Galló Vilmos lett a svéd rangadó hőse

A negyedik helyezett Linköping fogadta az első helyezett Skellefteát az SHL 43. fordulójában. Egészen káprázatos góljával és góllal felérő gólpasszával a meccs legjobbjává választották a magyar válogatott 19 éves csatárát. Sági Martin megszerezte első felnőttpontját a Feldkirchben, Fekete Dániel két gólt szerzett ugyanott. Sofronék bejutottak az EBEL rájátszásába.

6200 néző várta felfokozott hangulatban a csapatokat, a hazaiak álomszerűen kezdtek. A 34. percben már 3-0 állt az eredményjelzőn, a harmadik találatnál Galló Vilmos volt az első asszisztos. 12 játékperccel később a meccs is eldőlt, Galló kapta vissza sortársától, Jakob Liljától a gólpasszt, amivel már 4-0-ra ment a Linköping. Ezt két vendégtalálat követte, a második három perccel a rendes játékidő vége előtt esett, de nagyobb baj ekkor már nem történhetett, különösen mivel 7 másodperccel a vége előtt a Linköping egy újabb góllal beállította az 5-2-es végeredményt. Galló már 5 gólos a svéd élvonalban, 8 pontot jegyez.

Gallo LHCSKE 3

Galló Vilmos teljesítményére, kapu előtti munkájára nehezen találni szavakat, a csapat vezetőedzője a mérkőzés után így nyilatkozott: “Galló Vilmost eredetileg pihentetni akartuk, mivel múlt héten olimpiai kvalifikációs tornán vett részt Magyarország színeiben. Vasárnap játszotta az utolsó meccsét, úgy gondoltuk, hogy mentálisan nagy ugrás lenne számára a válogatottból egyből a svéd élvonalban játszani, de bebizonyította, hogy erre is képes. Nagyon sok energiával segítette a csapatot és nagy érdeme van abban, hogy ma nyertünk. Jó látni, hogy nagy lépésekkel fejlődik a jó irányba és nehézzé teszi, hogy kihagyjuk a csapatból. Minden elismerés kijár neki.”

Érdemes megtekinteni a 2-es számú mezben játszó honfitársunk mindkét pontot érő akcióját.

Galló Vilmost a mérkőzés legjobb játékosának is megválasztották. Mindezt a harmadik sorból érte el, ahol 14 percnyi jégidőt kapott. A szakvezetés már a mérkőzés előtt is sejthetett valamit Galló potenciáljából, ugyanis szintén juniorkorú csapattársát, Daniel Hakanssont, aki a svéd juniorban 36 meccsen 40 pontot szerzett, még hétfőn kölcsönadták az Allsvenskanban szereplő Björklövennek. Galló is szerepet kap a junioroknál, 20 meccsen 22 pontnál jár, de a felnőttek között egyértelműen ő a favorit.

Az osztrák szövetség honlapja némileg meglepődött, hogy az alapszakaszt megnyerő Feldkirch a tőle földrajzi értelemben legtávolabb eső Kapfenberget választotta ellenfeléül a negyeddöntők során. Nos, az első meccs minden tekintetben választ adott az esetleges kérdésekre, Fekete Dániel és Sági Martin csapata ugyanis az első találkozót 12-0 arányban nyerte meg. Michael Lampert vezetőedző némileg megvariálta a sorokat, Sági például az elsőben kapott helyett, míg Fekete a másodikban. A meccs Fekete góljával indult, Sági a második találatnál szerezte meg első pontját az INL-ben. Fekete a 26. percben duplázott, ekkor már 7-0-ra vezetett a hazai csapat. Összesítésben 1-0-ra vezet a Feldkirch a négy nyert meccsig tartó párharcban.

Hiába vezetett már 4-0-ra is a Fehérvár a Klagenfurt ellen, a végén Sofron Istvánék örülhettek. Ráadásul duplán, mivel az emberhátrányban ütött ötödik góljuk nem csak a győzelmet, de a rájátszást is jelentette a csapat számára. A találkozón Sofron pontot nem szerzett, a csapat előnye a harmadik helyezett Innsbruckkal szemben már behozhatatlan hét pont a tabellán.