Ryan olyat tett, amit húszévente egyszer szoktak az NHL-ben

Az NHL 22. hetének statisztikái.

Február 29.

Rangers?Blue Jackets 2-1
Derek Stepan kevesebb mint három perccel a befejezése előtt szerezte a győztes találatot emberhátrányban. Hasonlóra napra pontosan majdnem 21 éve nem volt példa a Rangersben, 1995. február 26-án Mark Messier 1:43-mal a vége előtt talált be hátrányban a Buffalo kapujába 2-2-es állásnál. A meccset a Rangers 4-2-re nyerte.

Cam Atkinson zsinórban harmadik szezonjában érte el a 20 gólos határt a Rangers elleni meccsen. Ilyen sorozatra csak hárman voltak képesek korábban a Columbus mezében, Rick Nash (8) R.J. Umberger (4) és David Vyborny (4).

stepan

Flyers?Flames 5-3
Brayden Schenn révén 215 alapszakasz meccs után ért el ismét Flyers játékos mesterhármast. Az utolsó Vincent Lecavalier volt 2013. október 26-án az Islanders ellen.

A 215 meccs a Philly történetében a leghosszabb sorozat volt mesterhármas nélkül. Az NHL csapatai között ez volt a második leghosszabb aktív negatív sorozat, a rekord a Floridáé amelynek egyetlen játékosa sem tudott triplázni 255 mérkőzés óta.

Stars?Red Wings 2-3
Pavel Dacjuk karrierje nyolcadik gólját ütötte alapszakasz hosszabbításában. Ezzel a házi ranglista negyedik helyén áll Szergej Fjodorov (12), Steve Yzerman (9) és Brendan Shanahan (9) mögött.

Maple Leafs?Lightning 1-2
Tyler Johnson lett az első játékos a Tampa történetében, aki emberhátrányban büntetőben gólt szerzett.

Penguins?Coyotes 6-0
Filip Forsberg, Loui Eriksson, Daniel Sedin és Mika Zibanejad után Patric Hörnqvist az ötödik svéd játékos ebben a szezonban, aki mesterhármast ütött.

Március 1.

Blues?Senators 4-3
Az ottawai Jean-Gabriel Pageau egy másodperccel a befejezés előtt harcolta ki a hosszabbítást. A Sens történetében mindössze egyszer fordult elő, hogy az utolsó másodpercben egyenlítő találatot szerezzen, mégpedig Vinny Prospal révén 2000. január 3-án a Devils ellen.

A mérkőzést Patrik Berglund egyetlen büntetője döntötte el a 11. párban. A szétlövések bevezetése óta csak háromszor fordult elő, hogy ilyen hosszú párbajban egyetlen találat szülessen. 2006-ban a Rangers?Flyers meccs a 13. körben, 2008-ban a Capitals?Oilers, 2015-ben az Oilers?Bruins meccs a 12. párban dőlt el egyetlen találattal.

Devils?Hurricanes 1-3
Az Alba Volán volt játékosa, a 29 éves Derek Ryan góllal debütált az NHL-ben. Az elmúlt 20 évben csak egyszer fordult elő, hogy 29 évesnél idősebb játékos az első NHL-mérkőzésén a kapuba találjon. 2015. április 9-én a San Joséban Bryan Lerg vette be az Oilers kapuját.

derekryan2

Predators?Stars 5-3
Shea Weber ebben a szezonban negyedszer szerzett három pontot egy mérkőzésen. Ilyen teljesítményre csak három bekk volt képes ebben az évben, Erik Karlsson (6), Oliver Ekman-Larsson (5) és Kris Letang (4).

Március 2.

Capitals?Maple Leafs 3-2
Alekszandr Ovecskin pályafutása 32. gólját lőtte a Toronto ellen. Az aktív játékosok között ezzel a befogta az eddigi listavezető Jaromír Jágrt.

Ovecskin 500. pontját szerezte hazai jégen. Az elmúlt 10 évben csak Sidney Crosby tudott hazai pályán félezer pontot szerezni, egészen pontosan 506-ot.

Red Wings?Blackhawks 2-5
Az újonc Artyemij Panarin ötödik alkalommal szerzett minimum két gólt egy mérkőzésen. Az orosz játékos ezzel a harmadik helyen áll Steve Larmer és Darryl Sutter mögött. A rekorder Larmer az 1982/83-as idényben kilencszer duplázott újoncként, Sutter az 1980/81-es évadban hatszor.

Március 3.

Ducks?Coyotes 5-1
Az Anaheim zsinórban 10. mérkőzését nyerte meg és ezzel beállította a 2013 decemberében elért franchise-rekordot.

Először fordult elő az NHL történetében, hogy egy szezonban három csapat is minimum 10 mérkőzést felölelő győztesszériát építsen. Az Anaheim előtt a Chicago és a Florida egyaránt 12 találkozót nyert meg egymás után.

Penguins?Rangers 4-1
A Pittsburgh 99 másodperc alatt ütött hármat. A Pingvinek 8 éve nem produkáltak ilyet, 2008. január 3-án 48 másodperc alatt három gólt ütöttek Tyler Kennedy, Jevgenyij Malkin és Petr Sykora révén a Toronto elleni 6-2-es meccsen.

Maple Leafs?Wild 1-2
A Minnesota az utolsó 11 idegenbeli meccs mindegyikén szerzett legalább egy emberelőnyös találatot és ezzel beállította a klubrekordot. Az NHL-ben az elmúlt hét évben csak a Montreal épített ilyen sorozatot, a 2013/14-es évad első 11 mérkőzésén.

Jets?Islanders 3-4
A New York fél perccel a vége előtt egyenlített és a hosszabbításban a győzelmet is megszerezte. A Szigetlakók 22 éve nem nyertek hasonló szituációban. 1994. április 5-én Washingtonban Ray Ferraro egalizált 43 másodperccel a befejezés előtt, majd a ráadásban Benoit Hogue állította be a 4-3-as végeredményt.

Predators?Devils 4-5
Adam Henrique a New Jersey történetének negyedik játékosa, aki az utolsó percben egyenlíteni tudott, majd a hosszabbításban győztes gólt szerzett. Henrique előtt Patrik Eliás , Joe Nieuwendyk és Jamie Langenbrunner hajtotta végre ezt a bravúrt.

Flyers?Oilers 0-4
Cam Talbot pályafutása során harmadszor nullázta le a Phillyt, ezzel az aktív kapusok listáján fellépett a második helyre Brian Elliott mellé. A lista élén Henrik Lundqvist áll, aki négy alkalommal védett hibátlanul a Flyers ellen.

talbot

Avalanche?Panthers 3-2
Calvin Pickard a Colorado történetének második újonc kapusa, aki úgy tudott meccset nyerni, hogy minimum 40 lövést kapott a mérkőzésen. Pickard elődje Marc Denis volt, aki 1999. november 27-én 47 lövést kapott a Calgary ellen megnyert 7-1-es meccsen.

Március 4.

Capitals?Rangers 2-3
Derek Stepan az elmúlt 20 nap alatt negyedszer szerzett győztes gólt. A második legjobb a ligában 20 napra vetítve az anaheimi Rickard Rakell, aki háromszor szerzett győztes találatot.

Blue Jackets?Oilers 6-3
Jack Johnson után David Savard a második hátvéd, aki duplázni tudott egy mérkőzésen a szezonban.

A Columbus történetében eddig csak kétszer fordult elő, hogy egy évben két hátvéd is duplázni tudjon legalább egy alkalommal. A 2000/01-es szezonban a Deron Quint, Jamie Heward páros, a 2011/12-es évben a Grant Clitsome, Nyikita Nyikityin duó tagjai ütöttek kettőt.

Március 5.

Bruins?Capitals 1-2
A Washington zsinórban a tizedik olyan meccsét játszotta, ahol egyetlen gólt döntött, ezzel új NHL-rekordot állított fel. A korábbi csúcsot az Ottawa (1926/27), az Edmonton (1999/00) és a Nashville (2011/12) tartotta.

Coyotes?Panthers 5-1
Alex Tanguay lett a Jets/Coyotes első játékosa, aki két góllal és gólpasszal mutatkozott be a csapatban.

Sabres?Wild 2-3
A Minnesota zsinórban 12. idegenbeli meccsén ütött emberelőnyös gólt. Ilyen sorozatra legutóbb a Detroit volt képes a 2008/09-es szezonban.

Avalanche?Predators 2-5
Filip Forsberg betalált a Colorado ellen így az utolsó 14 meccsén 14 gólt szerzett. A Nashville történetében nem volt még játékos, aki a szezon bármely szakaszában 14 meccsre vetítve gól/meccs átlagot tud felmutatni.

Ducks?Kings 3-2
Az Anaheim zsinórban 11. meccsét nyerte, tovább nyújtva a franchise-rekordot.

Flyers?Blue Jackets 5-2
A Philly hátvédje, Radko Gudas két-két góllal és gólpasszal zárta az estét. Az elmúlt 22 évben csak egy Flyers volt képes hasonló produkcióra, mégpedig Andrej Mészáros. A szlovák bekk 2011. április 9-én az Islanders ellen zárt szintén 2+2-vel.

Jets?Canadiens 4-2
Mark Scheifele az első játékos a Atlanta/Winnipeg franchise történetében, aki mesterhármast tudott ütni a Montreal ellen.

Március 6.

Rangers?Islanders 4-6
Johnny Boychuk a negyedik hátvéd az Islanders történetében, aki 32. születésnapja után duplázni tudott egy mérkőzésen. Korábban ez csak a Marek Zidlicky, Denis Potvin, Brendan Witt hármasnak sikerült.

Az Islanders 4:45-nél már három góllal vezetett a városi rivális ellen. Az Islanders története során csak egyszer kezdett viharosabban idegenben. 1989. február 22-én a Buffalo otthonában 4:39 után az Isles már 3-0-ra vezetett, ám végül 7-5-ös vereséget szenvedett.

Penguins?Devils 6-1
Bryan Rust személyében több mint hét év elteltével szerzett pittsburgh-i újonc három pontot. Az utolsó első éves Alex Goligoski volt, 2008. december 22-én a Buffalo ellen idegenben megnyert 4-3-as meccsen.

Rust a harmadik Penguins újonc, aki három pontot szerzett a Devils ellen, korábban ez csak a Lemieux, Crosby duónak sikerült.

Jets?Oilers 1-2
Cam Talbot zsinórban negyedik meccsét nyerte úgy, hogy egyik találkozón sem kapott egy gólnál többet. Korábban csak két edmontoni kapusnak jött össze ilyen sorozat, a Curtis Joseph (1996/97), Tommy Salo (2001/02) párosnak.