodosztályban folytatja. Magosi Bálint még nem térhetett vissza sérüléséből.