Döntős és a feljutásért játszhat az Érsekújvár

Söpréssel jutott be a szlovák másodosztály döntőjébe az Érsekújvár, és ugyanígy tett a Bardejov is. Mindketten készülhetnek az osztályozóra is.

Liptószentmiklósra látogatott az Érsekújvár a szlovák 1. Liga elődöntőjének harmadik mérkőzésére. Az első két összecsapást az eredményt tekintve viszonylag biztosan nyerte az Újvár, ezúttal jóval szorosabb volt a csata amelyet a legjobbkor, 26 másodperccel a rendes játékidő letelte előtt döntött el Michal Hudec. Az első harmadban a Liptovsky Mikulás szerzett vezetést, ám a szünetre összesen 5 találatot követően már újvári előnnyel mentek a csapatok. A második harmadban csak három gól esett, ezúttal a hazaiak voltak eredményesebbek, így döntetlennel feszültek neki a harmadik 20 percnek. Ebben a szakaszban csak a már fentebb említett Hudec-gól esett a lehető legjobbkor, így a 2850 néző túlnyomó többségének nagy bánatára a Zámky készülhet a döntőre.

LMI-NZA_2

Fotó: prvaliga.sk

Az ellenfél is ismert már, mivel a Bardejov biztos, 4-0 arányú győzelmet aratott a címvédő Detva felett. Így azt is lehet mondani, hogy az alapszakaszban is a legjobban szereplő és szinte mindvégig legerősebbnek tűnő két klub érvényesítette a papírformát az elődöntőkben. A döntőben a Bardejovnak lesz pályaelőnye, három nyert meccsig játszanak. Az első két mérkőzésre Bártfán kerül sor, március 2-án és 3-án, majd legalább egy meccsre Érsekújvárra költöznek, március 6-án játsszák a harmadik mérkőzést. Ha szükségen a negyedik összecsapásra másnap ugyancsak Újváron kerül sor, míg az esetleges 5. meccs időpontja és helyszíne március 9., Bártfa.

Cimkék: , , , , ,