Crvena Zvezda?Tisza Volán 6-3

A szerbek pályaválasztása mellett megrendezett találkozón az összeszokottabb együttes nyert. Farkas Lőrinc Simon góllal debütált Szegeden.

A mérkőzést komolyan vette a Szerb Jégkorong Szövetség, 4 játékvezetőt küldött a 600 néző előtt megrendezett rangadóra. A találkozó jó tempóban indult, a csapatok felváltva alakítottak ki lehetőséget. A 4. percben Fülöp lövésébe Farkas próbált beleérni, de a szerb kapus védett. Egy perccel később Markelov egyedül maradt, lövésénél nagyot védett Szőke. A harmad felénél a Szeged megugrott 2 az 1 ellen, Bosnyák passzát Ambrus lőtte be (0-1). A gól után a Crvena Zvezda nyomott. A 13. percben páros büntetést osztottak ki, az otthon játszó vendégektől Kukucska, az idegenben küzdő hazaiaktól Markelov ült ki. A 4 a 4 elleni játék során Szőke hatalmas bravúrt mutatott be a mamuttal, a kiegészülések pillanatában pedig Bontovics lőtt nem sokkal a rövid felső mellé. A 16. percben megint páros büntetés jött, Bosnyák magas bottal való játékért, Markelov durva játékért távozott. Másfél perccel később túl sok belgrádi volt a jégen, 26 másodpercig 4 a 3 ellen játszhatott a Volán. A harmad egy kemény Lencsés-bombával zárult, valamint a dudaszónál Komáromi kapott büntetést testre ütésért.

A második játékrész így szegedi emberhátránnyal indult, Szőke vezetésével álltuk a rohamokat. A kiegészülés után 33 másodperccel Lencséssel szemben voltak szigorúak a játékvezetők, az előnyt 7 másodperc alatt kihasználta Poprakva révén a Crvena Zvezda (1-1). Az egyenlítés után vérszemet kaptak a szerbek, de hősiesen védekeztünk. A 30. percben Ódry megugrott, szabálytalnakodtak vele, eljött a második szegedi emberelőny. A Tisza Volán felállt 5 a 4 ellen, Borbás lövése majdnem megtréfálta Hricinát. Ha az előnyt nem is használta ki a Szeged, egy nem hétköznapi góllal újra megszerezte a vezetést. Revák lövésénél Bosnyák sisakján irányt változtatott a korong, aminél a kapus tehetetlen volt (1-2). Sajnos nem tartott sokáig az öröm, egy perc múlva Mikus passzából David Sefic kiugrott és bevágta a pakkot Szőke mamutjai között (2-2). A 34. percben Crnogac és Ambrus kapott páros büntetést, egy szerb kapumegkerülős próbálkozásnál Kukucska mentett a gólvonalról. A 37. percben már a Crvena Zvezda vezetett, Sefic közeli keresztpasszát Szabados lőtte be, Szőke hiába próbált bravúrral védeni (3-2). A góltól megzavarodott a Tisza Volán, a nyomást Popravka váltotta gólra egy percen belül (4-2). Az újabb bekapott találattól viszont magára talált a magyar csapat, de nem sikerült visszazárkóznia a harmad végéig.

A záró húsz perc is pörgősen indult, előbb Ódry, majd Lencsés került helyzetbe. A nyomás emberelőnnyé érett, az pedig góllá, Komáromi kék vonalas lövésébe mesterien piszkált bele Farkas (4-3). Pár perccel később újabb szegedi előny jött, ami kihasználatlanul maradt. Novakovic visszatérése után egy perccel újabb szerb gól született, Kerezovic révén (5-3). A következő szegedi támadásnál Bosnyákot látták szabálytalannak a kapussal szemben akadályozás címén, az előnnyel élt a Crvena Zvezda Crnogorac találatával (6-3). A gól után a Tisza Volán időt kért. Az 54. percben Bosnyákkal szemben szabálytalankodtak, a szegediek nyomtak az emberelőnyben, hiába, az előny megfeleződött, Komáromit kiküldték. A szegedi kiegészülés után Borbásék megugrottak, Hricina bravúrral védett. A mérkőzés végét emberelőnyben töltötte a Szeged, ami 27 másodpercig kettőssé vált, de nem volt elképzelés a játékban. A Tisza Volán 6-3-as vereséget szenvedett hazai jégen, a pályaválasztó Crvena Zvezda vendégeként. A szegediek számára még egy Partizan elleni mérkőzés maradt az alapszakaszból, a márciusi playoffban valószínűleg a Crvena Zvezda lesz az ellenfél.

Tisza Volán: Szőke Attila ? Bontovics MártonKukucska BalázsFarkas Lőrinc SimonÓdry TamásKomáromi Dávid ? Lencsés TamásFülöp LászlóBosnyák Márkó, Borbás GergelyAmbrus András ? Vígh BalázsGyőri TamásRevák ZoltánEgyed MátéMajor Tamás ? Szabó Dávid.

Crvena Zvezda: Peter Hricina ? Marian MikusIvan AnicSzabados Róbert, David SeficUros Bjelogrlic ?  Ugljesa Novakovic, Dominik CrnogoracPavel PopravkaNikola KerezovicDmitrij Markelov ? Milos NikolicFilip PajevicAndrej ZwickPetar NovakovicLuka Vukicevic ? Vladimir Zivic, Vladomir Dakovic.