Erdély Csanád telt ház előtt volt a meccs legjobbja

A Feldkirch bejutott az INL elődöntőjébe, Sági és Fekete együtt három gólt és két passzt hozott össze. Gallóval a negyedik sorban ismét nyert a Linköping, Vas Márton gólt szerzett, a Fassa hazai pályán verte a második helyezett és EBEL-be jelentkező Val Pusteriát.

A svéd első osztály 48. fordulójában a Linköping a Brynast fogadta. Közel 7500 néző ünnepelhette a csapatot és benne különösen a mesterhármasig jutó Broc Little-t. Ugyan a vendégek szerezték meg a vezetést, de a második szünetre már megnyugtató 4-1-es előnnyel vonulhattak Gallóék, míg az utolsó játékrész 2-2-es döntetlent hozott. 6-3-ra nyert tehát a Linköping, amely megerősítette negyedik helyét a tabellán, igaz, előnye így is minimális a Skelleftea otthonában szétlövéssel nyerő Farjestad előtt. Galló Vilmos az előző meccset kihagyta, mivel az első sorokból két sérült is felépült, de szombaton ismét lehetőséghez jutott, a negyedik sorban hat perc jégidőt kapott, pontot nem szerzett.

A USHL-ben a pénteki idegenbeli vereség után szombaton hazai pályán fogadta a Sioux Falls Stampede a Sioux City Musketeers csapatát. Az esemény igazi amerikai körítést kapott, második évben szerveztek a szünetekben tacskófuttató versenyt. Tavaly Lucy szoros versenyben nyomta le Csokoládét, idén Lilu győzedelmeskedett. Mindez természetesen nem csak a szórakozást szolgálta, hanem adományozni is lehetett az egyik helyi kutyamenhely és klinika számára. A futamok mindenesetre kiütötték a cukiságmérőt, nem véletlen, hogy meg is telt a Premier Center, a meccsre 10678 néző váltott jegyet.

A nézőknek nem csak a kutyák miatt volt érdemes kimenniük a mérkőzésre, a csapat is kitett magáért. Az első két harmad után 1-1 állt az eredményjelzőn, de a záró húsz percben állva hagyta ellenfelét a Stampede, a 42. percben átvették a vezetést, a 49. percben Erdély Csanád góljával már kettővel mentek. A védelem mindeközben jól zárt, a Musketeers nem találta az utat a kapuba. Az utolsó percekben a kapust is lehozták, azonban ekkor is a hazaiak találtak be, így alakult ki a 4-1-es végeredmény. Erdély az első sor centereként kezdett, plusz eggyel zárt, ötödik gólját szerezte a szezonban. A Stampede továbbra is ötödik nyugaton.

Erdely Csanad USHL

Elégi kilátástalan helyzetből várta a Kapfenberg az INL negyeddöntőinek negyedik összecsapását, hiszen a vendég Feldkirch összesítésben 3-0-ra vezetett a találkozó előtt. A negyedik meccs sem hozott különösebb izgalmat, az szokás szerint Fekete Dániel góljával indult. A magyar csatár kiválóan teljesít a playoffban, a negyedik meccsen 8. gólját lőtte, harmadik alkalommal szerzi csapata első találatát, összesen 11 pontja van. Sági Martin a 25. perc elején megszerezte első gólját a Feldkirchben ? ez egyben a 18 éves csatár első felnőttgólja ?, ezzel csapata már 6-0-ra vezetett. Ságinak is jól megy, három meccses pontszerző szériában van, mióta az első sorban kezd, minden meccsen sikerül valamit betenni a közösbe. A vendégek végül 12-1-re nyertek és söpréssel jutottak az elődöntőbe, ahol minden bizonnyal komolyabb feladatok várnak a magyar csatárokra és a csapatra is. A címvédő Lustenau is söpréssel jutott túl a Celjén, a másik két párharcban még tartanak a küzdelmek.

A Serie A alapszakaszának utolsó fordulójában az ötödik helyezett Fassa Falcons a második helyezett Val Pusteriát fogadta. A találkozó mindkét csapat számára tét nélküli volt. Az első harmadban a hazaiak 3-0-s vezetésre tettek szert, a vendégek a második játékrészben gyújtották be a rakétákat, a 32. percre egy gólra közelítette meg ellenfelét. Ekkor érkezett Vas Márton és egy lélektanilag nagyon fontos pillanatban gólra váltott egy emberelőnyt, visszaállítva a kétgólos különbséget a két csapat között. Az 54. percben ismét gólt szereztek a vendégek, de a Falcons 40 másodpercen készen volt a válasszal, ezzel alakult ki az 5-3-as végeredmény. Vas Márton tízedik gólját szerezte a szezonban, 42 meccsen 37 pontot ért el, amivel csapata második legponterősebb játékosa lett, a csatárokat is beleszámítva. A liga kanadai táblázatán a 18. helyen végzett, a hátvédek között a második lett. A Fassa az ötödik helyen végzett az alapszakaszban.