Dunaújváros?UTE 3-4

Továbbra sem megy az újpestieknek Dunaújvárosban, ezúttal a Magyar Kupában vesztettek pontot a lilák az Acélbikák ellen.

Poétikusan ifjú csapattal állt fel a Dunaújváros az UTE elleni Magyar Kupa mérkőzésen. Soraikban 5 1996-os, 6 1995-ös és 2 1994-es születésű játékos mellett mindössze öten képviselték a 22 év feletti korosztályt, akik közül viszont ezúttal hiányzott Peterdi Imre. A fiatalok nagy része ráadásul – Kedves, Dörök és Odnoga kivételével – teljesen hazai nevelésű, Dunaújvárosban kezdett hokizni, legfeljebb rövid kitérőt tett más kluboknál, mielőtt újra az Acélbikák szerelését öltötte volna magára.Ez is bizonyítja, hogy a dunaújvárosi műhely milyen komoly értéke a magyar jégkorongnak, bár nem tartozik a kiszemelt kiemeltek közé, bár most már fiatalon is sokakat visznek el más klubok, mégis képes hátországot nyújtani a felnőtt csapatnak. Az UTE közel teljes csapatot nevezett, bár többek is lábadozásból érkeztek.

Meglepte az első harmadban a vendégeket a Dunaújváros, amelynek az lett az eredménye, hogy a 11. perc közepétől eltelt 150 másodpercben lőtt 4 gólból hármat a piros-fehérek játékosai szereztek. Ráadásul három fiatalról van szó, Szepesssy Máté, Léránt és Mátyássy góljára ugyanis csak Feil Arnold tudott válaszolni ebben a rövid periódusban. A szünetig hátralevő időben azonban a szintén dunaújvárosi nevelésű Kiss testvérek, sorrendben Kiss Dániel majd Ákos révén sikerült egyenlíteniük a vendégeknek.

dabute-1

Fotó: Dunaújvárosi Acélbikák facebook (archív)

Nem hagyhatta szó nélkül az első harmadot Szilassy Zoltán, a vendégek szakvezetője, hiszen a második harmadra az UTE ritmust váltott, erős fölénybe került. Duschek azonban jól tartotta a csapatát, meddőnek bizonyult a lilák nyomása. Lee Gilbert a második szünetben reagált az eseményekre, a harmadik harmadban meglepő módon kiegyenlítettebb lett a játék, a három sorral játszó Dunaújváros játékban közelebb tudott kerülni a négy sorral támadó lilákhoz. A második két harmadra rányomta a bélyegét a meddő csatárjáték, így hiába volt az újpesti fölény, 3-3-mal zártak a felek 60 perc után. Így a hosszabbítás következhetett, amely 3. percének legvégén egy kapu előtti kavarodás során Kiss Ákos talált be, így a végeredmény 4-3 lett a liláknak, legalább a győzelmet megszerezték Szilassy Zoltán tanítványai, ha már a három pontot nem is sikerült. Újpesten azonba aligha lehetnek boldogok a mérkőzést követően. A meccs krónikájához tartozik még, hogy Pál Zalán súlyos vállsérülést szenvedett.

VB 12:30 HUNROM VÉGE
VB 16:00 JPNKOR INFO
VB 19:30 SLOITA INFO
VB 16:00 ITAKOR